Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 marca 2006

W kwietniu spotkamy się ponownie z bohaterami Bone
W kwietniu spotkamy się ponownie z bohaterami Bone

Elrond, 15 marca 2006, 17:40

Przedstawiciele firmy Telltale Games potwierdzili wcześniejsze obietnice dotyczące szybkiego stworzenia kontynuacji przygód zapoczątkowanych w grze Bone: Out from Boneville. Już w kwietniu będziemy mogli bowiem zagrać w kolejną jej odsłonę, zatytułowaną Bone: The Great Cow Race.

StarForce się kaja

Elrond, 15 marca 2006, 17:00

Nie minęło wiele czasu od feralnego postu umieszczonego na forum firmy StarForce Technologies, a już mamy kolejną wiadomość dotyczącą tego zdarzenia. Pracownicy firmy StarForce oficjalnie przeprosili developerów skupionych w Stardock Systems, za umieszczenie w poście linka do strony, skąd można było pobrać piracką wersję Galactic Civilizations II: Dread Lords.

Futurystyczna taktyczna gra akcji dla komputerów PC i Macintosh prosto z Irlandii

eLKaeR, 15 marca 2006, 16:55

Irlandia kojarzy się teraz mieszkańcom naszego kraju przede wszystkim z wyjazdami na saksy. Na wyspie Świętego Patryka działa firma developerska o nazwie Star Cave Studios, szykująca aktualnie nową grę dla posiadaczy komputerów PC i Macintosh. Nadchodzący produkt nosi tytuł Illumina i obecnie znajduje się w fazie przedpremierowych testów.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o PlayStation 3
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o PlayStation 3

Vercetti, 15 marca 2006, 16:41

Dzisiejsza data zostanie zapisana w branżowych kalendarzach jako dzień rozwiania wątpliwości co do PlayStation 3. Najpierw japońska gazeta, Nihon Keizai Shimbun opublikowała na swych łamach informację, że długo oczekiwana konsola pojawi się na rynku w listopadzie 2006, a kilkanaście godzin później prezes Sony, Ken Kutaragi na specjalnej konferencji prasowej zdradził kolejne szczegóły, dotyczące srebrzystej maszyny.

Battle of Europe w złocie
Battle of Europe w złocie

Elrond, 15 marca 2006, 16:00

Przedstawiciele firmy wydawniczej Black Bean poinformowali, iż zręcznościowo-symulacyjna gra lotnicza, Battle of Europe, weszła właśnie w złotą fazę i przygotowuje się na podbój europejskich półek sklepowych, który nastąpi dokładnie 31 marca. Dzięki tej pozycji zasiądziemy wcielimy się w postać pilota RAFu i postaramy się udowodnić, iż przestworza należą do nas.

Co straciły osoby, które nie miały okazji zagrać w Ultimate Mortal Kombat 3?
Co straciły osoby, które nie miały okazji zagrać w Ultimate Mortal Kombat 3?

eLKaeR, 15 marca 2006, 15:55

Korporacja Midway szykuje teraz dwie nowe gry z serii Mortal Kombat, czyli Armageddon dla PS2 i XBX oraz Unchained dla PSP. My jednakże chcielibyśmy na kilka chwil powrócić do połowy poprzedniej dekady, gdyż wtedy pojawiła się pozycja o nazwie Ultimate Mortal Kombat 3. Powstała ona głównie z myślą o salonowych automatach zręcznościowych, chociaż nieco później stworzono parę konwersji konsolowych.

Plany rozwoju PlayStation Portable

Łosiu, 15 marca 2006, 15:00

Playstation 3 w listopadzie – to stwierdzenie znajduje się dziś na ustach graczy i wielbicieli rozrywki elektronicznej na całym świecie. I choć jest to, rzec można, „spektakularna” wieść pochodząca z Sony, to zdecydowanie nie jedyna. Gigant z Japonii szykuje również całą masę nowości związanych z platformą PSP.

Elder Scrolls V? Nic takiego nie mówiłem

Elrond, 15 marca 2006, 14:55

Wygląda na to, iż redaktorów serwisu Xbox365.com, na których powoływaliśmy się kilka dni temu, nieco poniosła fantazja. Poinformowali oni bowiem, iż z wywiadu przeprowadzonego z Pete Hinesem (specjalistą ds. marketingu w Bethesda Softworks) wywnioskować można rozpoczęcie prac nad kolejną odsłoną popularnej serii The Elder Scrolls. Sam zainteresowany zaprzecza natomiast tym rewelacjom.

Złoto dla Dynasty Warriors 5 Empires
Złoto dla Dynasty Warriors 5 Empires

Elrond, 15 marca 2006, 14:18

Przedstawiciele firmy KOEI poinformowali, iż kolejna odsłona serii Dynasty Warriors, tym razem oznaczona numerem 5 i z podtytułem Empires, weszła w złotą fazę. Oznacza to, iż w niedługim czasie jej kopie pojawią się na półkach sklepowych. Amerykańska premiera gry w wersjach na PS2 i Xbox 360 będzie miała miejsce 28 marca.

Take Two płaci za lojalność twórcom GTA
Take Two płaci za lojalność twórcom GTA

Thorwalian, 15 marca 2006, 13:35

Take 2 Interactive, chroniąc swoją dojną krowę jaką bez wątpienia jest seria Grand Theft Auto, zdecydował się zawrzeć kosztowne porozumienie z kluczowymi pracownikami studia Rockstar Games.

The Settlers II powraca na rynek elektronicznej rozrywki!
The Settlers II powraca na rynek elektronicznej rozrywki!

Krystian Smoszna, 15 marca 2006, 13:33

W bieżącym roku mija dokładnie dziesięć lat od momentu, w którym na rynku pojawiła się druga odsłona gry The Settlers – przez wielu sympatyków cyklu, uważana za najlepszą. Aby uhonorować okrągły jubileusz w należyty sposób, niemiecki oddział koncernu Ubisoft zdecydował się przygotować remake tego programu. Dziś możemy Wam zaprezentować pierwsze, oficjalne screenshoty.

Blazing Angels: Squadrons of WWII w „złocie”
Blazing Angels: Squadrons of WWII w „złocie”

Krooliq, 15 marca 2006, 12:49

Strzelanina Blazing Angels: Squadrons of WWII uzyskała właśnie “złoty” status i znalazła się w tłoczni – o czym poinformował jej producent, a zarazem wydawca, koncern Ubisoft.

Oficjalna strona Rogue Trooper

Thorwalian, 15 marca 2006, 12:44

Miłośników komiksów z popularnej zwłaszcza w Wielkiej Brytanii serii 2000 AD, z pewnością zainteresują najnowsze doniesienia o grze Rogue Trooper. Wydawca programu, firma Eidos, poinformował w oświadczeniu prasowym o powołaniu do życia zupełnie nowej witryny poświęconej produkcji Rebellion Software.

Dalsze informacje o Untold Legend: Dark Kingdom

eLKaeR, 15 marca 2006, 12:32

Gdy w ubiegłą niedzielę pokazaliśmy screenshoty z Untold Legends: Dark Kingdom dla PS3, niektórzy spośród Szanownych Czytelników sugerowali, że grafika przypomina tę z pierwszej generacji PlayStation. Być może takie wrażenie spowodowała niezbyt dobra jakość owych obrazków. Dziś dysponujemy zrzutami ekranowymi w wysokiej rozdzielczości oraz dodatkowymi informacjami, dotyczącymi samej gry.

Nowe tytuły z serii Dungeon Siege od 2K Games

Krooliq, 15 marca 2006, 12:27

Firma 2K Games poinformowała dziś, że przejęła prawa od koncernu Microsoft Entertainment i zajmie się wydaniem kolejnych dwóch, powstających właśnie, tytułów z serii Dungeon Siege.

Kiepskie wyniki finansowe Majesco ale kierownictwo pełne entuzjazmu

Elrond, 15 marca 2006, 12:25

Majesco popada w coraz większe tarapaty finansowe, taki obraz wyłania się z najnowszych raportów o kondycji firmy. Kierownictwo firmy zrażone niepowodzeniami na rynku "pierwszoligowych tytułów" takich jak Psychonauts, BloodRayne 2 czy Advent Rising (patrz Coraz więcej rys na ...) postanowiło skoncentrować się na grach niskobudżetowych oraz przeznaczonych na handheldy.

Wiemy więcej nt. Dungeon Runners od NCsoft

eLKaeR, 15 marca 2006, 10:10

Już od blisko miesiąca wiemy, iż znana (m.in. dzięki serii Lineage) południowokoreańska firma NCsoft szykuje pecetową grę cRPG, zawierającą sporo elementów akcji i oferującą możliwość zabawy online. Dziś chcemy pokazać Szanownym Czytelnikom nie tylko kolejne screenshoty, ale również podać pewne dane tekstowe na temat produktu, zaczerpnięte z otwartej właśnie oficjalnej strony internetowej.

Ostatni dzień II edycji GRY NA MEDAL!

Michał Bobrowski, 15 marca 2006, 09:56

Jeszcze tylko dzisiaj każdy z Was może wziąć udział w II odsłonie Plebiscytu na najpopularniejszą grę minionego roku, który GRY-OnLine organizuje wspólnie z czasopismami Komputer Świat GRY i PLAY.

Metal Gear Solid 3: Subsistence juz w amerykańskich sklepach

Jiker, 15 marca 2006, 09:44

Japoński koncern Konami ogłosił wczoraj, że jego najnowsza produkcja, Metal Gear Solid 3: Subsistence, trafiła do amerykańskich sklepów. Jednocześnie pojawił się szereg entuzjastycznych recenzji.

IL-2 Sturmovik: Complete Edition nadleci już za szesnaście dni

eLKaeR, 15 marca 2006, 09:09

Słynny radziecki samolot szturmowy Iliuszyn Ił-2 zaczęto produkować w 1941 roku, a dokładnie sześćdziesiąt lat później pojawił się bestsellerowy symulator lotu pt. IL-2 Sturmovik, traktujący o czasach II Wojny Światowej. Na bazie tej gry powstał szereg powiązanych z nią pozycji, które teraz firma Ubisoft Entertainment postanowiła zebrać w jednym opakowaniu.

PlayStation 3 dopiero w listopadzie!
PlayStation 3 dopiero w listopadzie!

Vercetti, 15 marca 2006, 08:26

Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia. Sony oficjalnie ogłosiło, że największa konkurencja Xboxa 360 zadebiutuje na japońskim rynku dopiero pod koniec bieżącego roku. Powyższa sensacja została opublikowana na łamach gazety Nihon Keizai Shimbun i należy ją traktować nadzwyczaj poważnie.

Złoto dla Ojca Chrzestnego!
Złoto dla Ojca Chrzestnego!

Krystian Smoszna, 15 marca 2006, 08:26

Na tydzień przed amerykańską premierą gry The Godfather (Ojciec Chrzestny), koncern Electronic Arts ogłosił, że produkt ten pokrył się „złotem”. Program, który najwięcej wspólnego będzie mieć ze słynnym filmem Francisa Forda Coppoli, trafił już do tłoczni.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (15/03/06)

Krystian Smoszna, 15 marca 2006, 08:10

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest dziesiątą w tym roku i obejmuje okres od 5 do 11 marca.

Powrót Moto Racer 3 w blasku złota
Powrót Moto Racer 3 w blasku złota

eLKaeR, 15 marca 2006, 08:08

W bieżącym roku mija pięć lat od chwili premiery trzeciej (i ostatniej jak dotąd) części pamiętnej serii Moto Racer, traktującej o wyścigach motocykli szosowych i terenowych. Użytkownicy systemu Windows XP z zainstalowaną „łatką” Service Pack 2 skarżą się jednak, że mają kłopoty z uruchomieniem „trójki”. Właśnie z myślą o nich (chociaż nie tylko) powstaje specjalna edycja niniejszej gry.

Czy Sid Meier zdradzi już jutro plany firmy Firaxis Games na 2006 rok?
Czy Sid Meier zdradzi już jutro plany firmy Firaxis Games na 2006 rok?

Krystian Smoszna, 15 marca 2006, 08:07

Jeśli wierzyć doniesieniom redaktorów serwisu Kotaku, już jutro dowiemy się nad czym pracuje obecnie Sid Meier oraz studio Firaxis Games. Przedstawiciele firmy mają ujawnić aktualny plan wydawniczy na specjalnym spotkaniu, które odbędzie się po uroczystości odsłonięcia gwiazd w alei Walk of Game.

Dungeons & Dragons Online: Stormreach doczeka się pierwszego dodatku
Dungeons & Dragons Online: Stormreach doczeka się pierwszego dodatku

Krystian Smoszna, 15 marca 2006, 08:04

Minęło raptem kilkanaście dni od oficjalnej premiery gry Dungeons & Dragons Online: Stormreach, a już teraz firma Turbine Entertainment oficjalnie zapowiedziała premierę jej pierwszego rozszerzenia lub jak kto woli modułu. Dragon’s Vault, bo tak nazywać się będzie debiutancki dodatek, pozwoli wszystkim użytkownikom programu wziąć udział w wyprawie mającej na celu zlikwidowanie czerwonego smoka.

Driver: Parallel Lines już w sklepach
Driver: Parallel Lines już w sklepach

Krystian Smoszna, 15 marca 2006, 08:02

Krytycznie przyjęty produkt o nazwie DRIV3R ma już oficjalnie swojego następcę. Czwarty odcinek popularnej serii gier akcji o nazwie Parallel Lines, trafił wczoraj do północnoamerykańskich sklepów, o czym nie omieszkali poinformować przedstawiciele firmy Atari.

Act of War: High Treason w
Act of War: High Treason w "złocie"

Krystian Smoszna, 15 marca 2006, 07:57

Jeśli podobała Wam się gra wojenna o nazwie Act of War: Direct Action, to z pewnością ucieszy Was wiadomość, że firma Eugen Systems zakończyła już wszelkie prace nad jej pierwszym, oficjalnym rozszerzeniem. Dodatek, który nosi tytuł High Treason osiągnął „złoty” status, a co za tym idzie, powędrował do tłoczni.