Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2017, 11:15

Zapowiedziano A-Train Classic, czyli strategię ekonomiczną studia Artdink

Japoński zespół Artdink zapowiedział A-Train Classic, czyli strategię ekonomiczną, która stanowić będzie powrót do korzeni cyklu.

 

A-TRAIN CLASSIC W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Artdink
  2. Wydawca: Degica
  3. Gatunek: strategia ekonomiczna
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 2017 r.

Japońskie studio Artdink poinformowało, że pracuje nad A-Train Classic, czyli nową odsłoną cyklu strategii ekonomicznych traktujących o zarządzaniu transportem we współczesnych metropoliach. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i ukaże się w tym roku, choć na razie autorzy nie są w stanie podać dokładniejszej daty premiery. Za wydanie wersji anglojęzycznej odpowiadać ma firma Degica.

Przed ostatnich kilkanaście lat główne gry z cyklu oferowały trójwymiarową oprawę graficzną i swobodną kamerę. Wielu fanów cyklu tęskni jednak za starymi izometrycznymi odsłonami. To właśnie z myślą o nich powstaje A-Train Classic. Produkcja nie jest do końca nową pozycją. Przy jej tworzeniu jako fundamenty posłużyło A-Train 3D: City Simulator, wydane w 2015 roku na Nintendo 3DS. Autorzy zaczerpnęli z tego tytułu sporo elementów graficznych, ale solidnie je podrasowali, dodali nowy interfejs, a potem wykorzystali to wszystko do opracowania tytułu bardziej rozbudowanego niż to, co mogliśmy znaleźć na konsoli przenośnej.

Zapowiedziano A-Train Classic, czyli strategię ekonomiczną studia Artdink - ilustracja #1

W A-Train Classic wcielimy się w prezesa firmy zajmującej się organizowaniem transportu miejskiego. Gracze będą musieli m.in. konstruować pociągi i autobusy, kłaść tory, planować połączenia oraz kupować różne nieruchomości, takie jak hotele, stadiony czy fabryki. Nasze obowiązki nie ograniczą się tylko do samych metropolii i obejmą również pobliskie miasteczka oraz wioski.

Gracz będzie miał jedynie pośredni wpływ na rozwój miasta. Mieszkańcy i prowadzone przez nich biznesy mają dynamicznie reagować na nasze decyzje, prowadząc często do zaskakujących rezultatów, z których wiele będzie generowało nam nowe problemy do rozwiązania.

Jak na strategię ekonomiczną przystało, ostatecznie wszystko rozbijać się ma o finanse. Konieczne będzie znalezienie odpowiedniej równowagi między inwestycjami i przychodami, a dodatkową głębię rozgrywki zapewni giełda, na której sprzedawane będą akcje naszej spółki.

  1. Oficjalna strona studia Artdink
  2. Oficjalna strona firmy Degica