Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka A-Train Classic (PC)
OkładkaA-Train Classic (PC)

A-Train Classic PC

Kolejna odsłona popularnego, japońskiego cyklu strategii ekonomicznych studia ARTDINK, zaprojektowana jako swoisty powrót do klasycznych korzeni serii. W grze A-Train Classic wcielamy się tradycyjnie w szefa firmy, zajmującej się organizowaniem transportu miejskiego.

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi | widok izometryczny

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A-Train Classic Premiera PC

14grudnia2016

Steam

14grudnia2016

producent: ARTDINK wydawca: Degica Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

A-Train Classic to wydana na PC strategia ekonomiczna traktująca o zarządzaniu transportem we współczesnych metropoliach. Produkcja należy do popularnego japońskiego cyklu i, tak jak wszystkie inne jego odsłony, została opracowana przez studio ARTDINK. Projekt powstał jako próba powrotu do korzeni marki, zarówno pod względem oprawy graficznej, jak i mechanizmów rozgrywki.

Mechanika

W grze wcielamy się w prezesa firmy zajmującej się organizowaniem transportu miejskiego. Musimy m.in. konstruować pociągi i autobusy, kłaść tory, planować połączenia oraz kupować różne nieruchomości, takie jak hotele, stadiony czy fabryki. Nasze obowiązki nie ograniczają się tylko do samych metropolii i obejmują również pobliskie miasteczka oraz wioski.

W wydanym na PC A-Train Classic mamy jedynie pośredni wpływ na rozwój miasta. Mieszkańcy i prowadzone przez nich biznesy dynamicznie reagują na nasze decyzje, co prowadzi często do zaskakujących rezultatów, z których wiele generuje nam nowe problemy do rozwiązania.

Jak na strategię ekonomiczną przystało, ostatecznie wszystko rozbija się o finanse. Konieczne jest znalezienie odpowiedniej równowagi między inwestycjami i przychodami, a dodatkową głębię rozgrywki zapewnia giełda, na której sprzedawane są akcje naszej spółki. Gra bierze też pod uwagę upływ czasu. Wszystkie struktury powoli się starzeją, co wpływa na ich funkcjonowanie i wymusza co pewien czas renowacje oraz naprawy. Ponadto w trakcie rozgrywki stopniowo pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne, otwierające przed nami dodatkowe możliwości rozwoju.

Kwestie techniczne

A-Train Classic oferuje izometryczną grafikę, wzorowaną na najstarszych odsłonach cyklu. Dostępny jest także widok 3D, pozwalający z bliska obejrzeć różne sekcje mapy, co ułatwia zidentyfikowanie problemów z efektywnością rozwiązań komunikacyjnych.

Warto wspomnieć, że produkcja nie jest do końca nową pozycją. Przy jej tworzeniu jako fundamenty posłużyło A-Train 3D: City Simulator, wydane w 2015 roku na Nintendo 3DS. Autorzy zaczerpnęli z tego tytułu sporo elementów graficznych, ale solidnie je podrasowali, dodali nowy interfejs, a potem wykorzystali to wszystko do opracowania tytułu bardziej rozbudowanego niż to, co mogliśmy znaleźć na konsoli przenośnej.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe A-Train Classic: Odpowiednia dla każdego wieku.

A-Train Classic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Celeron 1.7 GHz
  • 2 GB RAM
  • 2 GBHDD
  • Windows 7