Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 29 marca 2006, 12:29

The Legend of Zelda: The Hero of Time - film na podstawie gry niemal ukończony

Większość graczy komputerowych oczekujących na filmy nawiązujące do ich ulubionych programów, ma jasno określoną wizję takich obrazów. Producenci mają więc trudne zadanie – nie tylko muszą zrealizować przekonujące widowisko, ale przy okazji trzymać się ściśle fabuły, klimatu czy też świata znanego z pierwowzoru. Efekty są różne, czego najlepszym przykładem był Doom...

Większość graczy komputerowych oczekujących na filmy nawiązujące do ich ulubionych programów, ma jasno określoną wizję takich obrazów. Producenci mają więc trudne zadanie – nie tylko muszą zrealizować przekonujące widowisko, ale przy okazji trzymać się ściśle fabuły, klimatu czy też świata znanego z pierwowzoru. Efekty są różne, czego najlepszym przykładem był Doom, pod wieloma względami odbiegający od gry pod tym samym tytułem. Niektórzy fani programu mieli żal do twórców filmu za odstępstwa, poniekąd słusznie. Tutaj nasuwa się jednak pytanie – czy potrafiliby taki film zrobić lepiej?

The Legend of Zelda: The Hero of Time - film na podstawie gry niemal ukończony - ilustracja #1

Już wkrótce będziemy mieli okazję się o tym przekonać. Grupa fanów cyklu o nazwie The Legend of Zelda od dwóch lat przygotowuje film, który ma szansę pokazać profesjonalistom, jak powinna wyglądać ekranizacja gry. Oczywiście, musimy wziąć pod uwagę, że twórcy to amatorzy, w dodatku nie dysponujący ogromnymi kwotami, jak to bywa w przypadku dużych wytwórni.

Fabuła The Legend of Zelda: The Hero of Time luźno nawiązuje do gry The Legend of Zelda: Ocarina of Time – najwyżej ocenionej produkcji w historii elektronicznej rozrywki. Autorzy nie trzymali się ściśle pierwowzoru – zaprezentowali natomiast historię, która garściami czerpie ze wszystkich odsłon cyklu. Film jest już prawie gotowy – w chwili obecnej prowadzone są prace nad efektami komputerowymi oraz animacjami.

The Legend of Zelda: The Hero of Time - film na podstawie gry niemal ukończony - ilustracja #2

Więcej informacji na temat The Legend of Zelda: The Hero of Time znajdziecie na oficjalnej stronie projektu. Dostępny jest również zwiastun, w dwóch wersjach: wyższej (48.2 MB) i niższej (25.5 MB) rozdzielczości (format MOV obsługiwany przez QuickTime Player). Jeśli nie chcesz ściągać pliku, tylko zobaczyć film za pomocą przeglądarki stron internetowych, zajrzyj tutaj.