Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2016, 11:23

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Podsumowanie Nintendo Direct - zapowiedziano Kirby: Planet Robobot i Paper Mario: Color Splash

Przygotowaliśmy zbiorczy artykuł, w którym publikujemy najważniejsze informacje z wczorajszej konferencji Nintendo Direct, gdzie Nintendo zapowiedziało kilka gier, w tym Kirby: Planet Robobot i Paper Mario: Color Splash.

Firma Nintendo zorganizowała wczoraj kolejną internetową konferencję z cyklu Nintendo Direct, na której podzieliła się planami na najbliższe miesiące. Pisząc w skrócie, szału i wielkich niespodzianek nie ma, ale i tak ujawniono kilka ciekawych informacji, które z pewnością ucieszą posiadaczy konsol Wii U i 3DS. Powyżej obejrzycie pełen zapis konferencji, a w dalszej części wiadomości opisujemy w skrócie najważniejsze nowinki.

Star Fox Zero ukaże się 22 kwietnia w pakiecie z grą Star Fox Guard. - Podsumowanie Nintendo Direct - zapowiedziano Kirby: Planet Robobot i Paper Mario: Color Splash - wiadomość - 2016-03-04
Star Fox Zero ukaże się 22 kwietnia w pakiecie z grą Star Fox Guard.

Najważniejsze zapowiedzi dla Wii U

Star Fox Zero

Datę premiery gry Star Fox Zero poznaliśmy podczas poprzedniej konferencji Nintendo Direct (gra ukaże się 22 kwietnia), ale wczoraj wyjawiono, że tytuł sprzedawany będzie w zestawie ze Star Fox Guard. Będzie to finalna wersja ujawnionego dwa lata temu Project Guard. Produkcja reprezentować ma gatunek tower defense i zobaczymy w niej nową postać – wujka Slippy Toada o imieniu Grippy. Tytuł będzie można nabyć także osobno w cyfrowej dystrybucji, w cenie 15 dolarów (około 60 zł).

Powyżej obejrzycie zwiastun Star Fox Zero, zawierający fragmenty rozgrywki, a urywki gameplayu ze Star Fox Guard znajdziecie w zapisie konferencji (stosowny fragment zaczyna się w okolicach 22 minuty).

Paper Mario: Color Splash

Nintendo zapowiedziało Paper Mario: Color Splash, czyli kolejną odsłonę serii Paper Mario. Tym razem będzie to produkcja na konsolę Wii U, która ukaże się jeszcze w tym roku. Akcja rozgrywać ma się na wyspie Prism, gdzie dzieje się coś złego - z otoczenia znikają wszystkie kolory. Naszym zadaniem, a raczej papierowego Mario, będzie przywrócenie lokacjom utraconych barw. Podczas zabawy wykorzystamy specjalny młotek, zamalowujący puste fragmenty, a w tracie walki pomalujemy karty, odpowiadające za rozmaite ataki.

Pokken Tournament

Znana do tej pory tylko z automatów bijatyka Pokken Tournament ukaże się 18 marca na Wii U. Tytuł wyprodukowany przez firmę Bandai Namco Entertainment pozwala pokierować znanymi Pokemonami, w tym Pikachu, Charizardem czy też Shadow Mewtwo. Krótko pisząc, jest to taki pokemonowy Tekken. Powyżej obejrzycie najnowszy zwiastun projektu.

Najważniejsze zapowiedzi dla 3DS-a

Kirby: Planet Robobot

Nintendo ujawniło platformówkę Kirby: Planet Robobot. Tytuł w wielkim stopniu przypominać będzie poprzednie odsłony, więc podczas zabawy będziemy połykać wrogów, przejmować ich moce itd. Nowością mają być mechaniczne zbroje, w które wskakiwać będzie nasz podopieczny, zyskując tym samym potężną siłę. Oprócz kampanii, twórcy szykują także tryb Kirby Clash, w którym połączymy siły z trzema znajomymi i staniemy do walki z potężnymi bossami. Tytuł ukaże się na rynku 10 czerwca.

Disney Art Academy

13 maja ukaże się Disney Art Academy. Będzie to gra-program rysunkowy, pozwalający nauczyć się malować postacie Disneya. Aplikacja przeprowadzi nas przez szereg samouczków, wyjaśni podstawy, udostępni szereg narzędzi, a gdy już będziemy gotowi, odpalimy tryb Free Paint, w którym stworzymy dowolne dzieło. Jeżeli graliście w Pokemon Art Academy, to wiecie, czego należy się spodziewać.

Hyrule Warriors Legends

Hyrule Warriors Legends, czyli trójwymiarowy hack- and-slash znany z konsoli Wii U przeniesiony na 3DS-a, ukaże się w USA i Europie 24 marca. Ponadto produkcja doczeka się w tym roku czterech dodatków DLC, jednak nie znamy szczegółów na ich temat. Wiadomo za to, że zarówno wersja na urządzenia stacjonarne, jak i handhelda, otrzyma darmową postać Medli z The Legend of Zelda: The Wind Waker.

SNES Virtual Console

3DS doczeka się SNES Virtual Console, czyli starych gier z konsoli SNES, które będą sprzedawane w cyfrowej dystrybucji. Jeszcze w tym miesiącu otrzymamy takie produkcje jak: Pilotwings, Super Mario World, F-Zero, Donkey Kong Country 2, Donkey Kong Country, EarthBound. Oczywiście to dopiero początek i kolejne tytuły ukazywać będą się z biegiem czasu.

Fire Emblem Fates

Nintendo ujawniło termin europejskiej premiery gry Fire Emblem Fates. Produkcja ukaże się na Starym Kontynencie 20 maja bieżącego roku. Dodatkowo, jeżeli zamierzacie nabyć obie wersje, czyli Birthright i Conquest, będziecie mogli kupić zaprezentowaną na powyższym materiale wideo edycję specjalną, zawierającą oba tytuły, dodatek Revelation, album ze szkicami koncepcyjnymi, steelbook oraz plakat.

Pozostałe informacje

Z pozostałych informacji warto wspomnieć o:

  • darmowej aktualizacji gry Super Mario Maker, zaplanowanej na 9 marca. Wprowadzi ona do rozgrywki nowe przedmioty, w tym klucze i drzwi, które będziemy otwierać, alternatywną formę ścienną z Super Mario World czy też różowe monety, niezbędne do przywołania wspomnianych kluczy;
  • amiibo – Animal Crossing Cards seria numer 4 ukaże się 10 czerwca, tego samego dnia na rynek trafi także Isabelle Summer Outfit oraz seria Kirby (Kirby, Meta Knight, Dedede i Waddle Dee);
  • Azure Striker Gunvolt 2 zadebiutuje na 3DS-ie latem bieżącego roku;
  • zapowiedziano przeznaczoną tylko do sprzedaży w cyfrowej dystrybucji grę Pocket Card Jockey od studia Game Freak. Podczas zabawy wcielimy się w dżokeja biorącego udział w wyścigach, w trakcie których ułożymy także pasjansa. Tytuł ukaże się w maju bieżącego roku;
  • Metroid Prime: Federation Force trafi na 3DS-a późną wiosną bieżącego roku;
  • Dragon Quest VII na 3DS-a ukaże się w anglojęzycznych krajach w tym roku, ale dokładny termin nie jest jeszcze znany;
  • Rhythm Heaven Megamix ukaże się w tym roku na 3DS-ie. Produkcja oferować ma 100 mini gierek – 70 znanych z poprzednich części muzycznej serii Rhythm Heaven i 30 nowych.

Zwiastuny