Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Super Mario 3D Land (3DS)
OkładkaSuper Mario 3D Land (3DS)

Super Mario 3D Land 3DS

Super Mario 3DS

Super Mario 3D Land to pierwsza odsłona przygód kultowego hydraulika przygotowana z myślą o konsoli Nintendo 3DS. Nad produkcją gry czuwał twórca marki - Shigeru Miyamoto. Tytuł łączy elementy klasycznych platformówek z cyklu Super Mario i Super Mario Bros.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Mario 3D Land Premiera 3DS

15listopada2011

pudełko PL

18listopada2011

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Super Mario 3D Land

Rayman 3D

Shovel Knight

Cave Story 3D

Super Mario 3D Land to pierwsza odsłona przygód słynnego hydraulika przygotowana od podstaw na Nintendo 3DS. Gra jest trójwymiarową platformówką, kontynuującą założenia i rozwiązania znane z dwóch odsłon serii Super Mario Galaxy, klasycznego Super Mario 64 oraz New Super Mario Bros. Za jej zaprojektowanie odpowiedzialny jest zespół mający w dorobku kosmiczne przygody Mario. Nad procesem produkcji czuwał Shigeru Miyamoto.

Gracz przemierza trójwymiarowe, w dużej mierze liniowe poziomy, pod względem budowy przywodzące na myśl lokacje z dwuwymiarowych odsłon przygód Mario. Niektóre z nich przechodzi się nawet obserwując akcję z boku (niczym w New Super Mario Bros.). Wymyślnie zaprojektowane plansze obfitują w wymyślne pułapki i proste, logiczne zagadki. W międzyczasie gracz walczy z przeciwnikami, w tym licznymi bossami, a także zbiera różnego rodzaju „znajdźki” – monety i power-upy.

W grze powracają doskonale znane rozwiązania, z grzybkami powiększającymi, gwiazdkami aktywującymi nietykalność i kwiatkami dającymi możliwość strzelania ognistymi kulami na czele. Mario przybiera również różne formy, otwierające dostęp do nowych zdolności oraz umiejętności (m.in. kostium Tanooki – w tej formie wąsaty hydraulik potrafi szybować).

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 529 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Super Mario 3D Land cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Mario 3D Land

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.