Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 31 marca 2006

Myśli nieprzemyślane - Od wschodu do zachodu
Myśli nieprzemyślane - Od wschodu do zachodu

Redakcja GRYOnline.pl, 31 marca 2006, 17:33

Jesteś władcą niewielkiego miasta, które terroryzowane jest przez grupę ogrów. Na twój dwór zawitał bohater, który potrzebuje cennego artefaktu z twojego skarbca. Zaproponuj, że otrzyma on upragniony skarb w zamian za uwolnienie miasta od potworów.

Raport finansowy SCi Entertainment

Jiker, 31 marca 2006, 14:52

Grupa SCi Entertainment (zrzeszająca m.in. Eidos, brytyjskiego producenta i wydawcę gier) przedstawiła dosyć ogólnikowy raport finansowy, uzwględniający dokonania tegoż koncernu w drugiej połowie 2005 roku.

Dzienna Straż zapowiedziana

Krooliq, 31 marca 2006, 14:28

Oparta o powieść rosyjskiego pisarza Sergieja Łukianienko Nocznoj dozor oraz jej ekranizację pod tym samym tytułem, gra o nazwie Nocna Straż zadebiutuje w polskich sklepach 7 kwietnia bieżącego roku. Tymczasem, jak donosi serwis CRPG.ru, studio developerskie Nival Interactive poinformowało, że pracuje już nad Dzienną Strażą.

Świat Ballerium znowu otwarty dla mas
Świat Ballerium znowu otwarty dla mas

Vercetti, 31 marca 2006, 14:21

Jak zapewne wielu fanów gier MMO pamięta, ambitny projekt ekipy Majorem, czyli sieciowy RTS Ballerium, w ostatnim okresie przeszedł wiele perturbacji. Najbardziej spektakularna z nich dotyczyła wycofania się wydawcy – firmy Interplay, która stanęła w obliczu kolosalnych problemów finansowych. Wygląda jednak na to, że sytuacja gry powoli wraca do normy.

Wrestling nowej generacji - WWE SmackDown! vs. Raw 2007

eLKaeR, 31 marca 2006, 14:05

Ostatnio opublikowana odsłona słynnego cyklu WWE SmackDown! vs. Raw była oznaczona symbolem 2006 i zadedykowana wyłącznie konsolom z rodziny PlayStation (konkretnie PS2 i PSP). Natomiast zapowiedziana właśnie kolejna część serii, nosząca numer 2007, zostanie wydana na czterech różnych platformach sprzętowych z których dwie reprezentować będą nową generację.

Gry na Rewolucję tańsze niż na pozostałe konsole najnowszej generacji

Krooliq, 31 marca 2006, 13:00

W bieżącym tygodniu niemal codziennie raczymy Was kolejnymi doniesieniami na temat, wciąż wielce tajemniczej, konsoli Nintendo Revolution. Nie inaczej jest i dziś. Po spekulacjach na temat terminu premiery, docelowej nazwy platformy oraz jej specyfikacji technicznej, pora na informacje dotyczące cen gier.

Hollywood odchodzi od UMD

Łosiu, 31 marca 2006, 12:56

Ponad miesiąc temu informowaliśmy was o tym, że wielcy hollywoodzcy producenci tracą zainteresowanie filmami zapisywanymi na nośnikach UMD. Dziś serwis Hollywood Reporter i agencja Reuters donoszą, iż dwie wytwórnie całkowicie rezygnują z UMD, podobnie zresztą, jak jedna z największych amerykańskich sieci handlowych.

Kiedy przeglądarka Opera trafi na dwa ekrany DS?
Kiedy przeglądarka Opera trafi na dwa ekrany DS?

eLKaeR, 31 marca 2006, 12:32

Od ubiegłorocznych wakacji właściciele konsoli PSP mogą eksplorować zasoby Internetu za pomocą systemowej przeglądarki. Niebawem taką możliwość zyskają posiadacze konkurencyjnej platformy DS za sprawą znanej z PeCetów aplikacji Opera. Krótko informowaliśmy o tym w połowie poprzedniego miesiąca, ale teraz mamy garść świeżych danych na niniejszy temat.

Final Fantasy XIII na PS3?
Final Fantasy XIII na PS3?

Krooliq, 31 marca 2006, 11:45

Kilka dni temu pisaliśmy o ogromnym sukcesie, jaki odnosi właśnie na japońskim rynku gra Final Fantasy XII. Dziś natomiast mamy dla Was kolejne doniesienia na temat tego niezwykle popularnego cyklu. Serwis 1UP.com, donosi, że w majowym numerze magazynu Electronic Gaming Monthly pojawiła się informacja dotycząca kolejnej odsłony omawianej serii.

Armed Assault zbliża się wielkimi krokami...
Armed Assault zbliża się wielkimi krokami...

eJay, 31 marca 2006, 10:28

Fani realistycznej walki i wojny z pewnością odliczają dni do premiery jednego z gorętszych tytułów 2006 roku. Ucieszy ich fakt, że w opublikowanym przez serwis TotalVideoGames wywiadzie, Victor Bocan, nadzorujący prace nad ArmA oraz przedstawiciel IDEA Games, Jiri Rydl, przedstawili graczom nowe informacje i screenshoty, pochodzące już z zaawansowanego etapu produkcji sequela Operation Flashpoint.

Microsoft jedną z najbardziej znienawidzonych marek
Microsoft jedną z najbardziej znienawidzonych marek

Łosiu, 31 marca 2006, 10:15

Tytułowe słowa najlepiej obrazują wyniki badań grupy Forrester Research, które miały na celu m.in. sprawdzenie zaufania amerykańskich konsumentów do poszczególnych film branży elektronicznej. W sumie sklasyfikowano 22 rekinów tego sektora, a wśród nich, poza Microsoftem, także Nintendo i Sony.

Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball 2 - z czym do ludzi?

Jiker, 31 marca 2006, 10:08

Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball jest jedną z najciekawszych gier na Xboxa. Oczywiście nikogo to nie dziwi i dziwić nie powinno. Miks pięknych, wirtualnych pań, znanych z serii mordobić Dead or Alive z klimatami ekonomicznymi i sportowymi nie mógł się nie udać. Jeszcze w tym roku będziemy mogli przetestować drugą część opisanej wyżej pozycji - Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball 2.

Halo 3 w marcu 2007 roku?

Krystian Smoszna, 31 marca 2006, 09:07

Redaktorzy serwisu IGN donieśli wczoraj, że trzecia odsłona niezwykle popularnego cyklu strzelanin o nazwie Halo, zadebiutuje na rynku w marcu 2007 roku. Informacje pochodzą od tajemniczego przedstawiciela firmy Microsoft Game Studios, który pragnął zachować anonimowość.

Będą cztery dodatki do Half-Life 2
Będą cztery dodatki do Half-Life 2

Krystian Smoszna, 31 marca 2006, 08:28

W najnowszym numerze renomowanego magazynu PC Gamer opublikowano krótki artykuł dotyczący dalszej przyszłości gry Half-Life 2. Redaktorzy czasopisma spotkali z Gabem Newellem (założycielem i szefem firmy Valve Software), który jak zwykle uradował nas niezwykle optymistycznymi informacjami.

Twórca gry Tetris powraca z nowym dziełem

eLKaeR, 31 marca 2006, 08:08

Gdyby nie Aleksiej Pażitnow, pracujący dawniej w słynnej Akademii Nauk Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, to nie ujrzelibyśmy kultowej gry Tetris. Teraz twórca ów przygotował nowy produkt, zatytułowany Alexey’s Dwice i bazujący w pewnym sensie na wypróbowanym schemacie zabawy, znanym z legendarnego poprzednika. Ciągle chodzi bowiem o spadające z góry ekranu bloki.

Stwórz stronę internetową gry Rush for Berlin i wygraj cenne nagrody
Stwórz stronę internetową gry Rush for Berlin i wygraj cenne nagrody

Krystian Smoszna, 31 marca 2006, 08:00

Firma Paradox Interactive opublikowała w Internecie zestaw do tworzenia stron internetowych, poświęconych grze Rush for Berlin. Z tym wydarzeniem związany jest konkurs, w którym można wygrać trochę pieniędzy oraz cenne nagrody rzeczowe.

Renegades of Spacewell, czyli co powstanie z kolejnego aliansu twórców gier i filmów?

eLKaeR, 31 marca 2006, 07:44

Dotychczas grupę developerską Solar Studios kojarzyliśmy jedynie z projektem Metal Combat. Teraz zespół ów tworzy również pozycję, nazwaną Renegades of Spacewall wspólnie z ekipą Tricor Entertainment, zrzeszającą utalentowanych specjalistów z dziedziny kinematografii rodem z Hollywood.

Jeszcze dziś zagramy w demo Rise of Nations: Rise of Legends
Jeszcze dziś zagramy w demo Rise of Nations: Rise of Legends

Krystian Smoszna, 31 marca 2006, 07:37

Prawdziwa gratka szykuje się dla wszystkich wielbicieli cyklu Rise of Nations. Firma Big Huge Games poinformowała wczoraj, że dzisiejszego wieczoru zostanie udostępnione oficjalne demo najnowszego odcinka serialu, zatytułowanego Rise of Legends.