Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePSPPC
Okładka Pro Cycling Manager: Tour de France 2010 (PSP)

Pro Cycling Manager: Tour de France 2010

Pro Cycling Manager: Tour de France 2010 jest menedżerem sportowym przygotowanym przez studio Cyanide z myślą o fanach kolarstwa. Gracz wciela się w kierownika jednego z profesjonalnych teamów kolarskich, a do jego zadań należy m.in.

Symulacje | manager | kolarstwo

Okładka Pro Cycling Manager: Tour de France 2010 (PSP)

data premiery gry:

16cze2010

PC

1lip2010

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pro Cycling Manager: Tour de France 2010 to kolejna odsłona dobrze znanego menedżera kolarskiego stworzonego przez Cyanide Studio. Deweloper opracował poprzednie części serii i kilka innych gier sportowych (np. Horse Racing Manager, Pro Rugby Manager).

W edycji menedżera z 2010 roku twórcy postawili przede wszystkim na nowy silnik graficzny, który w znacznym stopniu poprawia oprawę wizualną produkcji. Dzięki nowej technologii autorzy mogli zastosować wysokie tekstury, nowy system oświetlenia oraz stworzyć olbrzymie przestrzenie wypełnione bujną roślinnością. Oczywiście najważniejszym aspektem pozostają nadal kwestie sportowe i menedżerskie.

Wśród nowości w Pro Cycling Manager: Tour de France 2010 (względem poprzednich odsłon serii) wymienić można nowy tryb (Season), który pozwala opracować własne zawody (przy ich tworzeniu wybieramy drużyny, trasę przejazdu, kolarzy, itd.). Oprócz tego twórcy przygotowali wiele niedostępnych wcześniej wyzwań, głównie w postaci historycznych rekordów i osiągów do pobicia.

Z kolejną odsłoną kolarskiej serii otrzymujemy setki wyścigów, mnóstwo opcji menedżerskich oraz możliwość stworzenia własnych przejazdów, dzięki specjalnemu edytorowi. Tworząc trasy wpływamy między innymi na pogodę, czy powierzchnię drogi. Zestaw narzędzi pozwala teoretycznie przenieść do gry prawdziwe lokacje i odtworzyć rzeczywiste zawody kolarskie z całego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 126 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pro Cycling Manager: Tour de France 2010

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Pro Cycling Manager: Tour de France 2010

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Zapowiedziano Pro Cycling Manager: Tour de France 2011

wiadomość5 maja 2011

Firma Focus Home Interactive oficjalnie zapowiedziała Pro Cycling Manager: Tour de France 2011 – kolejną odsłonę znanej serii menedżerów kolarskich. Wraz z kilkoma informacjami na jej temat udostępniono również pierwsze screeny.

Premiery gier w Polsce (28 czerwca - 4 lipca)
Premiery gier w Polsce (28 czerwca - 4 lipca)

wiadomość5 lipca 2010

Bardzo skromnie przedstawia się lista gier, które zagościły w ubiegłym tygodniu na półkach polskich sklepów. Najgłośniejszy tytuł, który od kilku dni dostępny jest dla rodzimych odbiorców, to All Points Bulletin – sieciowy odpowiednik serii GTA, wydany pod szyldem Electronic Arts.

Pro Cycling Manager Tour de France 2010 na pierwszych obrazkach
Pro Cycling Manager Tour de France 2010 na pierwszych obrazkach

wiadomość8 stycznia 2010

Firmy Cyanide i Focus Home Interactive pokazały pierwsze obrazki z gry Pro Cycling Manager Tour de France 2010, na którą zapewne czeka wielu fanów kolarstwa. Twórcy zapewniają, że najnowsza edycja menadżera stanowi duży krok w rozwoju serii, także pod względem wizualnym, co możliwe jest dzięki użyciu potężniejszego silnika graficznego.

PC
PSP