Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Rayman 3D (3DS)

Rayman 3D 3DS

Klasyka gatunku platformówek, czyli Rayman 2: The Great Escape, powraca w usprawnionej wersji na Nintendo 3DS. Jako tytułowy bohater musimy uratować pokonać międzygalaktycznych piratów.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Rayman 3D (3DS)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

25marca2011

25marca2011

pudełko PL

Rayman 3D to konwersja platformówki Rayman 2: The Great Escape, znanej posiadaczom Dreamcasta i PC, dostosowana do możliwości konsoli Nintendo 3DS. Za jej opracowanie odpowiedzialna jest firma Ubisoft.

Fabuła Rayman 3D opowiada historię Raymana, niezwykłego bohatera zaprojektowanego przez francuskiego wizjonera Michela Ancela. Protagonistę poznajemy w momencie, gdy zamieszkały przez niego świat zdecydowali się najechać straszni piraci. Ich celem są przyjaciele Raymana – nadający się podobno idealnie na przyszłe gwiazdy międzygalaktycznego cyrku. Rayman, uwięziony na pokładzie pirackiego statku i pozbawiony swojej mocy, wyrywa się jednak z niewoli. Podejmuje wówczas decyzję o pokonaniu najeźdźców i uwolnieniu wszystkich uwięzionych przyjaciół.

Wspólnie z Raymanem gracz bierze udział w niezwykłej wyprawie, w trakcie której dziwaczny bohater odzyskuje swoją magiczną moc. Głównym celem rozgrywki jest odnalezienie czterech tajemniczych masek Polluksa, dzięki którym Rayman ostatecznie pokona bandę mechanicznych piratów. Nie są oni jednak jedynymi przeciwnikami, na jakich się natknie. Na jego drodze staną również dwunogie rakiety, kurczaki zombie, piranie, a na końcu każdego etapu czyha trudny do pokonania boss.

Rayman 3D to poprawiona wersja hitu z przełomu 1999 i 2000 roku, oferująca pełne wsparcie dla technologii 3D. Gra wykorzystuje również ekran dotykowy, przy pomocy którego gracz aktywuje specjalne moce i porusza się po menu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.4 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Rayman 3D

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Nintendo 3DS - pierwszy pokaz w Polsce

wiadomość23 lutego 2011

Przedwczoraj w Warszawie firma Stadlbauer – oficjalny dystrybutor sprzętu Nintendo w Polsce – zorganizowała konferencję prasową, podczas której potwierdzona została data premiery nowej konsolki przenośnej oraz lista tytułów startowych dostępnych w naszym kraju. Dziennikarze natomiast mogli sprawdzić 3DSa w akcji.