Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweGCN
Okładka The Legend of Zelda: The Wind Waker (GCN)

The Legend of Zelda: The Wind Waker GCN

The Legend of Zelda: The Wind Waker to przygodowa gra akcji z elementami cRPG, stworzona przez Shigeru Miyamoto i kierowany przez niego zespół deweloperski koncernu Nintendo.

Przygodowe | TPP | fantasy | elementy RPG | elementy logiczne | statki | The Legend of Zelda | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo GameCube
Okładka The Legend of Zelda: The Wind Waker (GCN)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Lukas Toys

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GCN:

24marca2003

10maja2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Superprodukcja Nintendo autorstwa mistrza Shigeru Miyamoto, z trudnego do określania gatunku-mieszanki: zawiera zarówno elementy jRPGa, przygodówki, platformówki, gry akcji, minigierek - jak i żeglowania po morzu, a nawet lotu na paralotni! Całość zrealizowana w prześlicznej oprawie w technice cell-shading i ujęta z perspektywy TPP.

Akcja gry - po krótkim wprowadzeniu w realia świata i legendzie o chłopcu w zielonym stroju, który ongi potrafił uratować świat od 'zatracenia się w źle i wieczystych ciemnościach' - rozpoczyna się inicjacja naszego bohatera Linka w dorosłym świecie (symbolizowanym założeniem na jeden dzień właśnie zielonego stroju), spotkaniem pirata płci żeńskiej - Terty oraz porwaniem siostry głównego bohatera - Aryll. To właśnie ten ostatni incydent stał się pretekstem do wyruszenia na pełną niebezpieczeństw przygodę życia naszego bohatera i zmierzenia się ze swoim przeznaczeniem.

Na początku gry dostępne mamy stosunkowo skromne możliwości pokonywania przeszkód i ekwipunek - mieczyk, tarcza oraz teleskop. W miarę zagłębiania się w rozgrywkę jednak skompletujemy tak przydatne przedmioty jak lina z hakiem niezbędną do przeskakiwania przepaściami, bumerang do obrony czy liść Deku, służący za wspomniany na początku spadochron. Nie zabraknie również tytułowego „przywoływania wiatru", czyli różdżką pozwalającą nam wywoływać dowolny wiatr - ten ostatni zaś przydaje się podczas podróży łódką. Świat w grze złożony jest bowiem się z szeregu małych wysepek rozdzielonych naprawdę sporymi połaciami morza.

Wachlarz ruchów głównego bohater obejmuje takie czynności jak: przesuwanie skrzyń, podnoszenie waz/beczek, balansowanie na linie, nurkowanie i dziesiątki różnorakich ciosów (żeby wymienić chociażby cięcie z wyskoku).

Gra obfituje również w naprawdę dużą ilością smaczków do odkrycia oraz bonusów dostępnych za drugim przejściem gry, co jeszcze bardziej wydłuża i tak długi czas potrzebny do skończenia gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 422 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239 PLN

Gry podobne do The Legend of Zelda: The Wind Waker

Klasyfikacja PEGI The Legend of Zelda: The Wind Waker

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Legend of Zelda: The Wind Waker

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Pierwsza grafika z nowej The Legend of Zelda już w sieci
Pierwsza grafika z nowej The Legend of Zelda już w sieci

wiadomość6 czerwca 2009

Nowa The Legend of Zelda zostanie pokazana szerszemu gronu najprawdopodobniej dopiero w trakcie kolejnych targów E3, które rozpoczną się 15 czerwca 2009 roku i potrwają trzy pełne dni. Sugeruje to, że pierwsze materiały z gry ujrzymy najszybciej za kilka miesięcy. Jeden z nich miało już jednak okazję zobaczyć wąskie grono dziennikarzy. Dzisiaj wspomnianą grafikę ujrzeliśmy również my.

Serwis IGN o najlepszej grafice w historii
Serwis IGN o najlepszej grafice w historii

wiadomość20 marca 2009

Nasz plebiscyt na grę roku został zakończony, a wśród dodatkowych kategorii znalazła się ta na najlepszą grafikę i oprawę artystyczną. Nawiązując do naszej akcji zaglądamy za granicę i patrzymy, jak ten aspekt oceniają inni.

Czy nowa Zelda będzie remakiem A Link to The Past?
Czy nowa Zelda będzie remakiem A Link to The Past?

wiadomość12 listopada 2007

Ostatni numer brytyjskiego magazynu Official Nintendo Magazine przynosi bardzo interesujące wiadomości dla wszystkich wielbicieli krainy Hyrule i przygód ubranego w zielony kubraczek Linka.

Kolejna gra z cyklu The Legend of Zelda w produkcji?
Kolejna gra z cyklu The Legend of Zelda w produkcji?

wiadomość11 grudnia 2006

Gra The Legend of Zelda: Twilight Princess nie zdążyła na dobre zaistnieć na rynku elektronicznej rozrywki, a już zaczyna mówić się o kolejnej odsłonie tego niezwykle popularnego cyklu. Pierwsze wieści o nowym programie ukazały się na łamach renomowanego magazynu Game Informer.

The Legend of Zelda: The Hero of Time - film na podstawie gry niemal ukończony
The Legend of Zelda: The Hero of Time - film na podstawie gry niemal ukończony

wiadomość29 marca 2006

Większość graczy komputerowych oczekujących na filmy nawiązujące do ich ulubionych programów, ma jasno określoną wizję takich obrazów. Producenci mają więc trudne zadanie – nie tylko muszą zrealizować przekonujące widowisko, ale przy okazji trzymać się ściśle fabuły, klimatu czy też świata znanego z pierwowzoru. Efekty są różne, czego najlepszym przykładem był Doom...