Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 marca 2006

Myśli nieprzemyślane - Gramy za darmo
Myśli nieprzemyślane - Gramy za darmo

Redakcja GRYOnline.pl, 17 marca 2006, 18:01

Abstrahując od nielegalnego obiegu gier, pecet podłączony do Internetu to brama do krainy obfitości, której niepodobna przemierzyć za jednego życia.

Electronic Arts ma posiadaczy Need for Speed: Most Wanted w ... gdzieś

Elrond, 17 marca 2006, 16:40

Rzut oka na forum Electronic Arts i wątek dotyczący Need for Speed: Most Wanted, wystarczy, aby zemleć w ustach cisnące się na nie niecenzuralne słowa. Cóż bowiem robią Elektronicy z problemami, które zgłosili im użytkownicy wspomnianej gry? Uwaga ... wiedzą o nich!

Zmiana developera Abducted

Elrond, 17 marca 2006, 16:20

Firma Contraband poinformowała, iż zakończyła swoją przygodę z grą Abducted. Prawa do jej tworzenia zostały sprzedane innemu developerowi a szczegóły tej operacji oraz nazwa nabywcy, niedługo zostaną podane do wiadomości publicznej. Przypomnijmy, iż Abducted łączyć ma w sobie elementy S-F, horroru oraz przygodówek.

Halo 3 nie będzie się nazywać Halo?

maciek_ssi, 17 marca 2006, 14:46

Niewątpliwie Halo 3 to gra, z którą Microsoft wiąże duże nadzieje. Wczoraj nawet pisaliśmy, że kluczowy produkt Bungie może mieć premierę wtedy, gdy PlayStation 3 zawita do sklepów, co stanowiłoby poważną konkurencję dla Sony. Co najbardziej istotne, wciąż jednak nie znamy szczegółów dotyczących samej gry, ale być może poniższa informacja nieco rozjaśni Wam w głowach.

THQ przejęła Vigil Games
THQ przejęła Vigil Games

Elrond, 17 marca 2006, 14:09

Przedstawiciele firmy THQ poinformowali o fakcie przejęcia studia developerskiego Vigil Games, na którego czele stoją David Adams, były dyrektor NCsoft, oraz Joe Madureira, którego talent można podziwiać chociażby w komiksach Marvela, Uncanny X-Men. Pierwszy projekt Vigil Games powstanie na konsole nowej generacji i na rynku zadebiutuje w 2008 roku.

DICE wewnętrznym studiem Electronic Arts

maciek_ssi, 17 marca 2006, 13:57

Developera DICE nie trzeba nikomu przedstawiać. Wystarczy, że wymienimy jego jeden produkt: serię Battlefield. Rok temu pisaliśmy, że potentat Electronic Arts rozpoczął bardzo agresywnie kupować akcje tej firmy, celem objęcia nad nią pełnej kontroli. Oczywistym było, że przejęcie szwedzkiego producenta pozostało jedynie kwestią czasu. I właśnie ono nastąpiło…

Japońska premiera Final Fantasy XII

Thorwalian, 17 marca 2006, 12:52

No i stało się. Produkowana od 2001 roku i początkowo planowana na 2004, dwunasta odsłona Final Fantasy po wielu problemach natury developerskiej, wreszcie zagościła na półkach sklepowych, tych japońskich rzecz jasna.

Law & Order: Criminal Intent zmierza do Europy
Law & Order: Criminal Intent zmierza do Europy

Thorwalian, 17 marca 2006, 12:39

Czwarta odsłona przygodowej serii Law & Order, bazującej jak zawsze na serialu telewizyjnym pod tym samym tytułem, w Stanach Zjednoczonych dostępna jest już od listopada zeszłego roku. Wczoraj firma Mindscape nareszcie poinformowała o europejskich planach względem Criminal Intent.

Grand Theft Auto w telewizji?

BK, 17 marca 2006, 12:22

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Grand Theft Auto. Bardzo możliwe, że już wkrótce na podstawie gry powstanie show telewizyjny. Byłaby to pierwsza tego typu próba przeniesienia rzeczywistości tej serii na mały ekran, co z pewnością wpłynęłoby na jej popularność.

Nowa gra z silnikiem Source na horyzoncie

Elrond, 17 marca 2006, 11:53

Przedstawiciele firmy Valve poinformowali, iż developerzy skupieni pod szyldem Turtle Rock Studios, którzy mają swój wydatny wkład m.in. w Counter-Strike Source, przygotowują się do stworzenia samodzielnego tytułu, napędzanego silnikiem Source. Gra będzie rozprowadzana oczywiście za pomocą usługi Steam.

Xbox 360: gry to za mało
Xbox 360: gry to za mało

BK, 17 marca 2006, 11:47

Microsoft wprowadził właśnie nową usługę dla wszystkich graczy korzystających z Xbox Live. Od dziś będą oni mogli ściągać ekskluzywne materiały związane z muzyką oraz brać udział w wirtualnych pojedynkach z gwiazdami. Wszystko dzięki współpracy z Epic Records.

Warlords pierwszym dodatkiem do Sid Meier's Civilization IV!
Warlords pierwszym dodatkiem do Sid Meier's Civilization IV!

Krystian Smoszna, 17 marca 2006, 10:29

Czas na ostatnią zapowiedź nowego produktu firmy Firaxis Games, która ukaże się w 2006 roku. Oprócz Sid Meier’s Railroads! i CivCity: Rome ujrzymy jeszcze pierwszy, oficjalny dodatek do ubiegłorocznego hitu – Sid Meier’s Civilization IV!

Christophe Gans o filmie Silent Hill i nie tylko

Jiker, 17 marca 2006, 10:15

Powoli, aczkolwiek systematycznie, zaczyna wzrastać napięcie związane ze światową premierą filmu Silent Hill, którego scenariusz powstał w oparciu o elementy fabuły jednej z najsłynniejszych i najstraszniejszych serii survival horrorów (z naciskiem położonym na część pierwszą). W ciągu ostatnich kilku dni poznaliśmy kilka bardzo ciekawych informacji.

Ankh: The Tales of Mystery w elektronicznym systemie dystrybucji
Ankh: The Tales of Mystery w elektronicznym systemie dystrybucji

Krooliq, 17 marca 2006, 10:09

Ankh: The Tales of Mystery, czyli klasyczna przygodówka „point & click”, zbierająca na świecie bardzo dobre recenzje i oceny, od teraz jest również dostępna do kupienia i pobrania poprzez elektroniczny system dystrybucji.

Ten Hammers opóźnione
Ten Hammers opóźnione

Vercetti, 17 marca 2006, 09:04

Mamy złe wieści dla wszystkich fanów taktycznych strzelanek. THQ oficjalnie poinformowało o przełożeniu daty premiery gry Full Spectrum Warrior: Ten Hammers (PC/PS2/XBOX). Tytuł trafi do amerykańskich sklepów dopiero 5 maja, a nie, jak wcześniej zapowiadano – 27 marca 2006.

Brutalny death metal i wyścigi samochodowe w nowej grze komputerowej
Brutalny death metal i wyścigi samochodowe w nowej grze komputerowej

Krystian Smoszna, 17 marca 2006, 07:55

Earache to jedna z najbardziej znanych wytwórni muzycznych, zajmująca się wydawaniem i dystrybucją muzyki metalowej. Wiele liczących się na rynku formacji wydawało w niej swoje pierwsze albumy, włącznie z olsztyńską grupą Vader, która dziś prawdopodobnie sprzedaje na świecie najwięcej płyt spośród wszystkich polskich wykonawców i regularnie gra koncerty zagranicą.

Gra CivCity: Rome oficjalnie zapowiedziana
Gra CivCity: Rome oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 17 marca 2006, 07:03

Przedstawiciele firmy Firaxis Games zdradzili wczoraj również tytuł drugiej gry, jaka znajdzie się w ich katalogu wydawniczym. Tym razem nie będzie to program sygnowany nazwiskiem Sida Meiera, choć jego autorzy nie ukrywają, że przy jego produkcji inspirują się słynnym cyklem Civilization...

W Shadowbane gramy już za darmo
W Shadowbane gramy już za darmo

Krystian Smoszna, 17 marca 2006, 07:01

Dokładnie za osiem dni miną trzy lata od momentu, w którym na rynku elektronicznej rozrywki pojawiła się gra MMORPG o nazwie Shadowbane. W tym roku urodziny będą szczególne, ponieważ koncern Ubisoft postanowił znieść comiesięczny abonament, jaki dotąd był konieczny aby móc przenieść się do fantastycznej krainy Aerynth...

Gra Sid Meier's Railroads! oficjalnie zapowiedziana
Gra Sid Meier's Railroads! oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 17 marca 2006, 06:59

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przedstawiciele Firaxis Games opublikowali szczegóły dotyczące planu wydawniczego firmy na 2006 rok. Prezentację kolejnych tytułów rozpoczniemy od Sid Meier’s Railroads! – gry ekonomicznej, która w bardzo dużym stopniu nawiązuje do tradycji legendarnego cyklu Railroad Tycoon.