Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Kirby's Blowout Blast (3DS)
OkładkaKirby's Blowout Blast (3DS)

Kirby's Blowout Blast 3DS

Rozbudowana wersja minigry Kirby 3D Rumble pochodzącej z Kirby: Planet Robobot. Zabawa polega na przemierzaniu trójwymiarowych plansz, na których musimy uporać się z szeregiem przeciwników oraz zebrać monety w jak najkrótszym czasie.

Zręcznościowe | widok izometryczny | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kirby's Blowout Blast Premiera 3DS

6lipca2017

Nintendo eShop

6lipca2017

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kirby’s Blowout Blast to rozbudowana wersja minigry Kirby 3D Rumble znanej z wydanego w 2016 roku Kirby: Planet Robobot. Tytuł należy do słynnej serii gier platformowych Kirby, będącej jedną z głównych marek należących do firmy Nintendo. Produkcja została wydana na platformie 3DS.

Mechanika

W Kirby 3D Rumble zabawa polega na przemierzaniu w pełni trójwymiarowych plansz, na których musimy uporać się z szeregiem przeciwników oraz zebrać monety w jak najkrótszym czasie. Kirby’s Blowout Blast opiera się oczywiście na tych samych zasadach, ale poziomy zostały odpowiednio rozbudowane, a także pojawili się nowi przeciwnicy, w tym oczywiście bossowie.

Rozgrywka sama w sobie przypomina normalne odsłony cyklu, z tym że główny nacisk położono na walkę. Kierując różowym stworkiem Kirbym możemy połykać przeciwników, a następnie wypluwać ich w kierunku innych wrogów. Z racji, że w Kirby’s Blowout Blast dużą rolę odgrywa czas, podczas starć liczy się dobry timing. Przeciwnicy poruszają się bowiem w określonych kierunkach i bardzo często dwie, trzy, a nawet więcej postaci znajduje się przez chwilę w jednej linii. Jeżeli „strzelimy” w odpowiednim momencie, to pozbędziemy się ich wszystkich naraz, oszczędzając czas i zdobywając więcej punktów. Na końcowy wynik wpływa też styl w jakim rozprawiamy się z wrogami. Gra premiuje celność i nagradza za wykonywanie combosów, czyli trafianie jednego przeciwnika po drugim.

Na każdym z ponad 25 poziomów możemy zdobyć jedno z trzech odznaczeń – brązowe, srebrne i złote. Kirby’s Blowout Blast zachęca więc do wielokrotnego podchodzenia do zabawy i masterowania levelów. Ponadto podczas rozgrywki da się też odblokować tak zwane „poziomy EX”, zapewniające jeszcze większe wyzwanie.

Kwestie techniczne

Kirby 3D Rumble było pierwszą grą z Kirbym, w której można było się poruszać w trzech wymiarach. Kirby’s Blowout Blast kontynuuje ten trend, choć pod względem graficznym nie zmieniło się wiele, niemniej produkcja prezentuje się ładnie.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kirby's Blowout Blast: Odpowiednia dla każdego wieku.