Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2017, 12:29

Lonely Mountains: Downhill - nadjeżdża zręcznościówka o kolarstwie górskim

Studio Megagon Industries zapowiedziało Lonely Mountains: Downhill, czyli zręcznościówkę, w której będziemy zjeżdżali rowerem ze szczytów gór, samemu wybierając trasy na mapach o otwartej strukturze.

LONELY MOUNTAINS: DOWNHILL W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Megagon Industries
  2. Gatunek: sportowa
  3. Platforma: PC
  4. Data premiery: pierwsza połowa 2018 r.

Niezależni deweloperzy z chęcią podejmują rzadko wykorzystywane tematyki, mając nadzieję, że pozwoli im to wyróżnić się w powodzi gier trafiających na rynek każdego roku. Najnowszym tego przykładem jest studio Megagon Industries, które zapowiedziało właśnie projekt Lonely Mountains: Downhill. Pokierujemy w nim śmiałkiem, który na złamanie karku będzie pędził w dół po stokach gór.

Autorzy nie zamierzają podchodzić do tej tematyki w sposób realistyczny. Nacisk położony zostanie na zabawę, a grafika ma mieć lekko abstrakcyjny charakter, pełen prostych kolorowych kształtów. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i ma się ukazać w przyszłym roku. Obecnie autorzy zbierają głosy graczy w programie Greenlight, chcąc dostać się do dystrybucji w serwisie Steam.

Do wyboru będzie spory zestaw różnorodnych gór i każda ma mieć postać jednej wielkiej mapy o otwartej strukturze. Naszym zadaniem będzie wyłącznie zjechanie na dół, a w jaki sposób tego dokonamy i jaką trasę pokonamy, zależeć już będzie tylko od nas. Od strony technicznej autorzy obiecują, że całą drogę pokonamy bez żadnych ekranów ładowania danych poza początkowym. Do tego zabawę uatrakcyjni rozbudowana, choć nie do końca realistyczna fizyka, która nie tylko będzie kontrolowała zachowanie roweru, ale również zadba o efektowne i bolesne dla naszej postaci kraksy.

Autorzy mają w planach system dnia i nocy oraz dynamiczną pogodę, obejmującą m.in. wichury oraz opady deszczu i śniegu. Nie zabraknie także opcji modyfikowania roweru oraz rozwijania postaci. Całość przeznaczona będzie wyłącznie do samotnej zabawy, ale pojawią się sieciowe rankingi pozwalające rywalizować z innymi graczami na punkty.

  1. Oficjalna strona gry Lonely Mountains: Downhill
  2. Lonely Mountains: Downhill w Steam Greenlight