Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Cycling Manager 3 (PC)

Cycling Manager 3 PC

Trzecia część cyklu managerów kolarskich Cycling Manager, który na przestrzeni kilku lat swego rozwoju zdobył sobie zasłużone uznanie setek miłośników tej dyscypliny sportowej.

Sportowe | manager | kolarstwo

PC Windows
Okładka Cycling Manager 3 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4czerwca2003

13października2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trzecia część cyklu managerów kolarskich Cycling Manager, który na przestrzeni kilku lat swego rozwoju zdobył sobie zasłużone uznanie setek miłośników tej dyscypliny sportowej. Podobnie jak w dwóch poprzednich częściach zadaniem gracza jest zarządzanie profesjonalną drużyną kolarską, w tym dbanie o sprawy finansowe, o ustalanie strategii zespołu w poszczególnych wyścigach oraz o przygotowanie kondycyjne zawodników, a także o szereg innych pomniejszych spraw niezbędnych do funkcjonowania drużyny. Łącznie w grze możemy wziąć udział w dziesięciu największych światowych imprezach (World Cup races) kolarskich, w tym wyścigach: Tour de France, Giro, i Vuelta, oraz we wszystkich mistrzostwach krajowych w tym mistrzostwach Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Francji, Belgii i Niderlandów.

 • Całkowicie, w stosunku do części poprzednich, przerobiony interfejs użytkownika i system sterowania.
 • Możliwość wydruków wyników rajdów, wykazu zawodników, itd.
 • Nowa, ulepszona trójwymiarowa grafika. Szczegółowo odtworzone trasy wyścigów, w tym tereny w Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Włoch, trasy w Alpach, Pirenejach, itd.
 • Nowy system kariery - szereg zależności pomiędzy wynikami drużyny, a zainteresowaniem sponsorów i wysokością budżetu, możliwość zaciągania pożyczek w bankach, itp.
 • Usprawnione opcje zakupu zawodnika, w tym negocjacji kontraktu, obejmujące takie pozycje jak: miesięczna pensja, jednorazowy koszt zakupu kolarza, specjalne premie za wyniki w zawodach, itd.
 • Szereg autentycznych producentów sprzętu sportowego, z którymi możemy współpracować. Sprzęt o różnej jakości, przeznaczeniu i koszcie zakupu.
 • Możliwość wynajmowania „szpiegów”, którzy doniosą nam o poczynaniach konkurencyjnych drużyn.
 • 40 drużyn podzielonych na dwie dywizje. Każda dywizja z własnym kalendarzem wyścigów.
 • Nowy system komputerowego A.I. odpowiedzialnego za zachowanie się zawodników.
 • Możliwość gry wieloosobowej, w tym za pośrednictwem serwerów Gamespy.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 160 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 45 PLN

Klasyfikacja PEGI Cycling Manager 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Cycling Manager 3

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Procesor Pentium III 600 MHz
 • 128 MB RAM
 • akcelerator 3D
 • 1.2 GB HDD
Cycling Manager 3 - recenzja gry
Cycling Manager 3 - recenzja gry

Recenzja 29 grudnia 2003, 12:19

W zależności od ilości osiągniętych celów pod koniec sezonu team obdarowywany jest nagrodą pieniężną. Oczywiście zawsze można zaryzykować i postawić przed sobą jakieś cięższe zadania. Druga zakładka jest związana z kolarzami, zarówno tymi znajdującymi się w zarządzanym teamie, jak i wszelkimi pozostałymi. Najistotniejszą kwestią jest regularne trenowanie swych podopiecznych. Do wybranych kolarzy możemy dobrać trenerów i określić które umiejętności mają rozwijać. A te są dość różnorodne. Z ciekawszych warto wymienić: Mountain, Flat (sprawność na odcinkach górzystych lub płaskich), Sprints, Time-Trial, Recovery (szybkość odzyskiwania sił), Endurance (wytrzymałość) czy Acceleration. Dobrym pomysłem jest tworzenie specjalizacji dla wybranych kolarzy. Jeden powinien być ekspertem od odcinków czasowych, inny prowadzić drużynę na trasach górzystych, albo radzić sobie podczas dłuższych wyścigów. Trzeba jednak uważać, ponieważ zawodnicy mogą być kontuzjowani. Wtedy muszą przejść obowiązkową rekonwalescencję, co niestety wiąże się z wykluczeniem ich z paru wyścigów. Zakładka ta pozwala również na pozyskiwanie nowych kolarzy do zespołu. Zdarza się, iż niektórzy z nich sami wpraszają się, proponując podpisanie kontraktu. O wiele częściej to my musimy o to zadbać. Procedura negocjacji nie jest przesadnie skomplikowana. Ustalamy stawki i wysyłamy propozycję do danego kolarza. Ten może się zgodzić albo nie. W tym drugim przypadku pozostaje nam zrezygnować albo zaproponować coś lepszego. Trzecia zakładka zwie się Equipment. Wyposażenie to, wbrew temu co można sądzić, niezwykle istotny element kolarstwa. Zakładkę tę podzielono na trzy grupy: Frames (ramy), Wheels (koła) oraz Helmets (kaski). Do wyboru jest kilku producentów. Ich produkty drastycznie różnią się w kwestii jakości wykonania. Coś dla siebie znajdą tu zarówno teamy biedne, jak i bardzo bogate, dla których taki wydatek nie jest niczym szczególnym. Ostatnie dwie zakładki to rozbudowane statystyki oraz kalendarz imprez. Nie wymagają chyba dodatkowego wyjaśnienia.