Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Lonely Mountains: Downhill (PC)

Lonely Mountains: Downhill PC

Lonely Mountains: Downhill to zręcznościówka, w której musimy zjeżdżać na rowerze po stokach wielkich gór. Mapy mają otwartą strukturę, pozwalając nam swobodnie wybierać trasę prowadzącą na dół.

Zręcznościowe | kolarstwo | indie

PC Windows
Okładka Lonely Mountains: Downhill (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

23października2019

23października2019

Steam

Lonely Mountains: Downhill to wydana na PC gra sportowa traktująca o kolarstwie górskim. Jest to debiutanckie dzieło niezależnego zespołu Megagon Industries.

Mechanika

Projekt podejmuje rzadko wykorzystywaną w grach tematykę, pozwalając na wcielenie się w śmiałka, który uprawia tzw. downhill – ekstremalną odmianę kolarstwa górskiego, polegającą na samotnym zjeździe rowerem na czas po stokach gór. Nie rywalizuje on bezpośrednio z innymi zawodnikami, a jego jedynym celem jest dotarcie do celu w jak najkrótszym czasie. Wydane na PC Lonely Mountains: Downhill nie podchodzi do kolarstwa górskiego w sposób realistyczny. Nacisk położony został na efektowną zabawę, choć jednocześnie opanowanie roweru nie należy do łatwych zadań.

Do wyboru jest spory zestaw różnorodnych gór i każda ma postać jednej wielkiej mapy o otwartej strukturze. Naszym zadaniem jest wyłącznie zjechanie na dół, a w jaki sposób tego dokonamy i jaką trasę pokonamy, zależy już tylko od nas. Zabawę uatrakcyjnia system dnia i nocy oraz dynamiczna pogoda, obejmującą m.in. wichury oraz opady deszczu i śniegu. Nie zabrakło także opcji modyfikowania roweru oraz rozwijania postaci.

Całość przeznaczona jest wyłącznie do samotnej zabawy, ale dostępne są również sieciowe rankingi pozwalające rywalizować z innymi graczami na punkty i czas.

Kwestie techniczne

Gra oferuje atrakcyjną trójwymiarową grafikę o lekko abstrakcyjnym charakterze, pełną prostych kształtów i wyraźnych kolorów. Do tego dochodzi rozbudowany silnik fizyczny, który nie tylko kontroluje zachowanie roweru, ale również symuluje efektowne i bolesne dla naszej postaci kraksy.

Warto dodać, że każdą górę możemy przemierzyć od szczytu aż po metę bez żadnych ekranów ładowania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 0,5+ GB

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Lonely Mountains: Downhill

Wymagania wiekowe Lonely Mountains: Downhill

12+

Wymagania sprzętowe Lonely Mountains: Downhill

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4690 3.5 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950 / 3 GB Radeon R9 280X lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2500 3.3 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 Ti / Radeon HD 7850 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Lonely Mountains: Downhill - nadjeżdża zręcznościówka o kolarstwie górskim
Lonely Mountains: Downhill - nadjeżdża zręcznościówka o kolarstwie górskim

wiadomość20 maja 2017

Studio Megagon Industries zapowiedziało Lonely Mountains: Downhill, czyli zręcznościówkę, w której będziemy zjeżdżali rowerem ze szczytów gór, samemu wybierając trasy na mapach o otwartej strukturze.