Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Kirby's Blowout Blast (3DS)

Kirby's Blowout Blast 3DS

Rozbudowana wersja minigry Kirby 3D Rumble pochodzącej z Kirby: Planet Robobot. Zabawa polega na przemierzaniu trójwymiarowych plansz, na których musimy uporać się z szeregiem przeciwników oraz zebrać monety w jak najkrótszym czasie.

Zręcznościowe | widok izometryczny | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Kirby's Blowout Blast (3DS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

6lipca2017

6lipca2017

Nintendo eShop

Kirby’s Blowout Blast to rozbudowana wersja minigry Kirby 3D Rumble znanej z wydanego w 2016 roku Kirby: Planet Robobot. Tytuł należy do słynnej serii gier platformowych Kirby, będącej jedną z głównych marek należących do firmy Nintendo. Produkcja została wydana na platformie 3DS.

Mechanika

W Kirby 3D Rumble zabawa polega na przemierzaniu w pełni trójwymiarowych plansz, na których musimy uporać się z szeregiem przeciwników oraz zebrać monety w jak najkrótszym czasie. Kirby’s Blowout Blast opiera się oczywiście na tych samych zasadach, ale poziomy zostały odpowiednio rozbudowane, a także pojawili się nowi przeciwnicy, w tym oczywiście bossowie.

Rozgrywka sama w sobie przypomina normalne odsłony cyklu, z tym że główny nacisk położono na walkę. Kierując różowym stworkiem Kirbym możemy połykać przeciwników, a następnie wypluwać ich w kierunku innych wrogów. Z racji, że w Kirby’s Blowout Blast dużą rolę odgrywa czas, podczas starć liczy się dobry timing. Przeciwnicy poruszają się bowiem w określonych kierunkach i bardzo często dwie, trzy, a nawet więcej postaci znajduje się przez chwilę w jednej linii. Jeżeli „strzelimy” w odpowiednim momencie, to pozbędziemy się ich wszystkich naraz, oszczędzając czas i zdobywając więcej punktów. Na końcowy wynik wpływa też styl w jakim rozprawiamy się z wrogami. Gra premiuje celność i nagradza za wykonywanie combosów, czyli trafianie jednego przeciwnika po drugim.

Na każdym z ponad 25 poziomów możemy zdobyć jedno z trzech odznaczeń – brązowe, srebrne i złote. Kirby’s Blowout Blast zachęca więc do wielokrotnego podchodzenia do zabawy i masterowania levelów. Ponadto podczas rozgrywki da się też odblokować tak zwane „poziomy EX”, zapewniające jeszcze większe wyzwanie.

Kwestie techniczne

Kirby 3D Rumble było pierwszą grą z Kirbym, w której można było się poruszać w trzech wymiarach. Kirby’s Blowout Blast kontynuuje ten trend, choć pod względem graficznym nie zmieniło się wiele, niemniej produkcja prezentuje się ładnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kirby's Blowout Blast

odpowiednia dla każdego wieku