Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Kirby: Planet Robobot (3DS)
OkładkaKirby: Planet Robobot (3DS)

Kirby: Planet Robobot 3DS

Kolejna odsłona serii gier platformowych tworzonych z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS.

Akcji | platformówki | 2.5D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kirby: Planet Robobot Premiera 3DS

28kwietnia2016

pudełko PL

10czerwca2016

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Kirby: Planet Robobot

New Super Mario Bros. 2

Hey! Pikmin

Sonic Lost World

Kirby: Planet Robobot na 3DS to kolejna odsłona serii gier platformowych Kirby. Za produkcję odpowiada firma Nintendo, znana m.in. z cykli Mario Kart, Pokemon, Super Mario czy też The Legend of Zelda.

Fabuła

W Kirby: Planet Robobot, tytułowy bohater musi przywrócić dawny ład w Dream Land, gdyż kraina została zaatakowana przez mechaniczne istoty. Jak to zwykle bywa, zadanie będzie trudne, a po drodze czekać ma na nas szereg przeciwności losu.

Mechanika

Kirby: Planet Robobot na 3DS nie odbiega w wielkim stopniu od tego, z czym mieliśmy do czynienia we wcześniejszych częściach serii. Gracze wcielają się więc w różowego stworka, który przemierza kolejne poziomy, odkrywając ich sekrety oraz walcząc z napotkanymi przeciwnikami. Tych oczywiście można połykać, przejmując ich moce i zdolności. Największą nowością są mechaniczne zbroje. Wskakując w nie stajemy się bardzo potężni i możemy eliminować przeszkody, które wcześniej wydawały się nie do przejścia.

Tryby gry

Deweloperzy przygotowali kampanię dla jednego gracza, a także tryb wieloosobowy Team Kirby Clash, w którym wraz z trzema znajomymi walczymy z potężnymi bossami. Podczas rozgrywki w nim zdobywamy punkty doświadczenia i wchodzimy na kolejne poziomy. Tryb ten wspiera opcję Download Play, co oznacza, że do zabawy wystarczy tylko jedna osoba posiadająca egzemplarz gry. Oprócz tego w Kirby: Planet Robobot znajduje się też Kirby 3D Rumble, czyli forma zabawy, podczas której strzelamy do celów w trójwymiarowej przestrzeni.

Kwestie techniczne

Produkcja pod względem grafiki bardzo przypomina wydane w 2014 roku Kirby: Triple Deluxe. Mamy więc do czynienia z kolorową platformówką 2,5D, z możliwością wchodzenia w głąb planszy.

Inne

Kirby: Planet Robobot na 3DS współpracuje z wybranymi figurkami amiibo. Każda z nich daje Kirby’emu specjalne moce, np. Mario ogień, Link miecz itd.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Kirby: Planet Robobot cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Wymagania wiekowe Kirby: Planet Robobot: Odpowiednia dla każdego wieku.