Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 marca 2006

Okrrrutny konkurs - Kalejdoskop
Okrrrutny konkurs - Kalejdoskop

Redakcja GRYOnline.pl, 10 marca 2006, 19:55

Poniżej widzicie 10 screenshotów z... iluś tam gier – niektóre z nich mogą być jeszcze nie wydane (żeby tak całkiem łatwo nie było). Zadanie jest najbanalniejsze z możliwych – podajcie tytuły gier, które rozpoznacie na screenshotach – od 1 do 10.

Myśli nieprzemyślane - Temperatura rośnie
Myśli nieprzemyślane - Temperatura rośnie

Redakcja GRYOnline.pl, 10 marca 2006, 17:29

Gracze dają się łapać w sieć, i widzą rekiny biznesu, że jest to dobre. A pecet zapewne jeszcze parę lat, przynajmniej przez okres panowania ‘obecnych next-genów’.

Łatki do Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II

Elrond, 10 marca 2006, 15:45

Od premiery gry Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II upłynęło kilka tygodni, ale jak to w większości wypadków bywa, i ten projekt nie ustrzegł się od błędów, które zniecierpliwieni gracze raportują wydawcy, Electronic Arts. Elektronicy jednak zareagowali niezwykle szybko, gdyż jak można wyczytać w blogu producenta wykonawczego gry, szykowane są aż dwie łatki.

Kontroler do Revolution w rękach redaktorów IGN
Kontroler do Revolution w rękach redaktorów IGN

maciek_ssi, 10 marca 2006, 15:43

Wszyscy zainteresowani najnowszym dzieckiem Nintendo - konsolą Revolution - z nadzieją czekają na targi E3. Za niecałe dwa miesiące, w Los Angeles ma odbyć się oficjalna prezentacja nowego next-gena. Przypuszcza się, że wtedy właśnie Nintendo ujawni wszystkie szczegóły związane z Revolution.

Przyszłość branży to gry online

Elrond, 10 marca 2006, 15:05

Czy tego chcemy czy nie, przyszłość branży rozrywki elektronicznej należy do gier online. Chociaż może na razie tego tak bardzo wyraźnie nie widać, to są już symptomy zapowiadające wielki boom na gry online. Zresztą już teraz tytuły MMO wyrastają jak grzyby po deszczu.

Czwarte uaktualnienie Wielkiej Encyklopedii Gier 2006 już dostępne!
Czwarte uaktualnienie Wielkiej Encyklopedii Gier 2006 już dostępne!

Redakcja GRYOnline.pl, 10 marca 2006, 14:22

Mamy przyjemność poinformować, że czwarte uaktualnienie Wielkiej Encyklopedii Gier 2006 jest już dostępne. Zarejestrowanych użytkowników Encyklopedii zapraszamy do pobierania!

Dokładnie informacje nt. Micro Machines V4

eLKaeR, 10 marca 2006, 14:14

Nie każdy z nas miał zapewne okazję bezpośrednio zetknąć się z miniaturowymi zabawkami, należącymi do słynnej linii Micro Machines. Jednakże gra o tej nazwie (właściwie pierwsza część serii) była bardzo popularna w naszym kraju, ponieważ uruchamiało się ją np. na pamiętnej ośmiobitowej konsoli Pegasus (klon Nintendo Famicom). Dziś mamy dla Was garść konkretnych danych nt. Micro Machines V4.

Zobacz pierwsze screenshoty i zwiastun z Warhammer Online!
Zobacz pierwsze screenshoty i zwiastun z Warhammer Online!

Krystian Smoszna, 10 marca 2006, 12:22

Firma Mythic Entertainment postanowiła wreszcie zdradzić jedną z największych tajemnic dotyczących gry Warhammer Online, jej podtytuł. Dzięki oficjalnym materiałom prasowym, jakie otrzymaliśmy dziś rano wiemy już, że program będzie nosił nazwę Warhammer Online: Age of Reckoning.

Francuskie odznaczenia dla Miyamoto, Ancela i Raynala

Elrond, 10 marca 2006, 12:00

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią rozszerzamy nieco temat odznaczeń, którymi uhonorowani zostaną w przyszłym tygodniu panowie Michel Ancel, Frederick Raynala oraz Shigeru Miyamoto. Francuski minister kultury Renard Donnedieu de Vabres wręczy wspomnianym twórcom gier tytuły szlacheckie.

Pierwsze screeny z erotycznej gry MMO
Pierwsze screeny z erotycznej gry MMO

Krooliq, 10 marca 2006, 11:52

Tydzień temu pisaliśmy, że powstająca właśnie erotyczna gra MMO, nosząca tytuł Spend the Night, zyskała nowego zwolennika, w postaci firmy TLA Entertainment Group, która zajmie się wprowadzeniem na rynek oraz promocją programu. Dziś natomiast możemy zaprezentować Wam pierwsze screenshoty z tej, już budzącej kontrowersje, produkcji.

Następna gratka dla entuzjastów pokera od pracowników firmy Crave Entertainment

eLKaeR, 10 marca 2006, 11:32

Hazard wciąga i to nie tylko w prawdziwym kasynie, lecz również w wirtualnej rzeczywistości. Właśnie dowiedzieliśmy się, że firma Crave Entertainment zamierza po raz kolejny uraczyć nas grą z serii World Championship Poker. Nowy produkt nosi nazwę World Championship Poker: Featuring Howard Lederer – All In, a powstaje wyłącznie z myślą o konsolach (konkretnie PS2, X360 i PSP).

Znamy dokładną datę premiery Guild Wars: Factions
Znamy dokładną datę premiery Guild Wars: Factions

Krooliq, 10 marca 2006, 10:37

Firmy ArenaNet oraz NCsoft ogłosiły dziś, że wielce oczekiwany, pierwszy dodatek do popularnej gry MMO z elementami RPG - Guild Wars, noszący podtytuł Factions, zadebiutuje na światowych rynkach 28 kwietnia bieżącego roku.

Kolejna nagroda dla Richarda Garriotta
Kolejna nagroda dla Richarda Garriotta

Krystian Smoszna, 10 marca 2006, 10:17

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy Was o wyróżnieniu, jakie Richard Garriott otrzymał od organizacji Academy of Interactive Arts & Science (AIAS). Okazuje się, że wejście do prestiżowej Hali Sław nie będzie jedynym sukcesem legendarnego twórcy gier w pierwszej połowie tego roku. Lord British uhonorowany zostanie również na zbliżającej się konferencji GDC.

Czat z Shigeru Miyamoto
Czat z Shigeru Miyamoto

Thorwalian, 10 marca 2006, 10:10

Nieważne czy jesteś dużym, czy też małym graczem ale nazwisko Shigeru Miyamoto znać powinieneś. Ów człowiek to żywa legenda przemysłu rozrywkowego, twórca m.in. tak znamienitych serii jak Mario bądź The Legend of Zelda, co jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ już wkrótce dane nam będzie zobaczyć go na żywo i być może odpowiadającego na nasze pytania.

Kłopotów Atari ciąg dalszy - firma zniknie z giełdy?

Elrond, 10 marca 2006, 09:54

To, co dzieje się z firmą Atari od pewnego czasu, nie nastraja optymistycznie. Szczególnie jej kierownictwo i udziałowców. Nie dość, że korporacja znajduje się w ciągłych kłopotach finansowych (Ugoda Atari i American Video Graphics, Finansowe tarapaty Atari – ciąg dalszy), to jeszcze otrzymała "cios" z innej strony.

Exanimus, czyli o pierwszym MMO z zombie w roli głównej słów kilka...

Krystian Smoszna, 10 marca 2006, 09:17

Dzięki staraniom Aleksandra Seropiana i jego nowej firmy Wideload Games, w ubiegłym roku na rynek trafiła gra Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse, opowiadająca o perypetiach pewnego truposza, który cudownym sposobem powrócił do egzystencji i rozpoczął eksterminację napotkanych przechodniów. Na podobny pomysł wpadli panowie z nieznanego wcześniej studia A Rotten Corpse.

Rozpoczynamy edytowanie Black & White 2

eLKaeR, 10 marca 2006, 09:09

Entuzjaści Black & White 2 czekają teraz zapewne na pierwszy oficjalny dodatek, noszący podtytuł God Wars (Wojny Bogów). Tymczasem developerzy z Lionhead Studios wypuścili na fale globalnego oceanu informatycznego specjalny zestaw narzędzi, służących do modyfikowania „dwójki”.

Znamy datę premiery gry Culpa Innata
Znamy datę premiery gry Culpa Innata

Krystian Smoszna, 10 marca 2006, 08:50

Przedstawiciele firmy Momentum AS wystosowali wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym poinformowali o dacie premiery swojego debiutanckiego produktu – gry Culpa Innata. Program pojawi się na rynku 13 czerwca bieżącego roku.

Ear Force X2 zamiast
Ear Force X2 zamiast "upośledzonego" zestawu słuchawkowego, typowego dla X360

eLKaeR, 10 marca 2006, 08:23

Droższy z dwóch dostępnych na rynku modeli konsoli Xbox 360 wyposażony jest w tzw. headset, składający się z jednej słuchawki i mikrofonu. Znacznie bardziej profesjonalne rozwiązanie zamierza zaoferować graczom znana firma Turtle Beach, która szykuje urządzenie o nazwie Ear Force X2.

Za sterami samolotu F-22A Raptor i nie tylko zasiądziemy w grze Over G Fighters

eLKaeR, 10 marca 2006, 08:08

Symulator lotu stanowi bardzo dobry produkt do pokazania możliwości danej platformy sprzętowej w materii generowania szczegółowo dopracowanej trójwymiarowej oprawy graficznej. Początkowo znana pod tytułem World Airforce gra dla X360, traktująca o samolotach wojskowych, zostanie wydana w USA i Europie jako Over G Fighters przez firmę Ubisoft Entertainment na mocy umowy, zawartej właśnie z Taito.

Weterani branży zakładają nowe studio developerskie

BK, 10 marca 2006, 07:42

Ludzie odpowiedzialni za sukces takich hitów jak Half-Life czy Halo będą tworzyć wspólnie pod nazwą Giant Bite gry na konsole nowej generacji. Firma, której założycielami są Hamilton Chu, Michael Evans i Andy Glaister, właśnie oficjalnie rozpoczęła działalność.