Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONEPS4
Okładka Transport Giant (PC)

Transport Giant

Strategia ekonomiczna stworzona przez JoWooD Entertainment AG. Akcja rozpoczyna się w 1850 roku, w okresie wielkiego boomu gospodarczego. Gracz wciela się we właściciela firmy zajmującej się przewożeniem surowców oraz pracowników fabryk i zakładów przemysłowych.

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi | widok izometryczny | 2D | transport

Okładka Transport Giant (PC)

data premiery gry:

9cze2004

PC

11lip2017

PS4

23paź2018

XONE

Transport Giant jest strategią ekonomiczną, która zadebiutowała na komputerach osobistych w 2004 roku, a po trzynastu latach doczekała się reedycji wydanej również na PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Fabuła

Akcja gry Transport Giant rozpoczyna się w 1850 roku, kiedy to środki transportu zaczęły gwałtownie się rozwijać. Zabawę rozpoczynamy jako typowa „płotka” – zaopatrzeni w niewielki zapas gotówki oraz głowy pełne pomysłów przystępujemy do budowy przedsiębiorstwa, które na przestrzeni kolejnych dwustu lat ma stać się transportowym imperium.

Mechanika

W Transport Giant akcję ukazano z widoku izometrycznego. W trakcie zabawy zajmujemy się rozmaitymi kwestiami związanymi z transportem ludzi pracujących w fabrykach oraz ponad sześćdziesięciu rodzajów dóbr przez nich produkowanych. Musimy więc ustalać trasy, po których porusza się ponad sto trzydzieści różnego rodzaju pojazdów i maszyn (od samochodów, przez pociągi i statki, skończywszy na samolotach i śmigłowcach), dbać o związaną z nimi infrastrukturę (dotyczy to nie tylko budowy mostów czy tuneli, lecz również wznoszenia budynków), a także szybko reagować na dynamicznie zmieniającą się sytuację ekonomiczną. Dopełnieniem tego wszystkiego jest możliwość wyboru barw naszej firmy.

Tryby gry

Filarem gry Transport Giant są różnorodne kampanie składające się na dwa scenariusze, których akcja toczy się w Europie i Stanach Zjednoczonych. Ponadto na sprawdzenie czeka tryb sandboksowy.

Kwestie techniczne

Transport Giant posiada prostą dwuwymiarową grafikę, która w momencie premiery pecetowego oryginału w 2004 roku prezentowała przyzwoity poziom.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 511 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Transport Giant

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Transport Giant

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D
Transport Giant - PC-towa gra z 2004 roku ukazała się na PlayStation 4
Transport Giant - PC-towa gra z 2004 roku ukazała się na PlayStation 4

wiadomość11 lipca 2017

Na konsoli PlayStation 4 ukazała się dziś gra Transport Giant. Jest to strategia ekonomiczna, która oryginalnie pojawiła się na PC-tach w 2004 roku.

Szefowie JoWooD oficjalnie potwierdzili zlikwidowanie firm Wings Simulation oraz Ebensee

wiadomość28 stycznia 2005

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź austriackiego koncernu JoWooD w sprawie rzekomego zamknięcie dwóch podległych mu firm producenckich: Ebensee oraz Wings Simulation. Kilka godzin po przeciekach od anonimowego informatora, przedstawiciele JoWooD potwierdzili te rewelacje.

Twórcy Söldner: Secret Wars i Transport Giant na bruku?

wiadomość27 stycznia 2005

Według anonimowych informatorów z JoWooD, austriacki koncern dokona wkrótce radykalnych „przetasowań” w swoich szeregach a wszystko po to, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Do rzekomego odstrzału wytypowano pracowników dwóch podległych firmie grup producenckich: Ebensee oraz Wings Simulation.

Transport Giant – oficjalny add-on w przygotowaniu

wiadomość2 września 2004

W niecałe trzy miesiące po premierze Transport Giant - gry strategiczno-ekonomicznej, w której gracze przenoszą się w realia drugiej połowy XIX wieku i wcielają się w rolę właściciela firmy transportowej - korporacja JooWooD ogłosiła przygotowywanie pełnoprawnego dodatku do omawianej pozycji, noszącego podtytuł Down Under.

PC
PS4
XONE