Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 marca 2006

Poradnik: The Elder Scrolls IV: Oblivion – Część 1

Redakcja GRYOnline.pl, 28 marca 2006, 17:16

Pierwsza część poradnika do olbrzymiej gry, którą niewątpliwie jest The Elder Scrolls IV: Oblivion opisuje główny wątek fabularny, będącym najważniejszym i najbardziej rozbudowanym cyklem misji w tym świecie.

Równoczesna, ogólnoświatowa premiera Rewolucji mało prawdopodobna
Równoczesna, ogólnoświatowa premiera Rewolucji mało prawdopodobna

Krooliq, 28 marca 2006, 15:16

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o toczących się w kuluarach tegorocznej konferencji Game Developers Conference spekulacjach na temat terminu ujawnienia oficjalnej nazwy platformy Nintendo Revolution oraz daty jej rynkowego debiutu. Dziś kolejne doniesienia na temat tej, wielce oczekiwanej Rewolucji.

Kontroler do PS3 nie będzie bumerangiem
Kontroler do PS3 nie będzie bumerangiem

Vercetti, 28 marca 2006, 15:06

Odkąd Sony po raz pierwszy zaprezentowało gamepada do konsoli PlayStation 3, wokół urządzenia narosło wiele kontrowersji. Jedni sądzili, że kontroler będzie źle leżał w dłoniach, innym nie podobał się sam jego wygląd. Japoński koncern postanowił zatem zrezygnować z pierwotnego modelu na rzecz nowego, ulepszonego designu.

Już nigdy więcej Call of Cthulhu z Headfirst Productions

Łosiu, 28 marca 2006, 14:08

25 października 2005, po długich latach developingu i przeróżnych problemów, gra Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth na Xboxa, w końcu trafiła do sprzedaży na zachodzie i zebrała dobre oceny w okolicach 80%. Niestety nie pomogło to zespołowi Headfirst Productions, który, jak wieść niesie, kończy swą działalność.

Pokemony mają już dziesięć lat

Krooliq, 28 marca 2006, 13:48

Koncern Nintendo z dumą ogłosił, że kieszonkowe potwory, czyli Pokemony świętują właśnie swoje dziesiąte urodziny.

Premiera Kingdom Hearts II i co dalej?

eLKaeR, 28 marca 2006, 12:44

Amerykanie mogą już dziś udać się do sklepów i nabyć drugą część Kingdom Hearts dla PS2, natomiast Europejczycy poczekają na premierę owego dzieła jeszcze kilka miesięcy. Tymczasem główny twórca pozycji z serii KH oświadczył, że ma świeże pomysły i pewnikiem wykorzysta je przy rozwijaniu niniejszego cyklu.

Kultowe gry z Rare ominą Rewolucję

Łosiu, 28 marca 2006, 12:34

Bez wątpienia dla setek fanów rozrywkowych maszynek rodem z Nintendo, ogromną zaletą konsoli Revolution będzie możliwość odpalania gier, znanych ze starszych platform marki Nintendo i Sega, a nawet konsoli TurboGrafx 16. Niestety, jak dowiedzieli się redaktorzy serwisu IGN, kilku sławnych tytułów, wyprodukowanych przez Rare, nie będzie to dotyczyć.

Heroes of Might and Magic V, a Limitowane Edycje Kolekcjonerskie

Krooliq, 28 marca 2006, 12:25

W styczniu bieżącego roku na łamach naszego serwisu została opublikowana wiadomość dotycząca polskiej premiery jednej z najsłynniejszych gier wszech czasów - Heroes of Might and Magic, a ściślej trzech, różnych edycji programu, jakie ukażą się w naszym kraju. Okazuje się, że fani omawianego cyklu otrzymają jeszcze jeden kuszący produkt do wyboru – mianowicie anglojęzyczną wersję specjalnej Limitowanej Edycji Kolekcjonerskiej.

Niemcy szykują wieloosobową grę FPS w oparciu o technologię Unreal Engine 3
Niemcy szykują wieloosobową grę FPS w oparciu o technologię Unreal Engine 3

eLKaeR, 28 marca 2006, 12:05

Silnik Unreal Engine 3 jest podstawowym narzędziem, wykorzystywanym przez developerów z niemieckiej firmy Acony przy tworzeniu pierwszej wspólnej gry, która jeszcze nie została oficjalnie zapowiedziana. Na razie wiadomo przede wszystkim, że będzie to produkt z gatunku FPS, przeznaczony głównie do zabawy wieloosobowej.

The Silent Hill Collection dla PlayStation 2
The Silent Hill Collection dla PlayStation 2

eLKaeR, 28 marca 2006, 11:32

Mieszkańcy Starego Kontynentu, będący zarazem entuzjastami gier-horrorów dla PlayStation 2, mogą czuć się usatysfakcjonowani, ponieważ dalekowschodnia korporacja Konami zapowiedziała właśnie rychłe wypuszczenie specjalnego produktu z myślą o rynku europejskim. Mowa o pozycji pt. The Silent Hill Collection, czyli zestawie kilku gier spod znaku „Cichego Wzgórza”.

Nagrody G.A.N.G. rozdane (28/03/06)

Krystian Smoszna, 28 marca 2006, 10:13

Oprócz tradycyjnych nagród dla najlepszych gier ubiegłego roku, jakie rozdano podczas tegorocznej edycji Game Developers Conference, swoje wyróżnienia przyznała także organizacja Game Audio Network Guild (G.A.N.G.), koncentrująca się tylko i wyłącznie na oprawie dźwiękowej programów rozrywkowych.

Nowa gra z serii Castlevania szykowana jest z myślą o konsoli Nintendo DS?

eLKaeR, 28 marca 2006, 09:09

Nadchodzący majowy numer popularnego magazynu Nintendo Power, traktującego zgodnie ze swoją nazwą wyłącznie o konsolach z Kyoto i grach dla nich, zawierać ma zapowiedź wyjątkowo interesującego tytułu dla platformy DS. Przyszły hit trafi nawet na okładkę periodyku, aczkolwiek jeszcze nie zdecydowano się na oficjalne ujawnienie dokładniejszych informacji na ten temat.

Dreamfall: The Longest Journey w
Dreamfall: The Longest Journey w "złocie"

Krystian Smoszna, 28 marca 2006, 08:42

W opublikowanym wczoraj oficjalnym oświadczeniu prasowym firma Aspyr Media ogłosiła, że gra Dreamfall: The Longest Journey osiągnęła już „złoty” status, a co za tym idzie, rozpoczął się ostatni etap jej produkcji, związany z wytłoczeniem płyt i zapakowaniem krążków do pudełek.

Lara powraca – Tomb Raider Legenda w „złocie”
Lara powraca – Tomb Raider Legenda w „złocie”

Vercetti, 28 marca 2006, 08:24

Modły zostały wysłuchane. Po kilkunastu miesiącach prac nad Tomb Raider Legenda studio Crystal Dynamics poinformowało, że produkcja z kultową Larą Croft w roli głównej osiągnęła właśnie status „gold”, co oznacza, iż proces jej developingu został zakończony.

Nadjeżdża gra Street Riders, czyli kieszonkowa wersja 187 Ride or Die
Nadjeżdża gra Street Riders, czyli kieszonkowa wersja 187 Ride or Die

eLKaeR, 28 marca 2006, 08:23

Zgodnie ze swoimi planami, ogłoszonymi w grudniu minionego roku, korporacja Ubisoft Entertainment szykuje się do wprowadzenia na rynek nowej gry dla konsoli PlayStation Portable. Mowa tu o pozycji pt. Street Riders, będącej właściwie kieszonkową wersją 187 Ride or Die. Ten ostatni produkt zadebiutował w roku 2005 i był wówczas osiągalny dla posiadaczy stacjonarnej platformy PlayStation 2 i Xbox.

Grand Theft Auto: Vice City Stories i coś ponadto

eLKaeR, 28 marca 2006, 08:08

Do Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych wpłynęły w ubiegłym tygodniu trzy nowe wnioski, wysłane przez amerykański koncern Take 2 Interactive. Wszystkie dotyczą popularnej marki Grand Theft Auto, rozwijanej przez firmę Rockstar Games.

The Elder Scrolls IV: Oblivion rządzi na Wyspach Brytyjskich
The Elder Scrolls IV: Oblivion rządzi na Wyspach Brytyjskich

Krystian Smoszna, 28 marca 2006, 08:06

Chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości, że premiera gry The Elder Scrolls IV: Oblivion była najważniejszym wydarzeniem branżowym w pierwszym kwartale bieżącego roku. Na nowy odcinek cyklu czekało mnóstwo ludzi, co potwierdzają też pierwsze wyniki sprzedaży.

SiN Episodes zalicza opóźnienie
SiN Episodes zalicza opóźnienie

Krystian Smoszna, 28 marca 2006, 07:26

W minioną niedzielę poinformowaliśmy Was o przesunięciu premiery pierwszego dodatku do Half-Life 2, zatytułowanego po prostu Episode One. Wczoraj okazało się, że opóźnienie zaliczy inny produkt, który w zamierzeniu ma być dystrybuowany w częściach za pośrednictwem usługi Steam. Mowa tu oczywiście o SiN Episodes.

Nowa gra typu RTS twórców serii Ground Control nazywa się World in Conflict

eLKaeR, 28 marca 2006, 07:07

Czerwcowy numer magazynu PC Gamer ma zawierać zapowiedź kolejnej części jednej ze słynnych serii gier typu RTS. Natomiast w egzemplarzu majowym znalazła się informacja, dotycząca nowego projektu twórców marki Ground Control. Dotąd przedsięwzięcie developerów z Massive Entertainment realizowane było w głębokiej tajemnicy, aczkolwiek na pewien trop wpadliśmy już w trakcie ubiegłorocznych wakacji.