Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Kolarstwo

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce kolarstwo ułożone według popularności.

PC
PC Windows28
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 410Sony PlayStation 35Sony PlayStation 24
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable4PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft XBOX ONE10Microsoft Xbox 3603Microsoft Xbox1
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1Nintendo Wii2
Nintendo DS
Nintendo Wii U1
Nintendo 3DS
Game Boy Advance2Nintendo GameCube1
Więcej
Mniej
Akcji
Zręcznościowe2
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe28 Wyścigi3 Symulacje1
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Pro Cycling Manager 2020
Pro Cycling Manager 2020

Sportowe 4 czerwca 2020

Pro Cycling Manager 2020 jest kolejną częścią cyklu gier sportowych, które pozwalają pokierować drużyną kolarzy uczestniczących w wyścigu Tour de France. Twórcy dokonali szeregu poprawek względem poprzedniej odsłony – m.in. w obszarach interfejsu i SI. Tytuł został opracowany przez studio Cyanide.

PC

Tour de France 2020
Tour de France 2020

Sportowe 4 czerwca 2020

Tour de France 2020 jest kolejną częścią cyklu gier sportowych, które pozwalają wcielić się w kolarza biorącego udział w tytułowych zawodach. Twórcy dokonali szeregu poprawek względem poprzedniej odsłony – m.in. w obszarach interfejsu i sztucznej inteligencji. Tytuł został opracowany przez studio Cyanide.

PCPS4XONE

Tour de France 2019
Tour de France 2019

Sportowe 27 czerwca 2019

Pro Cycling Manager 2019 / Tour de France 2019 to kolejna odsłona poświęconych kolarstwu gier sportowych od studia Cyanide. Produkcja wiernie odtwarza trasy rzeczywistych wyścigów rowerowych i zawodników występujących w aktualnym sezonie.

PCPS4XONE

Descenders
Descenders

Wyścigi 7 maja 2019

Gra wyścigowa traktująca o downhillu, czyli jednej z odmian ekstremalnego kolarstwa górskiego, opartej na jeździe rowerem w dół stromych górskich stoków. Gracze mogą reprezentować barwy jednego z trzech zespołów, walcząc o jak najlepszy wynik w comiesięcznych podsumowaniach.

PCPS4XONESwitch

Dave Mirra Freestyle BMX
Dave Mirra Freestyle BMX

Sportowe 30 listopada 2000

Dave Mirra Freestyle BMX to sygnowana nazwiskiem mistrza ekstremalnej jazdy na rowerze gra sportowa, stworzona przez studio deweloperskie Z-axis. Gracze mają okazję sprawdzić swoje umiejętności akrobacji na BMX-ie, wcielając się m.in. w Dave'a Mirrę, Ryana Nyquista, Leigha Ramsdella, Mike'a Lairda i innych profesjonalnych zawodników uprawiających tę widowiskową dyscyplinę. Twórcy przygotowali szereg wariantów rozgrywki, zarówno w trybie single jak i multiplayer.

PC

Tour de France 2018
Tour de France 2018

Sportowe 28 czerwca 2018

Następna część serii menadżerów kolarskich, nad którą pieczę sprawuje ekipa Cyanide Studio. W Pro Cycling Manager 2018 zadaniem gracza jest opieka nad zespołem kolarskim, prowadzonym do zwycięstwa w ponad dwustu wyścigach. W tym celu musi on zgromadzić sztab ekspertów, dbać o plany treningowe poszczególnych zawodników, a także ustalać taktykę na konkretne zawody czy wreszcie pozyskiwać sponsorów.

PCPS4XONE

Tour de France 2016
Tour de France 2016

Sportowe 16 czerwca 2016

Kolejna odsłona wykreowanego przez studio Cyanide cyklu gier sportowych, poświęconych jednej z najważniejszych kolarskich imprez na świecie. Podobnie jak poprzednie edycje serii, gra ukazała się w dwóch odmiennych wersjach, zależnych od platformy sprzętowej. Pecetowy Pro Cycling Manager 2016 to klasyczna gra menadżerska, w której nie mamy bezpośredniej kontroli nad kolarzami, a naszym zadaniem jest poprowadzenie teamu do zwycięstwa poprzez zarządzanie wszelkimi aspektami funkcjonowania zespołu. Konsolowe Tour de France 2016 to zaś typowa gra zręcznościowa, w której przejmujemy kontrolę nad pojedynczym kolarzem i stosując różne manewry taktyczne, samodzielnie rywalizujemy o żółtą koszulkę lidera. Opisywany tytuł posiada tradycyjnie wszystkie niezbędne licencje, dzięki czemu podczas zabawy oglądamy zarówno prawdziwych kolarzy oraz ich zespoły, jak i wiernie odwzorowane trasy, obejmujące nie tylko tytułowy Tour de France, ale także szereg innych popularnych zawodów kolarskich.

PCPS4XONE

Menadżer Kolarski 2009
Menadżer Kolarski 2009

Sportowe 18 czerwca 2009

Menadżer Kolarski 2009 to rozbudowany menedżer sportowy, stanowiący czwartą odsłonę serii ProCycling Manager: Tour de France, rozwijaną przez ekipę studia Cyanide. Gracz ma okazję wcielić się w szefa zespołu kolarskiego, a do jego obowiązków należy m.in. selekcja zawodników, dobór metod treningowych, ustalanie strategii wyścigów oraz troska o sprawy finansowe.

PC

Tour De France 2014
Tour De France 2014

Sportowe 19 czerwca 2014

Kolejna z dorocznych odsłon najpopularniejszego menadżera kolarskiego, zapoczątkowanego w 2001 roku przez duet Cyanide / Focus Home Interactive. Wzorem poprzednich części serii, gra ukazała się na komputerach osobistych (jako Pro Cycling Manager) oraz konsolach (jako Tour De France). Naszym zadaniem jest tradycyjnie poprowadzenie wybranej grupy kolarskiej do sukcesów w kolejnych imprezach sezonu, dbając o szereg aspektów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego teamu. W nowej edycji jak zwykle wprowadzono szereg usprawnień, wśród których najważniejsze to nowy panel kontaktów ze sponsorami, ulepszony rynek transferowy oraz nowy system kontuzji. Twórcy położyli nieco większy nacisk na taktykę, którą zarządzanie ułatwia przemodelowany, intuicyjny interfejs. W zależności od rozwoju sytuacji na trasie, możemy wyznaczać polecenia taktyczne zarówno dla całej ekipy, jak i jej poszczególnych zawodników.

PCPS4X360PS3

Lonely Mountains: Downhill
Lonely Mountains: Downhill

Zręcznościowe 23 października 2019

Lonely Mountains: Downhill to zręcznościówka, w której musimy zjeżdżać na rowerze po stokach gór. Mapy mają otwartą strukturę, pozwalając nam swobodnie wybierać trasę. Produkcja stawia na efektowną zabawę i nie próbuje realistycznie symulować kolarstwa górskiego.

PCPS4XONE

Cycling Manager 3
Cycling Manager 3

Sportowe 4 czerwca 2003

Trzecia część cyklu managerów kolarskich Cycling Manager, który na przestrzeni kilku lat swego rozwoju zdobył sobie zasłużone uznanie setek miłośników tej dyscypliny sportowej.

PC

Pro Cycling Manager
Pro Cycling Manager

Sportowe 30 czerwca 2005

Pro Cycling Manager to kolejna odsłona popularnych gier traktujących o kolarstwie, która została przygotowana przez studio Cyanide.

PC

Pro Cycling Manager: Tour de France 2010
Pro Cycling Manager: Tour de France 2010

Sportowe 16 czerwca 2010

Pro Cycling Manager: Tour de France 2010 jest menedżerem sportowym przygotowanym przez studio Cyanide z myślą o fanach kolarstwa. Gracz wciela się w kierownika jednego z profesjonalnych teamów kolarskich, a do jego zadań należy m.in. zarządzanie zespołem, czuwanie nad treningami kolarzy, troska o sprawy finansowe oraz ustalanie strategii działania w trakcie wyścigu. W porównaniu z wcześniejszymi odsłonami serii twórcy wprowadzili kilka nowości, w tym usprawniony silnik graficzny oraz tryb zabawy "Season", pozwalający tworzyć własne zawody kolarskie.

PCPSP

Tour de France 2015
Tour de France 2015

Sportowe 18 czerwca 2015

Następna edycja poświęconej kolarstwu gry menadżerskiej studia Cyanide, znanej posiadaczom pecetów pod nazwą Pro Cycling Manager, a użytkownikom konsol jako Tour de France. W grze przejmujemy kontrolę nad jednym z 90 teamów kolarskich, by poprowadzić go do sukcesów w trakcie sezonu 2015. W toku rozgrywki bierzemy udział w ponad 200 zawodach, składających się łącznie z 550 etapów, zaś ukoronowaniem naszym zmagań jest udział w tytułowym prestiżowym wyścigu dookoła Francji. Do naszych obowiązków należy pozyskiwanie zawodników i sponsorów, negocjowanie kontraktów, dbanie o budżet ekipy, ustalanie harmonogramu treningów i wreszcie udział w samych zawodach, gdzie każda podjęta decyzja taktyczna może mieć wpływ na końcowy rezultat zespołu. W porównaniu z poprzednią odsłoną serii, w grze znacznie rozbudowano tryb kariery i ulepszono realizm oraz AI komputerowych przeciwników. Nie zapomniano też o możliwości organizowania sieciowych zawodów, polegających na rywalizacji z innymi menadżerami.

PCPS4XONEPS3

Mountain Bike Adrenaline
Mountain Bike Adrenaline

Sportowe 9 października 2007

Mountain Bike Adrenaline to stworzona z pomocą firmy Salomon gra sportowa rzucająca nas w świat wyczynowych rajdów rowerowych umieszczonych w czterech odpowiednio dobranych krainach.

PCPS2

Cycling Manager 4
Cycling Manager 4

Sportowe 25 czerwca 2004

Cycling Manager 4 to czwarta z kolei odsłona jedynego w swoim rodzaju managera kolarstwa, sportu, cieszącego się nieustannie rosnącą popularnością.

PC

Tour de France 2017
Tour de France 2017

Sportowe 15 czerwca 2017

Kolejna odsłona cyklu gier sportowych przeznaczonych dla fanów kolarstwa, opracowana przez zespół Cyanide Studio. Na komputerach osobistych tytuł jest menadżerem kolarskim, w którym gracz nie przejmuje bezpośredniej kontroli nad zawodnikiem – zamiast tego jego zadaniem jest stworzenie jak najlepszego zespołu składającego się zarówno ze sztabu szkoleniowego, jak i ze sportowców pozyskiwanych na przykład dzięki działalności łowców talentów. Jednym z filarów sukcesu jest także ustalenie właściwej taktyki, jaką kolarze mają stosować w trakcie wyścigu. W konsolowej wersji Pro Cycling Manager gracze wcielają się natomiast w wybranego zawodnika reprezentującego jedną z 22 oficjalnych drużyn. Ich zadaniem jest oczywiście osiągnięcie jak największej liczby sukcesów, co wcale nie jest łatwe, bo na trasie muszą zmierzyć się z innymi ekipami światowej klasy. W stosunku do poprzednich części serii, obie wersje gry mogą pochwalić się ulepszoną sztuczną inteligencją i fizyką. Ponadto, oprócz rozbudowanego trybu kariery, oferują moduły multiplayer, w których można zarówno rywalizować, jak i współpracować z graczami z całego świata.

PCPS4XONE

Downhill Domination
Downhill Domination

Wyścigi 22 lipca 2003

Gra „Downhill Domination” to dość oryginalna wyścigówka zręcznościowa. Oryginalna, bo rozgrywka polega na jeździe rowerem w dół górskich stoków.

PS2

Bike Mayhem 2
Bike Mayhem 2

Sportowe 5 lutego 2016

Side-scrollowa gra zręcznościowa kanadyjskiego studia Goldmark, stanowiąca kontynuację mobilnego przeboju Bike Mayhem: Extreme Mountain Racing. W grze zasiadamy za kierownicą wyczynowego roweru górskiego, a naszym zadaniem jest nie tylko jak najszybsze pokonywanie kolejnych tras zjazdowych, ale także wykonywanie efektownych i wysoko punktowanych ewolucji kaskaderskich. Całość ukazana została w klasycznym widoku z boku i odznacza się całkiem realistycznym silnikiem fizycznym oraz modelem ragdoll, który możemy podziwiać po każdym upadku. Atutem Bike Mayhem 2 jest ogromna liczba tras, inspirowanych realnie istniejącymi torami rowerowymi, a także imponujący wachlarz ponad 30 licencjonowanych części, dzięki którym możemy systematycznie poprawiać osiągi naszego roweru. W grze nie zabrakło także opcji personalizacji postaci.

XONE

Tour de France 2013 - 100th Edition
Tour de France 2013 - 100th Edition

Sportowe 20 czerwca 2013

Pro Cycling Manager 2013 jest jedną z odsłon popularnego menadżera kolarskiego, który wydawany jest regularnie od 2001 roku. Stając na czele zawodowej drużyny, gracz musi dbać nie tylko o jej formę i finanse, lecz także dowodzić jej członkami podczas wyścigów.

PCX360PS3

Menadżer Kolarski 2007
Menadżer Kolarski 2007

Sportowe 21 czerwca 2007

Pro Cycling Manager: Tour de France 2007 to kolejna odsłona ukazującej się od 2001 roku serii gier reprezentującej gatunek sportowych menedżerów z elementami symulatora. Jak sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z kolarstwem i etapami wyścigu rozgrywającego się dookoła Francji.

PCPSP

Cycling Manager 2
Cycling Manager 2

Sportowe 15 czerwca 2002

Druga odsłona pierwszego managera kolarskiego z „prawdziwego zdarzenia” - Cycling Manager. Ta edycja pozwala nam na poprowadzenie jednego z 60 profesjonalnych zespołów kolarskich i uczestniczenie w niemal wszystkich znaczących międzynarodowych wyścigach na świecie.

PC

Pro Cycling Manager: Tour de France 2011
Pro Cycling Manager: Tour de France 2011

Symulacje 24 czerwca 2011

Pro Cycling Manager: Tour de France 2011 to rozbudowany menedżer sportowy, pozwalający graczom wcielić się w rolę szefa profesjonalnej grupy kolarskiej. Zabawa polega na zarządzaniu zespołem, w tym pozyskiwaniu nowych zawodników, pozyskiwaniu sponsorów i ustalaniu reżimów treningowych, a także dowodzeniu grupą kolarzy w trakcie wyścigów. W porównaniu do wcześniejszych odsłon cyklu, deweloperzy ze studia Cyanide zdecydowali się wprowadzić szereg usprawnień w funkcjach menedżerskich.

PC

Dave Mirra BMX Challenge
Dave Mirra BMX Challenge

Sportowe 2 listopada 2006

Dave Mirra BMX Challenge jest de facto kolejną częścią serii Dave Mirra Freestyle BMX, zapoczątkowanej w 2000 roku przez korporację Acclaim Entertainment. Naturalnie zgodnie z nazwą mamy do czynienia z produktem, poruszającym tematykę sportów ekstremalnych, a konkretnie wyczynowej jazdy na rowerze klasy BMX.

PSPWii