Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 marca 2006

Poradnik: The Godfather

Redakcja GRYOnline.pl, 27 marca 2006, 18:38

Poradnik do gry The Godfather zawiera przede wszystkim kompletny opis przejścia wątku głównego. Pomimo że gra do najtrudniejszych raczej nie należy, może się on miejscami przydać. Ponadto znajdujemy tu spis wszystkich zamachów na zlecenie.

Plebiscyt Gra na Medal rozstrzygnięty

Redakcja GRYOnline.pl, 27 marca 2006, 16:15

W głosowaniu wzięło udział 11.764 naszych czytelników, oddaliście razem 132.479 głosów we wszystkich 13 kategoriach. Nagrody zostały rozlosowane i lada chwila będą one zwycięzcom rozsyłane.

Która wielka marka z gatunku RTS powróci w czerwcowym numerze magazynu PC Gamer?

eLKaeR, 27 marca 2006, 15:05

Doświadczeni gracze doskonale pamiętają zapewne czasy świetności gatunku RTS, który królował ongiś na platformie PC. Z najświeższego egzemplarza popularnego magazynu PC Gamer można dowiedzieć się, że w numerze czerwcowym tego periodyku znajdzie się ekskluzywna zapowiedź nowej strategii czasu rzeczywistego.

JoWooD i rozszerzenia epizodyczne oraz nowe obrazki z Gothic 3
JoWooD i rozszerzenia epizodyczne oraz nowe obrazki z Gothic 3

Krooliq, 27 marca 2006, 14:59

Dziś mamy dla Was dwie wiadomości związane z firmą JoWood. Pierwsza z nich dotyczy przyszłych planów wydawniczych, a druga - trzeciej odłony serii Gothic.

Kolejne GTA z trybem multi?
Kolejne GTA z trybem multi?

Vercetti, 27 marca 2006, 14:32

Wokół serii Grand Theft Auto zawsze coś się dzieje. Mieliśmy już aferę z modem Hot Coffee, było też sporo kryminalnych incydentów z udziałem psychicznie niezrównoważonych fanów Vice City czy San Andreas. Tym razem obejdzie się jednak bez sensacji, choć Rockstar Games znów dało nam powody, byśmy ponownie zainteresowali się jego dziełami.

Bojów plastikowego żołnierzyka ciąg dalszy

eLKaeR, 27 marca 2006, 13:44

Wkrótce miną dwa lata od chwili ukazania się na sklepowych półkach ostatniej jak dotąd gry z cyklu Army Men, noszącej podtytuł Sarge’s War. Entuzjaści plastikowych żołnierzyków w wydaniu wirtualnym na szczęście będą mogli trafić do ich świata raz jeszcze, ponieważ korporacja Global Star Software planuje wypuszczenie pozycji o nazwie Army Men: Major Malfunction.

Mistrzostwa Świata FIFA 2006 w sieci
Mistrzostwa Świata FIFA 2006 w sieci

Vercetti, 27 marca 2006, 13:40

Na 74 dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Niemczech Electronic Arts uruchomiło oficjalną witrynę gry, która ma za zadanie promować piłkarską imprezę. Mowa oczywiście o stronie sportówki Mistrzostwa Świata FIFA 2006 (ang. 2006 FIFA World Cup), której europejski debiut wyznaczono na 28 kwietnia.

Epizodyczne rozszerzenia marki Mass Effect

Łosiu, 27 marca 2006, 13:31

Od pewnego czasu wszyscy fani gier z gatunku cRPG oczekują premiery pierwszej części trylogii science fiction Mass Effect przygotowywanej przez firmę BioWare. Zadebiutuje ona w tym roku, a docelową platformą ma być Xbox 360. Guru BioWare, Ray Muzyka, zdradził ostatnio, że oczekiwanie na drugą i trzecią część umilą specjalne dodatki udostępniane za pośrednictwem Xbox Live.

Blizzard, Vivendi oraz ESA pozwane przez autora nieoficjalnego poradnika do World of Warcraft
Blizzard, Vivendi oraz ESA pozwane przez autora nieoficjalnego poradnika do World of Warcraft

Krooliq, 27 marca 2006, 12:56

Firmy Blizzard Entertainment, Vivendi oraz ESA właśnie zostały pozwane do sądu przez autora nieoficjalnego poradnika do gry World of Warcraft.

Piąta część Silent Hill dla PlayStation 3 i tajemnicza gra dla konsoli Xbox 360

eLKaeR, 27 marca 2006, 12:44

Dwadzieścia dni temu napisaliśmy, że zespół programistów, odpowiedzialnych za bestsellerową serię Silent Hill pracuje nad nowym tajemniczym projektem. Dziś wiemy już, iż chodzi na pewno o piątą odsłonę wspomnianego cyklu. Zdaniem autorów developing niniejszej gry trwa właściwie od dwóch lat, aczkolwiek całe przedsięwzięcie trzymane było dotąd w sekrecie.

Final Fantasy XII podbija Japonię
Final Fantasy XII podbija Japonię

Krooliq, 27 marca 2006, 10:59

Firma Square Enix ma nie lada powody do dumy – długooczekiwana, dwunasta odsłona Final Fantasy, zaledwie trzy dni po japońskiej premierze, zadebiutowała w tamtejszych notowaniach najlepiej sprzedających się gier od razu na miejscu pierwszym.

Mini-gra z King Kongiem w roli głównej
Mini-gra z King Kongiem w roli głównej

Krystian Smoszna, 27 marca 2006, 10:28

Oczekując na jutrzejszą premierę filmu King Kong Petera Jacksona w wersji DVD, już teraz można spróbować swoich sił w specjalnej grze akcji, jaka pojawiła się na oficjalnej stronie. The Battle for Skull Island, bo tak nazywa się ów produkt, pozwoli Ci wcielić się w rolę ogromnej małpy i wziąć udział w pojedynku z tyranozaurem.

Star Wars Galaxies na emeryturę? Autorzy gry zaprzeczają
Star Wars Galaxies na emeryturę? Autorzy gry zaprzeczają

Krystian Smoszna, 27 marca 2006, 10:06

Fani Star Wars Galaxies: An Empire Divided mieli w ostatnim czasie powody do niepokoju. Wszystko przez doniesienia anonimowych informatorów, którzy ogłosili zakończenie rozwijania programu i jego rychły upadek. Jak to zwykle bywa, plotka szybko przybrała na sile. Sprawa zrobiła się na tyle poważna, że interweniować musieli autorzy gry.

Konkurs dla miłośników Dark Age of Camelot
Konkurs dla miłośników Dark Age of Camelot

Krooliq, 27 marca 2006, 09:45

Firmy Mythic Entertainment oraz GOA, wraz z serwisem Eurogamer, chcąc uczcić niedawną, europejską premierę kolejnego rozszerzenia do jednej z najlepszych obecnie gier MMOcRPG - Dark Age of Camelot, noszącego podtytuł Darkness Rising, postanowiły zorganizować konkurs dla miłośników tej serii.

Koncern Microsoft Game Studios bliski przejęcia firmy Lionhead Studios?

Krystian Smoszna, 27 marca 2006, 09:25

Podczas tegorocznej edycji Game Developer Conference, dużo mówiło się w kuluarach o planach przejęcia firmy Lionhead Studios przez koncern Microsoft Game Studios. Oddział „giganta z Redmond” zorientowany na elektroniczną rozrywkę, interesuje się producentem gry Fable od dłuższego czasu. Podobnie zresztą jak jego rywal – Ubisoft.

Emulator NESa na Xboxa 360
Emulator NESa na Xboxa 360

BK, 27 marca 2006, 09:22

Nintendo Revolution nie będzie jedyną konsolą nowej generacji, na której będzie można pograć w gry z 8-bitowej, szalenie popularnej przed laty, konsoli NES. Grupa fanów właśnie stworzyła emulator na Xboxa 360!

Xbox 360 tanieje… ale tylko w Japonii
Xbox 360 tanieje… ale tylko w Japonii

BK, 27 marca 2006, 09:11

Jak przekonać Japończyków do konsoli Xbox360? Microsoft od dawna zadaje sobie to pytanie i próbuje różnych metod. Tym razem postanowiono po prostu obniżyć cenę konsoli. Tańsze będą również gry. Czy to wystarczy?

Kristanna Loken zdziwiona porażką filmu BloodRayne
Kristanna Loken zdziwiona porażką filmu BloodRayne

Krystian Smoszna, 27 marca 2006, 09:00

Kristanna Loken, znana z filmów Terminator 3: Rise of the Machines oraz BloodRayne, zakończyła już udział w produkcji najnowszego dzieła Uwe Bolla, zatytułowanego In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale. Amerykańska aktorka znalazła parę chwil dla redaktorów serwisu Sci Fi Wire i wyraziła swoje opinie na temat współpracy z niemieckim reżyserem.

Metal Slug Collection powędruje do kieszeni

eLKaeR, 27 marca 2006, 08:55

Seria Metal Slug istnieje już właściwie od dziesięciu lat i mimo upływu czasu niezmienione pozostają jej podstawowe założenia – zabawa ciągle traktuje o podążaniu postacią nieustannie w prawą stronę ekranu i strzelaniu do wszystkich napotkanych wrogów. Pod koniec bieżącego roku posiadacze mobilnej konsoli PSP będą mogli zakupić specjalny pakiet, zawierający sześć pozycji ze wspomnianego cyklu.

Demo Galactic Civilizations II: Dread Lords już w czwartek
Demo Galactic Civilizations II: Dread Lords już w czwartek

Krystian Smoszna, 27 marca 2006, 08:24

Przedstawiciele firmy Stardock poinformowali wczoraj, że już w najbliższy czwartek zadebiutuje w Internecie oficjalne demo gry Galactic Civilizations II: Dread Lords.