Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2017, 16:08

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Transport Giant - PC-towa gra z 2004 roku ukazała się na PlayStation 4

Na konsoli PlayStation 4 ukazała się dziś gra Transport Giant. Jest to strategia ekonomiczna, która oryginalnie pojawiła się na PC-tach w 2004 roku.

Firma UIG Entertainment postanowiła sprawić graczom małą niespodziankę, wydając na konsoli PlayStation 4 konwersję PC-towej gry Transport Giant. Co w tym dziwnego? Oryginał zadebiutował na komputerach osobistych w… 2004 roku. Z opisu zamieszczonego w PlayStation Store wynika, że tytuł nie doczekał się zbyt wielu zmian. Oczywiście deweloperzy musieli przystosować produkcję do sterowania padem, dodali obsługę gry zdalnej, rozdzielczości 720p, 1080i i 1080p oraz znacznie podnieśli cenę w stosunku do PC-towej wersji. Na Steamie projekt możecie kupić w cenie 9,99 euro, czyli około 42 zł. Natomiast na konsoli trzeba zapłacić aż 124 zł.

W Transport Giant od dziś można grać na PlayStation 4. - Transport Giant - PC-towa gra z 2004 roku ukazała się na PlayStation 4 - wiadomość - 2017-07-11
W Transport Giant od dziś można grać na PlayStation 4.
Transport Giant w skrócie:
  • gra na komputery osobiste i konsolę PlayStation 4;
  • pierwsza z wersji ukazała się w 2004 roku;
  • druga zadebiutowała dziś w PlayStation Store, w cenie 124 zł.

Pozostałe elementy nie zostały zmienione. Przenosimy się do 1850 roku i zakładamy firmę transportową. W kolejnych latach świat przechodzić będzie przez wielkie zmiany, do których musimy się dostosować. W związku z tym należy inwestować pieniądze w nowoczesne maszyny, zastępujące powoli koleje napędzane silnikami parowymi, budować nowe trasy, reagować na sytuację ekonomiczną itd.

To oczywiście tylko ogólne założenia, gdyż Transport Giant oferuje wiele innych opcji i możliwości, które musimy wykorzystywać, grając w rozmaitych kampaniach przygotowanych przez twórców czy też podczas swobodnej zabawy. Na PlayStation 4 udostępniono dwie scenerie – USA i Europę. To o jedną mniej niż na PC-tach, gdzie można jeszcze rozwijać swoje imperium w Australii.

Jeżeli więc nie mieliście okazji zagrać w Transport Giant na PC-tach lub po prostu wolicie bawić się na konsolach, to już wiecie na co przeznaczyć zaskórniaki. Choć prawdę powiedziawszy, patrząc na liczbę zmian w wersji na PlayStation 4, chyba lepiej zainwestować w wydanie komputerowe, które nie dość, że jest dużo tańsze i ma więcej zawartości, to obecnie chyba każdy pecet spełni jego wymagania sprzętowe.