Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 marca 2006

StarForce ponownie na celowniku

Elrond, 21 marca 2006, 16:39

Jeszcze nie umilkły echa zamieszania wokół niefortunnych wypowiedzi pracownika firmy StarForce, któremu prawdopodobnie puściły nerwy, po tym jak panowie ze Stardock Systems podziękowali Rosjanom za skorzystanie z zabezpieczenień swojej gry, Galactic Civilizations II: Dread Lords, a StarForce ponownie znajduje się w centrum zainteresowania. I bynajmniej nie z pozytywnych powodów.

A jednak będzie handheld rodem z Microsoftu?

Elrond, 21 marca 2006, 15:14

Pogłoski o handheldzie tworzonym przez Microsoft, które pojawiały się w sieci od jakiegoś czasu, zderzyły się w końcu z rzeczywistością. To co miało być konkurencją dla PSP czy DS okazało się Projektem Origami, czyli ultra mobilnym PeCetem. Jednak wpis w blogu Deana Takahashi, korespondenta magazynu San Jose Mercury News, sugeruje, iż Microsoft nadal ma chrapkę na rynek konsol przenośnych.

Stu… najgorętszych developerów roku 2006
Stu… najgorętszych developerów roku 2006

Vercetti, 21 marca 2006, 14:46

Bez obaw, obejdzie się bez nagich zdjęć i przedstawiania wymiarów poszczególnych pań. Chcieliśmy natomiast zaprezentować Wam setkę twórców gier, którzy według serwisu Next-Gen.biz mają największe szanse na odniesienie sukcesu w bieżącym roku.

W kwietniu Lara pokaże swoje wdzięki na X360
W kwietniu Lara pokaże swoje wdzięki na X360

Vercetti, 21 marca 2006, 13:25

Niniejsza wiadomość z pewnością przyśpieszy bicie serc posiadaczy konsoli X360, będących jednocześnie fanami Lary Croft. Eidos potwierdził bowiem ostatecznie, że nowa gra z cyklu Tomb Raider w wersji na next-gena Microsoftu pojawi się w sklepach równocześnie z edycjami przeznaczonymi na pozostałe platformy, czyli dokładnie 7 kwietnia.

I Ty możesz zostać gwiazdą rocka

Krooliq, 21 marca 2006, 12:39

Chyba każdy z nas marzył kiedyś, aby zostać gwiazdą rocka. Wkrótce nasze pragnienia mogą się ziścić, przynajmniej wirtualnie, a to za sprawą firm: Shrapnel Games oraz studia developerskiego Gilligames, które aktualnie przygotowują grę o nazwie Shady O' Grady's Rising Star.

Liga Sprawiedliwości już jesienią na konsolach obecnej generacji
Liga Sprawiedliwości już jesienią na konsolach obecnej generacji

Krystian Smoszna, 21 marca 2006, 12:04

Już w czerwcu na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutuje gra Superman Returns: The Videogame. Nie będzie to jedyny produkt oparty o komiksy firmy DC Comics, jaki ukaże się w bieżącym roku. Kilka miesięcy po premierze nowych przygód Człowieka ze Stali, na półki sklepowe trafi kolejna gra, w której zobaczymy super-bohaterów z uniwersum DC. Jej tytuł to Justice League Heroes.

The Sims 2: Family Fun Stuff w kwietniu
The Sims 2: Family Fun Stuff w kwietniu

Vercetti, 21 marca 2006, 11:47

Osoby, którym znudził się już trzeci dodatek do The Sims 2, powinny zacząć odkładać pieniądze na produkt, zatytułowany The Sims 2: Family Fun Stuff. Electronic Arts poinformowało bowiem, że zapowiedziany niedawno pakiet nowych przedmiotów dla wirtualnych ludzi trafi na rynek dokładnie w czwartek, 13 kwietnia.

„Złoty” Fire Department 3

Krooliq, 21 marca 2006, 11:35

Firma Frogster Interactive poinformowała, że trzecia odsłona strategii traktującej o pracy straży pożarnej, czyli gra Fire Department 3, uzyskała właśnie „złoty” status i odjechała do tłoczni.

Pierwszy obrazek z gry Gothic III

Krystian Smoszna, 21 marca 2006, 09:48

Od czasu oficjalnej zapowiedzi trzeciej odsłony cyklu Gothic, w Internecie pojawiło się już sporo screenshotów, dzięki którym możemy się przekonać jak wspomniany wyżej tytuł prezentuje się od strony graficznej. Do tej pory były to jednak obrazki promujące. Dziś mamy dla Was prawdziwy rarytas – pierwszy zrzut ekranowy z gry, na którym widać nie tylko świat programu, ale również jego bohatera.

Druga część soundtracku do Halo 2 zadebiutuje już za miesiąc
Druga część soundtracku do Halo 2 zadebiutuje już za miesiąc

Krystian Smoszna, 21 marca 2006, 09:04

Wytwórnia Sumthing Else Music Works – doskonale znana dzięki publikacji płyt ze ścieżką dźwiękową z gier komputerowych – poinformowała wczoraj, że już za miesiąc na rynku zadebiutuje jej kolejne wydawnictwo, zatytułowane Halo 2: Original Soundtrack – Volume Two.

Wyciek Ojca Chrzestnego
Wyciek Ojca Chrzestnego

Vercetti, 21 marca 2006, 08:47

Od kilku tygodni nad Electronic Arts wisi jakieś fatum. Zaledwie przed miesiącem informowaliśmy Was, że głośna konsolowa strzelanka, Black, wyciekła do sieci na parę dni przed premierą, a wczoraj sytuacja ta powtórzyła się. Tym razem sprawa dotyczy innego hitu amerykańskiego giganta, a mianowicie Ojca Chrzestnego.

Miesięcznik CD-Action ma 10 lat!
Miesięcznik CD-Action ma 10 lat!

Redakcja GRYOnline.pl, 21 marca 2006, 08:44

Dziś do kiosków i salonów prasowych w całym kraju tafił jubileuszowy numer miesięcznika CD-Action. To popularne pismo o grach obchodzi już 10 urodziny!

Battlefield 2142 na horyzoncie

Krystian Smoszna, 21 marca 2006, 08:14

17 lutego bieżącego roku opublikowaliśmy wiadomość, w której poruszyliśmy temat nowej gry szwedzkiego studia Digital Illusions CE z cyklu Battlefield. To, co wówczas było jedynie plotką, dziś znalazło potwierdzenie w postaci artykułu w majowej edycji renomowanego czasopisma PC Gamer. Panie i Panowie, nową grą z popularnej serii taktycznych strzelanin będzie Battlefield 2142.

Iron and the Maiden, czyli nowa gra twórcy Crasha Bandicoota oraz Jaka i Daxtera
Iron and the Maiden, czyli nowa gra twórcy Crasha Bandicoota oraz Jaka i Daxtera

eLKaeR, 21 marca 2006, 07:32

Tytuł Iron and the Maiden kojarzy się zapewne słuchaczom muzyki metalowej z popularnym brytyjskim zespołem, którego maskotką jest Eddie (Edward the Head). Wspomniana nazwa odnosi się jednak przede wszystkim do nowej gry, szykowanej przez Jasona Rubina – twórcę pozycji spod znaku Crash Bandicoot oraz Jak and Daxter.

Crysis od twórców Far Cry nie tylko dla PC
Crysis od twórców Far Cry nie tylko dla PC

eLKaeR, 21 marca 2006, 07:23

Spory rynkowy sukces, zanotowany przez gry spod znaku Far Cry, spowodował, iż klienci niecierpliwie oczekują nadejścia nowego dzieła ludzi z niemieckiej firmy Crytek Studios. Powstająca pozycja nosi nazwę Crysis i należy do gatunku FPS. Początkowo wiedzieliśmy, że autorzy szykują tylko wersję dla PC, ale według tekstu z ostatniego numeru magazynu Game Informer komputerowa edycja nie będzie jedyną.

Autorzy gry Seaman, The Tower SP i Odama tworzą produkt dla Nintendo DS

eLKaeR, 21 marca 2006, 07:07

Pamiętny produkt pt. Seaman, dedykowany platformie Sega Dreamcast, uczynił dalekowschodnie studio Vivarium bardzo dobrze rozpoznawalną firmą na rynku elektronicznej rozrywki. Ekipa słynnego developera nazwiskiem Yoot Saito szykuje teraz grę, przeznaczoną dla kieszonkowej konsoli Nintendo DS.