Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 marca 2006

EMPiK - Top Lista nr 9 (06/03/06)

Krooliq, 6 marca 2006, 17:18

Jeśli interesuje Was, jakie gry w ostatnim tygodniu najczęściej kupowali posiadacze PC oraz konsoli PS2, to zapraszamy do przejrzenia EMPiKowej listy TOP 10. Powstała ona w oparciu o dane zebrane w okresie od 27.02.2006 do 05.03.2006 w 75 salonach tej sieci.

Lista wystawców na E3 2006 zamknięta
Lista wystawców na E3 2006 zamknięta

Shuck, 6 marca 2006, 16:52

ESA (Entertainment Software Association) ogłosiła dziś, że całe miejsce przewidziane dla wystawców na targach E3 2006 zostało wyprzedane.

Konkurs Moto GP 3: The Ultimate Racing Technology - gra za friko!
Konkurs Moto GP 3: The Ultimate Racing Technology - gra za friko!

Solnica, 6 marca 2006, 16:24

Kolejny konkurs z serii „gra za friko” i kolejna ciekawa nagroda do wygrania, którą tym razem jest Moto GP 3: The Ultimate Racing Technology. Reguły zabawy wciąż te same - jeden mail i odrobina szczęścia wystarczą, aby przesyłka z nagrodą trafiła właśnie do was.

Driver: Parallel Lines z unikatowym soundtrackiem
Driver: Parallel Lines z unikatowym soundtrackiem

ComCo, 6 marca 2006, 15:36

Przedstawiciele korporacji wydawniczej Atari postanowili pochwalić się całkiem oryginalną ścieżką dźwiękową, która zostanie zaimplementowana w Driver: Parallel Lines - czwartej odsłonie serii dość popularnych, przygodowych gier akcji.

Empire above all - RTS ze wsparciem technologii PhysX
Empire above all - RTS ze wsparciem technologii PhysX

Elrond, 6 marca 2006, 15:18

Rosyjska firma developerska, IceHill, poinformowała o pracach nad strategią czasu rzeczywistego Empire above all, stanowiącą ich zdaniem kolejny krok w ewolucji gatunku. Jednym z objawów, iż "idzie nowe", jest wsparcie technologii PhysX autorstwa firmy AGEIA. Premierę gry przewidziano na ostatni kwartał tego roku.

Brothers in Arms 3 również na konsolę Xbox 360?
Brothers in Arms 3 również na konsolę Xbox 360?

ComCo, 6 marca 2006, 14:58

Na łamach francuskiej witryny Xbox-360.fr pojawiły się skany fragmentów kilku stron tamtejszego, oficjalnego magazynu dedykowanego konsoli Xbox. Co ciekawe, przedstawiają one grę Brothers in Arms 3 w wersji przeznaczonej na nową platformę firmy Microsoft.

Microsoft opatentowuje technologię rozpoznawania ruchu

Elrond, 6 marca 2006, 14:30

Porównując sprzętowe specyfikacje konsol nowej generacji, nie da się ukryć, iż "dziecko" Nintendo, Revolution, pozostaje w tyle za rywalami z Microsoftu oraz Sony. Jednak już dawno kierownictwo Nintendo zapowiadało, iż będzie walczyć z konkurencją nie za pomocą sprzętu, ale za pomocą innowacyjnego podejścia do rozrywki. Przykładem tego jest kontroler do Revolution, który m.in. reaguje na ruchy.

Xbox 360 też ma swojego EyeToy'a
Xbox 360 też ma swojego EyeToy'a

Elrond, 6 marca 2006, 12:41

W zeszłym miesiącu w Bellevue odbyła się impreza pod tytułem XFEST, firmowana przez Microsoft. Jednym z ciekawszych urządzeń, które mieli okazję zobaczyć obecni na XFECT, było Xbox Live Camera, dzięki któremu posiadacze konsol Xbox 360 nie będą już musieli z zazdrością patrzeć na swoich kolegów korzystających z uroków EyeToya na PS2.

Klucze do beta-testów World of Warcraft: The Burning Crusade
Klucze do beta-testów World of Warcraft: The Burning Crusade

ComCo, 6 marca 2006, 12:08

Pracownicy firmy Blizzard Entertainment przygotowali kilka różnych konkursów, w jakich można wygrać dostęp do przedpremierowych beta-testów oficjalnego rozszerzenia gry World of Warcraft, noszącego podtytuł The Burning Crusade. Poszczególne zawody wymagają od uczestników pewnego „nagimnastykowania” się (zero losowań), a konkrety znajdziecie poniżej.

Star Wolves 2 – pierwsze szczegóły
Star Wolves 2 – pierwsze szczegóły

Krooliq, 6 marca 2006, 11:11

O drugiej osłonie trójwymiarowej, kosmicznej gry RPG z licznymi elementami strategii i taktyki, czyli Star Wolves (Gwiezdne Wilki), ostatni raz pisaliśmy w lutym, kiedy to zaprezentowaliśmy pierwsze screenshoty z tej produkcji. Dziś natomiast możemy Wam zdradzić kilka szczegółów na temat powstającego właśnie programu.

Figurki postaci z Ninja Gaiden
Figurki postaci z Ninja Gaiden

ComCo, 6 marca 2006, 09:44

Swoich figurek doczekały się już postacie z Halo, America's Army, a także gier firmy Blizzard Entertainment (StarCraft, Diablo II oraz WarCraft 3). W związku z tym, że opisywany towar sprzedaje się świetnie, bohaterowie kolejnej gry trafią do sklepów w formie przytwierdzonych na podstawkach „miniaturek”. Padło na Ninja Gaiden.

Eidos nie planuje na razie trzeciej odsłony filmu Tomb Raider
Eidos nie planuje na razie trzeciej odsłony filmu Tomb Raider

Krystian Smoszna, 6 marca 2006, 09:32

Pod koniec listopada ubiegłego roku informowaliśmy Was, że trwają negocjacje dotyczące produkcji trzeciej odsłony filmu o przygodach ponętnej pani archeolog, Lary Croft. Wszystko wskazuje jednak na to, że rozmowy zakończyły się fiaskiem, a firma Eidos nie zamierza na razie inwestować w produkcję obrazu.

Stargate Worlds wykorzysta technologię BigWorld

ComCo, 6 marca 2006, 08:51

Pierwszego lutego zamieściliśmy obszerną wiadomość na temat Stargate Worlds - produkcji zaliczanej do gatunku MMORPG, z akcją osadzoną w uniwersum popularnego (S-F) serialu telewizyjnego „Gwiezdne Wrota”. Z kolei dzisiaj, przedstawiciele studia developerskiego Cheyenne Mountain Entertainment zapowiedzieli wybór technologii BigWorld jako głównej podstawy developerskiej dla nadchodzącej gry.

Gothic III również na konsolę Xbox 360?
Gothic III również na konsolę Xbox 360?

Krystian Smoszna, 6 marca 2006, 08:50

O najnowszej, trzeciej już odsłonie popularnego cyklu Gothic, mówi się oficjalnie mniej więcej od roku. Do tej pory wiadomo było, że gra powstanie z myślą o użytkownikach PeCetów, ale jak się okazało w piątek – nie jest wykluczone, że program trafi też na inną platformę sprzętową, konkretnie jedną z dwóch konsol wyprodukowanych przez firmę Microsoft.

Faces of War później
Faces of War później

Vercetti, 6 marca 2006, 08:40

Jak donosi francuski UbiSoft, strategia Faces of War, będąca notabene kontynuacją udanego Outfronta, ukaże się na rynku dopiero latem 2006. Taki termin widnieje bowiem w metryczce na zaktualizowanej stronie wydawcy gry.

Uwe Boll znowu bez wyróżnienia
Uwe Boll znowu bez wyróżnienia

Vercetti, 6 marca 2006, 08:27

Ci, którzy wytrwali do późna w nocy i obejrzeli oscarową galę, wiedzą, że wśród nominowanych artystów zabrakło jakże utalentowanego Uwe Bolla. Niemiecki twórca miał jednak szansę, by zdobyć inną „prestiżową” nagrodę, a mianowicie Złotą Malinę – przeciwieństwo Oscarów.