Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2017, 11:40

autor: Movis

Wieści ze świata (NiOh, Valve, Tony Hawk's Pro Skater HD, Icewind Dale II) 11/7/2017

Dziś piszemy o drugim DLC do gry NiOh (Defiant Honor), największej czystce cheaterów w historii Valve, najnowszych sterownikach do kart grafiki AMD, rychłym wycofaniu Tony Hawk's Pro Skater HD ze sprzedaży na Steamie i zagubionych plikach źródłowych Icewind Dale II. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

NiOh: Defiant Honor zadebiutuje 25 lipca

Studio Team Ninja musi być całkiem zadowolone ze stworzonej przez siebie gry akcji NiOh. Ciekawe połączenie „soulsowych" mechanik z głęboko japońskim klimatem pozwoliło przyciągnąć sporą rzeszę fanów, a zespół deweloperski ma jeszcze trochę pomysłów na rozwinięcie produkcji.

Dyrektor kreatywny Tom Lee podzielił się na łamach blogu PlayStation informacjami o drugim z kolei dodatku DLC do tytułu, mającym ukazać się 25 lipca. W Defiant Honor odwiedzimy obronny klejnot ery Sengoku, czyli sławny zamek w Osace. Podczas srogiej zimy 1614 roku klany Tokugawa oraz Toyotomi szykują się do nieuchronnego oblężenia. Honor legendarnego wojownika Sanady Yukimury nie pozwala mu uznać utworzonego przez Tokugawę Ieyasu szogunatu. Jego zmyślne umocnienia znacząco utrudniają szturmy głównych sił szoguna. Pośrodku całego zamieszania znajduje się zaś gracz, który ma własne powody, by zdobyć barbakan Sanada Maru.

Oprócz kolejnych terenów i przeciwników, autorzy gry zapewnili też użytkownikom więcej „zabawek” i wyzwań. Wśród nowości znajdziemy tonfę, parę niewidzianych wcześniej pancerzy, przedmiotów magicznych i duchów. Dla najlepszych przeznaczono też wyższe poziomy trudności, dodatkowe misje, trofea i więcej.

Pakiet wyceniony został na 9,99 dolarów (ok. 37 zł) jako osobny produkt, ale dostępny jest też w ramach przepustki sezonowej.

Kto by się spodziewał, że danie demonowi „z liścia” będzie tak efektywne… Jak to: „metalowe się nie liczą”? - Wieści ze świata (NiOh, Valve, Tony Hawk's Pro Skater HD, Icewind Dale II) 11/7/2017 - wiadomość - 2017-07-12
Kto by się spodziewał, że danie demonowi „z liścia” będzie tak efektywne… Jak to: „metalowe się nie liczą”?

Fala banów na Steam

Czujecie to zakłócenie Mocy? Jak gdyby tysiące cheaterów nagle krzyknęło w trwodze… i nagle ucichło. Nie tak dawno zakończyła się letnia wyprzedaż Steam – idealny moment dla wielu mniej uczciwych graczy na założenie jednego lub paru świeżych kont w systemie dystrybucji Valve, kupienie ulubionych gier wieloosobowych po taniości i przetestowanie aim botów oraz innych nielegalnych dodatków. Gaben odpowiedział jednak wszystkim oszukańcom zdawkowym „nie” – następnego dnia po wyprzedaży uruchomiony został bowiem największy Ban Hammer w historii.

Wedle strony zajmującej się kategoryzacją danych z serwisu Steam tylko 6 lipca zanotowano ponad 40 tys. banów, rozdanych przez system Valve Anti-Cheat. Zgłoszenia w trakcie rozgrywki pozwoliły zaś na wyeliminowanie kolejnych 5 tys. „czarnych owiec”. Poprzedni rekord, osiągnięty w 2016 roku, wynosił jedynie 15 tys. Serwis vac-ban.com oblicza zaś sumaryczną wartość utraconych przedmiotów kosmetycznych na 8 703 dolary.

Sporo osób będzie się musiało przyzwyczaić do tego i podobnych okienek. - Wieści ze świata (NiOh, Valve, Tony Hawk's Pro Skater HD, Icewind Dale II) 11/7/2017 - wiadomość - 2017-07-12
Sporo osób będzie się musiało przyzwyczaić do tego i podobnych okienek.

Sterowniki AMD ReLive 17.7.1

Choć nie wydaje się, by lipiec obdarzył nas deszczem nowych gier, nie znaczy to, że pracujący nad sterownikami do kart grafiki programiści mogą zrobić sobie miesięczne wakacje. Na stronie wsparcia firmy AMD pojawiło się bowiem świeżutkie oprogramowanie do GPU z „czerwonej” strony barykady. Autorzy naprawili parę bugów, w tym niestabilne działanie gry Tekken 7 na Radeonie RX 380, oraz wywalanie do pulpitu w przypadku Final Fantasy XIV i Little Nightmares przy użytkowaniu układów z serii Radeon RX 300. Parę kwestii pozostaje jednak nierozwiązanych, np. artefakty w Tom Clancy's Rainbow Six: Siege czy sporadyczne migotanie tekstur przy uruchamianiu CS:GO oraz World of Warcraft. Po szczegóły i linki do ściągnięcia odsyłamy Was w to miejsce.

Ostatnia szansa na Tony Hawk's Pro Skater HD na Steam

Jeśli z jakiegoś powodu odczuwacie palący brak gry Tony Hawk's Pro Skater HD w swojej bibliotece Steam, to pora nieco się pośpieszyć. 17 lipca 2017 roku tytuł na zawsze zniknie ze sklepu Valve, ale pozostanie dostępny do ściągnięcia dla jego posiadaczy. W ramach ostatniego tygodnia na wirtualnych półkach cena produkcji obniżona została też o 80%, do poziomu 2 euro (ok.8,5 zł).

Pytanie tylko, czy remaster, którego na oczy nie widzieli oryginalni twórcy z legendarnego studia Neversoft, i zleżała już nieco „naklejka” HD z Anno Domini 2012 przedstawiają sobą wartość ciepłej przekąski na mieście. Na to pytanie musicie już odpowiedzieć sobie sami.

Odpowiedzialne za THPS HD studio Robomodo... powiedzmy, że nie dodało do serii żadnych hitów. - Wieści ze świata (NiOh, Valve, Tony Hawk's Pro Skater HD, Icewind Dale II) 11/7/2017 - wiadomość - 2017-07-12
Odpowiedzialne za THPS HD studio Robomodo... powiedzmy, że nie dodało do serii żadnych hitów.

Nici z remastera Icewind Dale II?

Studio Beamdog, odpowiedzialne za renesans klasycznych tytułów cRPG i modernizacje w postaci Baldur's Gate II: Enhanced Edition czy Planescape Torment: Enhanced Edition, podzieliło się na łamach serwisu Kotaku smutnymi wieściami o Icewind Dale II. Nikt nie może znaleźć kodu źródłowego gry. Już parę lat temu deweloperzy wymieniali sporo trudności związanych z tym tytułem, ale to może być ostatnim gwoździem do trumny tego remastera.

Mimo usilnych starań, kodu nie ma nikt, kto mógłby się choć o niego otrzeć. Przeszukiwanie archiwów firmy Wizards of the Coast spełzło na niczym, osoby związane z produkcją nie chomikują niczego w swych prywatnych kolekcjach i ogólnie tylko niezwykły zbieg okoliczności mógłby poruszyć sprawy do przodu. Trent Oster – współzałożyciel Beamdog – stawia sprawę jasno, acz boleśnie. Bez tych plików nie będzie Icewind Dale II: Enhanced Edition. Rozłożenie gry na części pierwsze i przyglądanie się jej elementom jest po prostu zbyt pracochłonne, by było w jakikolwiek sposób opłacalne.

W przypadku poprzednich tytułów kod źródłowy był bezproblemowo dostarczany przez firmę BioWare. Icewind Dale II było jednak ostatnim dzieckiem sławnego silnika Infinity, który został znacząco zmodyfikowany na potrzeby tej produkcji. Nie pomógł też fakt, że wydawca gry – Interplay – zmagał się w tym okresie ze znacznymi problemami finansowymi i był zmuszony zamknąć stojące za klasycznym erpegiem studio Black Isle rok po premierze gry. Być może kod zaginął w czasie likwidacji? Tego pewnie już nigdy się nie dowiemy.

Rozdzielczości 4:3. To były czasy.
Rozdzielczości 4:3. To były czasy.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: