Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 marca 2006

Zobacz zwiastun gry God of War II: Divine Retribution
Zobacz zwiastun gry God of War II: Divine Retribution

Krystian Smoszna, 24 marca 2006, 17:49

Wszystkich entuzjastów gry God of War z pewnością ucieszy wiadomość, że w Internecie pojawił się wczoraj krótki zwiastun prezentujący drugą odsłonę cyklu, zatytułowaną Divine Retribution. Film został nakręcony przy pomocy kamery na pokazie, który miał miejsce podczas tegorocznej konferencji GDC. Mimo, iż nie jest on najlepszej jakości, z pewnością warto go zobaczyć.

Myśli nieprzemyślane - Zagłębie erpegowe
Myśli nieprzemyślane - Zagłębie erpegowe

Redakcja GRYOnline.pl, 24 marca 2006, 16:31

Polska zagłębiem erpegowym? Oczywiście, że nie – jednak powody do dumy... kiełkują. W każdym razie tu i teraz krytykować będę obce, a wychwalać nasze. Kto się czuje nieswojo, nie czyta.

Pierwsze szczegóły na temat polskiej wersji Obliviona

Łukasz Malik, 24 marca 2006, 16:20

Rodzimy dystrybutor gry The Elder Scrolls IV: Oblivion, firma Cenega podała dzisiaj do wiadomości kilka szczegółów związanych z polską wersją językową omawianego tytułu.

Jak aktualnie prezentuje się Gothic 3?
Jak aktualnie prezentuje się Gothic 3?

Krooliq, 24 marca 2006, 16:00

Wszystkich oczekujących na premierę Gothic 3, kolejnej odsłony jednej z najlepszych gier RPG, zapewne interesuje, jak postępują prace nad produkcją programu. Wczoraj, podczas konferencji Game Developers Conference 2006, przedstawiciele serwisów 1UP oraz IGN obejrzeli omawiany tytuł w akcji i oczywiście nie omieszkali podzielić się swoimi wrażeniami z szerokim gronem czytelników.

W Kod Leonarda da Vinci zagrają także posiadacze PC!
W Kod Leonarda da Vinci zagrają także posiadacze PC!

Łukasz Malik, 24 marca 2006, 15:12

Przeglądając korporacyjne strony europejskich wydawców czasem można znaleźć naprawdę ciekawe informacje. Jak się okazuje, zapowiedziana pierwotnie na konsole Xbox i PS2 gra Da Vinci Code zostanie także udostępniona posiadaczom pecetów.

Spore również na PSP, NDS oraz telefony komórkowe
Spore również na PSP, NDS oraz telefony komórkowe

Krooliq, 24 marca 2006, 15:09

Na początku bieżącego miesiąca pisaliśmy, że gra o nazwie Spore najprawdopodobniej doczeka się edycji na konsole przenośnie. Wówczas były to jedynie niepotwierdzone oficjalnie informacje. Dziś natomiast wszystko stało się jasne.

Animal Crossing po obecności w świecie GC i DS zmierza w kierunku konsoli Revolution

eLKaeR, 24 marca 2006, 14:55

Dokładnie za tydzień nowa gra z bestsellerowej serii Animal Crossing, nosząca podtytuł Wild World, zadebiutuje w Europie. Plany ludzi z korporacji Nintendo w kwestii owego cyklu sięgają jednak znacznie dalej, ponieważ trwają już prace nad kolejną odsłoną, dedykowaną nadchodzącej konsoli Revolution.

Ruszył pre-order Dominions 3: The Awakening
Ruszył pre-order Dominions 3: The Awakening

Krooliq, 24 marca 2006, 14:13

Firma Shrapnel Games poinformowała, że właśnie ruszył pre-order gry Dominions 3: The Awakening. Wszystkie osoby, które złożą przedpremierowe zamówienie na omawianą produkcję do 20 maja bieżącego roku, otrzymają specjalny rabat i zapłacą za program 47,50 USD.

Okrrrutny konkurs - Miasto nocą
Okrrrutny konkurs - Miasto nocą

Redakcja GRYOnline.pl, 24 marca 2006, 12:42

Wracamy do źródeł. Pamiętacie konkurs, który zapoczątkował ideę okrrrucieństwa na GOL-u? Tym razem będzie niemal tak samo – równie okrrrutnie, ale przede wszystkim równie ciekawie.

Capcom likwiduje jedną ze swoich grup developerskich?

eLKaeR, 24 marca 2006, 12:32

Dziś na kontynencie europejskim debiutuje Final Fight: Streetwise, czyli gra, należąca do gatunku tzw. chodzonych bijatyk. Figuruje ona w katalogu korporacji Capcom, której były pracownik twierdzi, że japoński koncern zamknął jedną ze swoich placówek developerskich, odpowiedzialną właśnie za wspomnianą pozycję.

Pokaz SiN Episodes przy użyciu metody Heliodisplay, zbliżonej do projekcji holograficznej
Pokaz SiN Episodes przy użyciu metody Heliodisplay, zbliżonej do projekcji holograficznej

eLKaeR, 24 marca 2006, 11:32

Pierwszy fragment, mającej ukazywać się w odcinkach, gry SiN Episodes już niebawem ujrzy światło dzienne. Aby zaostrzyć apetyty fanów gatunku FPS, zespół Ritual Entertainment zaprezentował modele postaci z nadchodzącego produktu użyciu specjalnego wyświetlacza, oferującego zbliżone efekty do projekcji holograficznej.

Kiedy premiera Urban Chaos: Riot Response i co z wersją pecetową?

eLKaeR, 24 marca 2006, 10:23

Powstającą grę z gatunku FPS o nazwie Urban Chaos: Riot Response znamy także pod tytułem Urban Chaos: City Under Fire. Na początku lutego bieżącego roku podaliśmy, że developerzy (pracownicy brytyjskiej firmy RockSteady Studios) zamierzają przygotować nie tylko konsolowe edycje niniejszej pozycji, lecz również wersję pecetową. Jednakże wydawca nadal nie informuje o tych planach.

Wiosenny, europejski... Daxter

Jiker, 24 marca 2006, 10:07

SCEE zapowiedziało, że jeszcze tej wiosny Europejscy gracze będą mogli przetestować jedną z najlepszych dotychczasowych gier na PSP. Daxter nadciąga.

Produkcja konsoli PlayStation wstrzymana
Produkcja konsoli PlayStation wstrzymana

Krystian Smoszna, 24 marca 2006, 09:03

Na rynku elektronicznej rozrywki przetrwała 11 lat. W tym okresie sprzedano jej ponad sto milionów sztuk. Mowa oczywiście o konsoli PlayStation, której produkcja została właśnie zaprzestana przez firmę Sony.

Szykuje się The Legend of Zelda: Phantom Hourglass dla Nintendo DS

eLKaeR, 24 marca 2006, 08:44

Posiadacze stacjonarnej konsoli GameCube ciągle wypatrują kolejnej części serii The Legend of Zelda o podtytule Twilight Princess. Słynny cykl, któremu niedawno stuknęło dwadzieścia lat, doczeka się poza tym epizodu, przeznaczonego wyłącznie dla mobilnej platformy DS – dowiedzieliśmy się o tym z przemówienia prezesa korporacji Nintendo podczas Game Developers Conference 2006.

Autorzy KotOR II i Neverwinter Nights 2 tworzą zupełnie nową grę cRPG razem z firmą Sega

eLKaeR, 24 marca 2006, 08:23

Druga część serii Star Wars: Knights of the Old Republic jest dobrym dowodem na to, że członkom ekipy Obsidian Entertainment nie brakuje talentu. Wiedzą o tym też szefowie korporacji Sega, dzięki którym doszło właśnie do nawiązania kontaktu pomiędzy obiema firmami. Wszystko po to, aby stworzyć zupełnie nową grę, reprezentującą gatunek cRPG.

Ukrzyżowanie karą za przewinienia w Roma Victor?
Ukrzyżowanie karą za przewinienia w Roma Victor?

Krystian Smoszna, 24 marca 2006, 08:22

O tym, że członkom firmy RedBedlam brak poczucia humoru, przekonał się ostatnio Amerykanin o pseudonimie Cynewulf, który jest jednym z uczestników beta-testów programu MMO Roma Victor. Dwudziestosiedmiolatek ze stanu Michigan postanowił zająć się zabijaniem świeżo upieczonych użytkowników gry. Gdy wieść o mordercy dotarła do autorów, Ci ostatni postanowili go ukarać.

Ojciec Chrzestny finansową klapą czy sukcesem?
Ojciec Chrzestny finansową klapą czy sukcesem?

Vercetti, 24 marca 2006, 08:17

Choć nowa gra akcji rodem z Electronic Arts jest dostępna na rynku zaledwie od wtorku, specjaliści z magazynu Financial Times prognozują, że tytuł okaże się jedną z najbardziej chybionych inwestycji w dziejach amerykańskiego giganta.

Jaka będzie pierwsza wspólna gra Stevena Spielberga i korporacji Electronic Arts?

eLKaeR, 24 marca 2006, 08:08

Zagraniczny serwis Computer and Video Games dotarł właśnie do pierwszych informacji, dotyczących nowej gry, szykowanej wspólnie przez korporację Electronic Arts i słynnego filmowca Stevena Spielberga. „Elektronicy” porozumieli się z twórcą kinowej trylogii Jurassic Park (Park Jurajski) jesienią ubiegłego roku, ale aż do teraz na niniejszy temat nie opublikowano żadnych świeżych danych.

Championship Manager 2006 – status „gold”
Championship Manager 2006 – status „gold”

Vercetti, 24 marca 2006, 07:53

Jak informuje brytyjski Eidos, ekipa Beautiful Game Studios zakończyła już prace nad grą Championship Manager 2006. Aktualnie tytuł jest powielany w tłoczni, a na europejski rynek trafi w sobotę, 31 marca 2006.

Top 10 gier w US (PC) (24/03/06)

Krystian Smoszna, 24 marca 2006, 07:31

Przedstawiamy dziesiąte notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 5 do 11 marca.