Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 marca 2006

Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do beta-testów Age of Mourning
Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do beta-testów Age of Mourning

Krystian Smoszna, 8 marca 2006, 14:57

Wszystkich graczy zainteresowanych projektem Age of Mourning z pewnością ucieszy informacja, że twórcy programu rozpoczęli już przyjmowanie zgłoszeń na jego zamknięte beta-testy.

Patentowa machina Microsoftu nie zwalnia

Elrond, 8 marca 2006, 14:49

Gigant z Redmond chcąc się dobrze przygotować na premierę dziecka najnowszego rywala, Sony, robi wszystko, aby przekonać graczy, iż to właśnie Xbox 360 a nie PlayStation 3 jest przyszłością rozrywki elektronicznej. Kilka dni temu informowaliśmy o opatentowaniu przez Microsoft technologii rozpoznawania ruchu, która z dużym prawdopodobieństwem znajdzie zastosowanie w grach wideo.

Premiera Red Orchestra: Ostrfront 41-45 już w najbliższy wtorek
Premiera Red Orchestra: Ostrfront 41-45 już w najbliższy wtorek

Krystian Smoszna, 8 marca 2006, 14:06

Jeszcze tylko sześć dni dzieli nas od premiery pierwszoosobowej strzelaniny o nazwie Red Orchestra: Ostfront 41-45. Firma Valve Software, która podjęła się dystrybucji programu za pośrednictwem usługi Steam, ujawniła wczoraj, że wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w internetowych potyczkach 14 marca o godzinie 20 naszego czasu.

Grupa Pandemic&BioWare radzi sobie doskonale

Elrond, 8 marca 2006, 14:01

W listopadzie zeszłego roku, świat branżowy obiegła wiadomość o połączeniu sił studiów developerskich Pandemic oraz BioWare (informowaliśmy o tym fakcie również na łamach naszego serwisu), które skupione pod skrzydłami Elevation Partners postanowiły "wydać wojnę" dużym korporacjom wydawniczym. I wygląda na to, iż ich plan całkiem nieźle wciela się w życie.

Premiera Driver: Parallel Lines tuż, tuż

Jiker, 8 marca 2006, 14:01

Przed momentem informowałem was o ukończonych pracach nad Me and My Katamari, a tymczasem koncern Atari zdecydował się ujawnić światu informację, że produkcja jednej z jego gier, mianowicie Driver: Parallel Lines, także została zakończona i odpowiednio przygotowana kopia gry powędrowała do tłoczni.

Pierwsze obrazki z Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas
Pierwsze obrazki z Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas

Krystian Smoszna, 8 marca 2006, 13:41

Niedługo po opublikowaniu oficjalnej zapowiedzi gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas, koncern Ubisoft udostępnił pierwsze obrazki przedstawiające ten program w akcji.

Me and My Katamari w złotej fazie

Jiker, 8 marca 2006, 13:31

Koncern Namco Bandai ogłosił z wielką radością, iż prace deweloperskie nad grą Me and My Katamari zostały ukończone i trafiła ona do tłoczni. Wspomniany tytuł jest specjalną edycją słynnej japońskiej serii gier traktujących o, mówiąc w skrócie, turlaniu kul, przeznaczoną na przenośną platformę Sony, czyli PSP.

Znamy oficjalną datę premiery Dragon Quest: The Journey of the Cursed King!

Jiker, 8 marca 2006, 13:01

Po miesiącach milczenia i karmienia nas to marcem, to kwietniem (bez określonego dnia), Square Enix zdecydowało się ujawnić oficjalną, dokładną i finalną europejską datę wydania gry Dragon Quest: The Journey of the Cursed King.

Szykujcie się na uliczne wyścigi w Paryżu

eLKaeR, 8 marca 2006, 12:55

Paryż to nie tylko maleńka wieś w powiecie żnińskim na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, lecz przede wszystkim ponad dwumilionowa stolica Francji. Właśnie po ulicach tego słynnego miasta, położonego nad Sekwaną, jeździć będziemy w nadchodzących pecetowych wyścigach samochodowych, zatytułowanych Paris Chase (premiera prawdopodobnie w drugiej połowie bieżącego roku).

Brothers in Arms 3 – wersja na Xboxa 360 potwierdzona
Brothers in Arms 3 – wersja na Xboxa 360 potwierdzona

Krooliq, 8 marca 2006, 12:41

Dwa dni temu pisaliśmy, że na łamach francuskiej witryny Xbox-360.fr pojawiły się obrazki przedstawiające grę Brothers in Arms 3 w wersji przeznaczonej na najnowszą platformę firmy Microsoft. Wówczas nie wiedzieliśmy jeszcze, czy powyższa informacja okaże się prawdziwa. Dziś koncern Ubisoft, wydawca programu, potwierdził powyższe rewelacje.

Pierwsza część Halo do pobrania z Internetu

eLKaeR, 8 marca 2006, 12:12

Xbox Live Marketplace służy abonentom systemu Xbox Live, będącym zarazem posiadaczami konsoli Xbox 360, m.in. do ściągania demonstracji gier i różnych dodatków. Korporacja Microsoft zamierza udostępniać w ten sposób również pełne wersje rozmaitych produktów elektroniczno-rozrywkowych. Mowa o pozycjach bardziej skomplikowanych od tych z Xbox Live Arcade, skąd można pobrać np. Marble Blast Ultra.

Gothic 3 – termin premiery ujawniony
Gothic 3 – termin premiery ujawniony

Krooliq, 8 marca 2006, 11:45

Debiut rynkowy Gothic 3, trzeciej odsłony jednej z najlepszych gier cRPG, pierwotnie planowany był na pierwszy kwartał bieżącego roku. W połowie sierpnia 2005 r. informowaliśmy Was, że w/w termin został zmieniony na bardziej ogólną datę – 2006 r. Teraz firmy JoWood, Deep Silver oraz Piranha Bytes postanowiły wreszcie sprecyzować ową ogólną datę...

GTA, BioShock, Firaxis, PopTop – czyli co tam w Take Two słychać

Łosiu, 8 marca 2006, 11:45

Już od kilku lat cokwartalne sprawozdanie finansowe koncernu Take Two stanowi istny zbiór arcyciekawych informacji dla graczy. Nie inaczej jest i dziś. Obszerny raport mówi nam m.in. o tym ile kasy straciła firma, o jej planie wydawniczym oraz o przekształceniach w studiu Firaxis i PopTop, czy przyszłości serii GTA lub gry BioShock.

Teaser Medal of Honor: Airborne

Elrond, 8 marca 2006, 11:38

Z przykrością stwierdzam, iż Electronic Arts traktuje po macoszemu fanów serii Medal of Honor, którzy z niecierpliwością wypatrują chociażby skrawka informacji o nowej części cyklu, Airborne. Wiadomości na jej temat były dotychczas skrupulatnie wydzielane w niewielkich ilościach, w związku z czym znamy mniej więcej fabułę, no i widzieliśmy kilka screenów.

Sequel Evenings on a farm near Dikanka w produkcji

Krooliq, 8 marca 2006, 11:05

Evenings on a farm near Dikanka, czyli gra przygodowa inspirowana opowiadaniami znanego i cenionego, rosyjskiego pisarza Mikołaja Gogola, swoją premierę miała stosunkowo niedawno, bo w grudniu zeszłego roku. A już dziś zespół developerski Step Creative Group poinformował, że pracuje nad kolejną odsłoną tej produkcji.

Mów mi Stonewall Penitentiary
Mów mi Stonewall Penitentiary

Thorwalian, 8 marca 2006, 10:58

Pod koniec ubiegłego roku, przybliżaliśmy Wam Awaken - grę przygodową, której fabuła zgodnie z obietnicami inspirowana jest twórczością Agathy Christie oraz Alfreda Hitchcocka. Jak się dzisiaj dowiedzieliśmy, tytuł ten nigdy nie ujrzy światła dziennego. Ujrzy go Stonewall Penitentiary.

Nowa japońska gra cRPG dla posiadaczy PSP
Nowa japońska gra cRPG dla posiadaczy PSP

eLKaeR, 8 marca 2006, 10:44

Autorzy The Legend of Heroes i Ys: The Ark of Napishtim, czyli pracownicy firmy Falcom, oświadczyli właśnie, iż szykują kolejną grę typu cRPG z myślą o kieszonkowej konsoli PSP. Mowa o konwersji produktu pt. Gurumin, udostępnionego przed dwoma laty wyłącznie użytkownikom komputerów osobistych klasy PC.

Dwa nowe produkty z cyklu Call of Duty na horyzoncie
Dwa nowe produkty z cyklu Call of Duty na horyzoncie

Krystian Smoszna, 8 marca 2006, 10:15

Redaktorzy serwisu Joystiq zaprezentowali wczoraj interesujące informacje na temat przyszłości cyklu Call of Duty. Wynika z nich, że trwają prace nad dwoma nowymi programami z serii – jeden z nich pozwoli nam po raz kolejny wziąć udział w wybranych bitwach II wojny światowej; drugi natomiast skupi się na potyczkach z terrorystami w dzisiejszych czasach.

Trzy nowe dodatki do Zoo Tycoon 2

eLKaeR, 8 marca 2006, 09:44

Pierwszy add-on do gry strategiczno-ekonomicznej o nazwie Zoo Tycoon 2, noszący podtytuł Endangered Species (Na Ratunek Zwierzakom), pod koniec ubiegłego miesiąca pojawił się w Polsce. Teraz pozostało więc oczekiwanie na trzy nowe dodatki, zapowiedziane właśnie przez korporację Microsoft.

Barrow Hill ukończone

Krooliq, 8 marca 2006, 09:38

Zespół developerski Shadow Tor Studios poinformował, że prace nad utrzymaną w konwencji horroru przygodówką o nazwie Barrow Hill zostały zakończone, tym samym gra osiągnęła status „gold” i odjechała do tłoczni.

Japońska mistrzyni golfa będzie promować PS3
Japońska mistrzyni golfa będzie promować PS3

eLKaeR, 8 marca 2006, 09:09

W ubiegłym miesiącu pisaliśmy, że jednym z tzw. tytułów startowych dla nadchodzącej konsoli Nintendo Revolution ma być symulator gry w golfa od korporacji Tecmo. Zbliżająca się platforma Sony PlayStation 3 także rozpocznie swój rynkowy marsz równocześnie z nowym elektroniczno-rozrywkowym produktem, traktującym o wbijaniu piłki do dołka.

Wszystkiego najmilszego naszym Czytelniczkom!!!
Wszystkiego najmilszego naszym Czytelniczkom!!!

Redakcja GRYOnline.pl, 8 marca 2006, 09:08

Wszystkiego najwspanialszego, najmilszego i najbardziej wymarzonego wszystkim dziewczynom, które grają, nie grają lub których mężczyźni grają za dużo, z okazji Dnia Kobiet!!!

Pierwsze oficjalne rozszerzenie Age of Empires III już jesienią w sklepach

eLKaeR, 8 marca 2006, 08:44

Age of Empires III należy zaliczyć do zdecydowanej czołówki pecetowych gier minionego roku. Komercyjny sukces owej strategii typu RTS zachęcił ludzi z firmy Ensemble Studios do rozpoczęcia prac nad pierwszym oficjalnym rozszerzeniem. Premiera dodatku powinna nastąpić jesienią 2006, a zatem prawie dokładnie dwanaście miesięcy po rynkowym debiucie podstawowej wersji „trójki”.

„Lago-killer” nadciąga!

Łosiu, 8 marca 2006, 08:32

Pojęcie „laga” znane jest każdemu, kto kiedykolwiek próbował wziąć udział w jakiejkolwiek rozgrywce wieloosobowej. Najogólniej mówiąc, stwierdzeniem tym określamy na tyle duże opóźnienie w przesyle danych pomiędzy komputerami, że to co widzimy na ekranie nie odzwierciedla rzeczywistej sytuacji w świecie gry. Lekarstwo na tą, największą zmorę współczesnego miłośnika potyczek sieciowych już niedługo ma znaleźć firma Bigfoot Networks.