Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 marca 2006

Sony jednak zapłaci za korzystanie z technologii force feedback

Elrond, 14 marca 2006, 14:20

Pewnego pięknego dnia, panowie z firmy Immersion wymyślili i opatentowali technologię force feedback. Niestety, technologię tę wykorzystano nielegalnie, a prym w tym procederze wiodły Microsoft oraz Sony (m.in. słynny kontroler Dual Shock). Skończyło się tak, jak musiało się skończyć - Immersion podała obie firmy do sądu. Microsoft poszedł na ugodę ale Sony postanowiła walczyć.

Sony udostępni online starsze gry na PSOne, PS2?

maciek_ssi, 14 marca 2006, 14:17

Miesiąc temu pisaliśmy na temat nowej usługi Sony - PlayStation HUB. Jak do tej pory nie otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzenia tej informacji, ale wydaje się, że japoński koncern nie ma wyjścia i musi zainwestować w nowy, multimedialny system dla konsoli PlayStation 3. Ostatnie doniesienia mówią , iż Sony nie poprzestanie tylko na udostępnianiu wersji demo, hostowaniu gier online itp.

Starcraft powróci za siedem miesięcy
Starcraft powróci za siedem miesięcy

eLKaeR, 14 marca 2006, 14:14

W przenoszeniu gier komputerowych na plansze specjalizuje się amerykańska firma Fantasy Flight Games, która uczyniła to już m.in. z World of Warcraft. Teraz projektanci rodem z Minnesoty szykują się do przeprowadzenia podobnego zabiegu w kontekście pamiętnej strategii czasu rzeczywistego pt. Starcraft.

Czy Wasze palce są już gotowe na gitarowe granie w wydaniu europejskim?
Czy Wasze palce są już gotowe na gitarowe granie w wydaniu europejskim?

eLKaeR, 14 marca 2006, 13:32

Dokładnie przed tygodniem informowaliśmy Was, że twórcy gry Guitar Hero snują bardzo ambitne plany w kwestii rozwoju tej marki. Do końca przyszłego roku na rynek trafić ma kilka nowych pozycji spod znaku „Gitarowego Bohatera”, ale zanim światło dzienne ujrzy którakolwiek z nich, musi nadejść moment premiery GH na kontynencie europejskim.

Ciąg dalszy Beyond Good & Evil coraz bardziej realny

Thorwalian, 14 marca 2006, 12:38

Nieco ponad trzy miesiące minęły od dnia, w którym informowaliśmy Was o petycji jaką każdy szanujący się fan Beyond Good & Evil powinien podpisać. Rzecz dotyczyła kontynuacji hitu, ale zgodnie z najnowszymi plotkami, adresat żądań, firma Ubisoft, musiał mieć niezły ubaw. Prace nad sequelem najprawdopodobniej były wpisane w grafik koncernu.

Brzoskwinka zmierza do Europy
Brzoskwinka zmierza do Europy

Thorwalian, 14 marca 2006, 12:25

Znudziły Ci się bezustanne wojaże hydraulika Mario? Być może zainteresujesz się grą Super Princess Peach, która pozwala wejść w skórę wielokrotnie ratowanej z opresji księżniczki, tym bardziej, iż tytuł ten już wkrótce odwiedzi Stary Kontynent.

Wrażenia po premierze DS Lite

Elrond, 14 marca 2006, 11:44

Po krótkich relacjach z dwóch premier konsoli DS Lite w Kraju Kwitnącej Wiśni (DS Lite jak świeże bułeczki oraz Druga fala DS Lite), przyszedł czas na podsumowanie pierwszego (i drugiego) tygodnia obecności konsoli na rynku. Powiem krótko - firma Nintendo ma powody do zadowolenia.

Cyfrowe krzyżówki od Mindscape

eLKaeR, 14 marca 2006, 09:55

Chociaż doniesienia nt. gier logicznych zwykle nie pojawiają się w rubryce „Najciekawsze Wiadomości”, to tego typu programy są dość popularne wśród użytkowników. Ostatnio powstaje mnóstwo elektroniczno-rozrywkowych wariantów łamigłówki o nazwie Sudoku (np. Dr. Sudoku dla GBA), ale twórcy z firmy Mindscape postanowili pójść mimo wszystko inną drogą i przygotowali wirtualną wersję Kakuro.

Już dziś premiera Red Orchestra: Ostfront 41-45
Już dziś premiera Red Orchestra: Ostfront 41-45

Krystian Smoszna, 14 marca 2006, 09:20

Firmy Bold Games oraz Tripwire Entertainment poinformowały wczoraj, że rozpoczęto już dystrybucję pudełkowej wersji gry Red Orchestra: Ostfront 41-45. Program będzie dostępny w amerykańskich sklepach pod koniec bieżącego tygodnia.

Tajemniczy projekt twórców Dragon Quest VIII i Rogue Galaxy

eLKaeR, 14 marca 2006, 08:55

Japończycy mogą już od trzech miesięcy grać w Rogue Galaxy - najnowszy produkt z gatunku cRPG autorstwa ojców Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King. Ludzie z firmy Level 5 szykują teraz eksportową wersję RG z myślą o krajach zachodnich, aczkolwiek nie jest to ich jedyne zajęcie.

Amerykański wydawca SpellForce 2 rezygnuje z zabezpieczenia StarForce
Amerykański wydawca SpellForce 2 rezygnuje z zabezpieczenia StarForce

Krystian Smoszna, 14 marca 2006, 08:53

Firma Aspyr Media - odpowiedzialna za dystrybucję SpellForce 2: Shadow Wars na terenie Stanów Zjednoczonych – poinformowała wczoraj, że nie zamierza korzystać z usług oprogramowania StarForce w kwestii zabezpieczenia pełnej wersji gry. Decyzję taką podjęto w wyniku negatywnej reakcji użytkowników po opublikowaniu oficjalnego demo.

Mega Man kontra Ghosts 'n Goblins

eLKaeR, 14 marca 2006, 08:32

Nowa wersja klasycznej gry Ghosts ‘n Goblins, zatytułowana Ultimate Ghosts ‘n Goblins i zadedykowana konsoli PSP, trafi na sklepowe półki w Ameryce Północnej w trzecim kwartale bieżącego roku. Natomiast już teraz można uruchomić w przeglądarce internetowej ciekawą hybrydę G’nG i innej znanej marki z katalogu korporacji Capcom.

Nowe szczegóły dot. PlayStation 3 już jutro?!
Nowe szczegóły dot. PlayStation 3 już jutro?!

Vercetti, 14 marca 2006, 08:31

Według informacji, jakiej udzielił ostatnio Kiyoshi Komatsu, szef firmy Koei, w środę w Tokio odbędzie się konferencja prasowa, na której pojawią się główni udziałowcy Sony. Zapewne nie byłoby w tym nic ekscytującego, gdyby nie fakt, że przedstawiciele japońskiego producenta sprzętu mają ujawnić tam szczegóły, dotyczące nadchodzącego next-gena – PlayStation 3.

Techland pracuje nad kolejną grą z cyklu Chrome
Techland pracuje nad kolejną grą z cyklu Chrome

Krystian Smoszna, 14 marca 2006, 08:12

Polska firma Techland opublikowała wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym poinformowała, że trwają już prace nad kolejną odsłoną cyklu Chrome – taktycznego FPS-a, który w czerwcu 2003 roku narobił sporo zamieszania na rodzimym rynku elektronicznej rozrywki.

Połączenie FPS i RTS w grze Field Ops

eLKaeR, 14 marca 2006, 08:08

Kilka lat temu panował prawdziwy boom w dziedzinie strategii czasu rzeczywistego, a obecnie na topie są pozycje z gatunku FPS. Szwajcarska firma developerska Freeze Interactive łączy teraz oba wspomniane typy gier w swoim nowym dziele, nazwanym Field Ops. Gotowa pecetowa wersja pojawi się wyłącznie na nośniku DVD już w listopadzie bieżącego roku.

Otwarte beta-testy Auto Assault w ten weekend
Otwarte beta-testy Auto Assault w ten weekend

Vercetti, 14 marca 2006, 07:53

Jak donosi europejski oddziału NCsoftu, już za kilka dni wszyscy fani czterech kółek będą mogli spróbować swoich sił w grze MMO Auto Assault. W piątek o 19.00 czasu polskiego rozpoczną się bowiem otwarte beta-testy futurystycznych wyścigów.

PeCetowa konwersja Condemned: Criminal Origins w
PeCetowa konwersja Condemned: Criminal Origins w "złocie"

Krystian Smoszna, 14 marca 2006, 07:44

Niespełna miesiąc dzieli nas od premiery gry Condemned: Criminal Origins. Pierwszoosobowy thriller przygotowany przez twórców gry F.E.A.R. osiągnął już „złoty” status, a to oznacza, że program wszedł w ostatnią fazę produkcji.

Nowe studio firmy BioWare i jego gra MMO

Krystian Smoszna, 14 marca 2006, 07:16

Przedstawiciele BioWare ogłosili wczoraj powstanie nowego oddziału firmy, utworzonego w amerykańskim mieście Austin. Jest to drugie studio zasłużonego dla rynku producenta gier RPG i zarazem pierwsze, zlokalizowane poza Kanadą.

Metroid Prime: Hunters również w Europie
Metroid Prime: Hunters również w Europie

Krystian Smoszna, 14 marca 2006, 07:12

Wszyscy mieszkańcy Starego Kontynentu, którzy z niecierpliwością oczekują premiery najnowszej gry z cyklu Metroid Prime, mogą odetchnąć z ulgą. Przedstawiciele firmy Nintendo oświadczyli bowiem, że program trafi również do Europy, niestety z kilkudziesięciodniowym opóźnieniem w stosunku do edycji przeznaczonej na rynek amerykański.