Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONEPS4
Okładka Transport Giant (PC)
OkładkaTransport Giant (PC)

Transport Giant

Strategia ekonomiczna stworzona przez JoWooD Entertainment AG. Akcja rozpoczyna się w 1850 roku, w okresie wielkiego boomu gospodarczego. Gracz wciela się we właściciela firmy zajmującej się przewożeniem surowców oraz pracowników fabryk i zakładów przemysłowych.

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi | widok izometryczny | 2D | transport

Transport Giant Premiera

9cze2004

PC

11lip2017

PS4

23paź2018

XONE

Transport Giant jest strategią ekonomiczną, która zadebiutowała na komputerach osobistych w 2004 roku, a po trzynastu latach doczekała się reedycji wydanej również na PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Fabuła

Akcja gry Transport Giant rozpoczyna się w 1850 roku, kiedy to środki transportu zaczęły gwałtownie się rozwijać. Zabawę rozpoczynamy jako typowa „płotka” – zaopatrzeni w niewielki zapas gotówki oraz głowy pełne pomysłów przystępujemy do budowy przedsiębiorstwa, które na przestrzeni kolejnych dwustu lat ma stać się transportowym imperium.

Mechanika

W Transport Giant akcję ukazano z widoku izometrycznego. W trakcie zabawy zajmujemy się rozmaitymi kwestiami związanymi z transportem ludzi pracujących w fabrykach oraz ponad sześćdziesięciu rodzajów dóbr przez nich produkowanych. Musimy więc ustalać trasy, po których porusza się ponad sto trzydzieści różnego rodzaju pojazdów i maszyn (od samochodów, przez pociągi i statki, skończywszy na samolotach i śmigłowcach), dbać o związaną z nimi infrastrukturę (dotyczy to nie tylko budowy mostów czy tuneli, lecz również wznoszenia budynków), a także szybko reagować na dynamicznie zmieniającą się sytuację ekonomiczną. Dopełnieniem tego wszystkiego jest możliwość wyboru barw naszej firmy.

Tryby gry

Filarem gry Transport Giant są różnorodne kampanie składające się na dwa scenariusze, których akcja toczy się w Europie i Stanach Zjednoczonych. Ponadto na sprawdzenie czeka tryb sandboksowy.

Kwestie techniczne

Transport Giant posiada prostą dwuwymiarową grafikę, która w momencie premiery pecetowego oryginału w 2004 roku prezentowała przyzwoity poziom.

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 512 głosów czytelników.

Transport Giant cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Transport Giant

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Transport Giant Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D
PC
PS4
XONE