Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2006, 12:52

autor: Thorwalian

Japońska premiera Final Fantasy XII

No i stało się. Produkowana od 2001 roku i początkowo planowana na 2004, dwunasta odsłona Final Fantasy po wielu problemach natury developerskiej, wreszcie zagościła na półkach sklepowych, tych japońskich rzecz jasna.

No i stało się. Produkowana od 2001 roku i początkowo planowana na 2004, dwunasta odsłona Final Fantasy po wielu problemach natury developerskiej, wreszcie zagościła na półkach sklepowych, tych japońskich rzecz jasna.

Japońska premiera Final Fantasy XII - ilustracja #1Wczorajszego ranka Square Enix zatrzymał wielkie odliczanie, aby móc celebrować moment premiery. Najbardziej zagorzali entuzjaści kultowej sagi, już dzień wcześniej zaczęli zbierać się w Tokio przed centrum handlowym Shibuya Tsutaya licząc, że to właśnie im jako pierwszym dane się będzie zaopatrzyć w pudełka z grą. Ponad sześćdziesięcioosobową kolejkę wpuszczono o 7 rano.

Na wielkim otwarciu obecny był prezes Square Enix, Yoichi Wada oraz producent Final Fanstasy XII - Akitoshi Kawazu, którzy wspólnie powitali i odpowiadali na pytania kupujących. Japońska premiera Final Fantasy XII - ilustracja #2Z przeprowadzonych rozmów dowiedzieliśmy się, iż na potrzeby japońskiego debiutu wyprodukowano ponad 2.3 miliony kopii programu, co jest liczbą zdecydowanie większą niż podczas premiery poprzedniej odsłony. Zgodnie ze słowami Yoichi Wady, amerykańska wersja gry jest obecnie w fazie lokalizacji i przewidywany termin wypuszczenia jej na tamtejszy rynek oscyluje w okolicy Święta Dziękczynienia (czwarty czwartek listopada). Warto odnotować również zapytanie jednego z fanów, który dochodził stworzenia na PlayStation 3 przeróbki Final Fantasy VII. Zapewnienia o takim przedsięwzięciu wprawdzie nie otrzymaliśmy, ale prezes japońskiego koncernu zadeklarował, że sprawę przemyśli.

Japońska premiera Final Fantasy XII - ilustracja #3Okazja do tego wyśmienita więc przypominamy, ze FF XII, który pojawił się cztery lata po opublikowaniu w Kraju Kwitnącej Wiśni jedenastej edycji, zebrał maksymalną ocenę 40/40 w prestiżowym magazynie Famitsu (pisaliśmy o tym w zeszłą środę).

Gdyby przypadkiem ktoś spadł z księżyca i nie kojarzył nazwy Final Fantasy, standartowo zapraszamy do naszej Encyklopedii gdzie można poszerzyć swoją wiedzę, oraz do rzucenia okiem na galerię, no i oczywiście zapowiedź.

Japońska premiera Final Fantasy XII - ilustracja #4
Japońska premiera Final Fantasy XII - ilustracja #5
Japońska premiera Final Fantasy XII - ilustracja #6
Japońska premiera Final Fantasy XII - ilustracja #7