Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka New Super Mario Bros. 2 (3DS)
OkładkaNew Super Mario Bros. 2 (3DS)

New Super Mario Bros. 2 3DS

New Super Mario Bros. 2 to kontynuacja side-scrollowej platformówki, pierwotnie wydanej w 2006 roku w wersji na konsolę Nintendo DS. Gracze mają okazję poznać dalsze perypetie Mario, Lugiego, księżniczki Peach i innych postaci z fantastycznego, grzybkowego uniwersum.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

New Super Mario Bros. 2 Premiera 3DS

28lipca2012

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do New Super Mario Bros. 2

Rayman 3D

Sonic Boom: Fire & Ice

The Binding of Isaac: Rebirth

Gra New Super Mario Bros. osiągnęła status bestselera na konsoli Nintendo DS z liczbą ponad 30 mln kopii sprzedanych na całym świecie. Koncern Nintendo zdecydował, że jej sequel wydany zostanie na kieszonkową platformę kolejnej generacji – Nintendo 3DS. Przygotowanie New Super Mario Bros. 2 powierzono ponownie czwartemu zespołowi deweloperskiemu Nintendo EAD.

Akcja gry ponownie osadzona została w fantastycznym grzybkowym uniwersum (Mushroom Universe) znanym także z innych gier o przygodach Mario i Luigiego. Gracze mają okazję poznać kolejne perypetie tytułowych, wąsatych hydraulików.

Rozgrywka bazuje na klasycznych dla platformówek rozwiązaniach. Kontrolowani przez graczy bohaterowie muszą więc przede wszystkim biegać i skakać po platformach, unikać przeszkód i przeciwników oraz zbierać monety. Tych ostatnich w New Super Mario Bros. 2. pojawia się zdecydowanie więcej niż w jakiejkolwiek innej grze z cyklu. Dodatkowo niektóre rodzaje power-upów umożliwiają zamianę elementów otoczenia w monety lub dotarcie do trudnodostępnych. Tradycyjnie zgromadzenie stu monet dodaje jedno „życie”, ale prawdziwe wyzwanie stanowi zebranie aż miliona, za co przewidziana jest specjalna nagroda.

Gra oferuje kilka wariantów zabawy. Poza kampanią główną, gracz może sprawdzić swoje umiejętności m.in. w trybie Coin Rush. Musi wówczas przejść przez trzy odblokowane uprzednio poziomy (ich wygląd jest nieco inny niż w kampanii) w określonym czasie, zbierając możliwie najwięcej monet. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że bohater ma tylko jedno życie. Osiągnięty wynik jest zapisywany w pamięci, a dzięki funkcji StreetPass są o nim informowani inni gracze w okolicy, którzy mogą podjąć próbę pokonania rekordu.

Twórcy New Super Mario Bros. 2 zdecydowali się również rozbudować funkcjonalność trybu wieloosobowego, który wcześniej dostępny był tylko w opcji rozgrywki Battle Mode. Korzystając z dwóch konsol i połączenia wi-fi gracze mogą w kooperacji przejść kampanię główną, przy czym jeden kieruje poczynaniami Mario, a drugi Luigiego.

Oprawa wizualna New Super Mario Bros. 2 odznacza się intensywną kolorystyką i wyraźnie nawiązuje do wcześniejszej odsłony cyklu. Akcja ukazana jest w klasycznym dla platformówek rzucie 2D, choć modele postaci i obiektów wykonane zostały z użyciem grafiki 3D. Całości dopełnia melodyjna warstwa dźwiękowa.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 137 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI New Super Mario Bros. 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.