Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 marca 2006

Poradnik: Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II

Redakcja GRYOnline.pl, 22 marca 2006, 19:13

Poradnik do gry strategicznej „Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II” zawiera dokładny opis przejścia obydwóch kampanii single player, a także wyszczególnienie mocy używanych przez każdą ze stron konfliktu.

Więcej piłki nożnej na platformie PSP, czyli kontynuacja World Tour Soccer

eLKaeR, 22 marca 2006, 14:44

Gdy na początku września ubiegłego roku wystartowała europejska sprzedaż platformy PlayStation Portable, wraz z konsolą można było nabyć m.in. World Tour Soccer, czyli grę sportową, traktującą o piłce nożnej. Zespół programistów z Sony Computer Entertainment zamierza wkrótce uraczyć fanów futbolu kontynuacją wspomnianej pozycji.

Koniec hermetyzacji Xbox Live Server Platform

Elrond, 22 marca 2006, 14:21

Jak brać przykład to tylko z najlepszych - kilka dni temu informowaliśmy Was o usłudze PlayStation Network Platform, którą dla użytkowników przygotowuje firma Sony, teraz natomiast mamy podobna wiadomość, tyle, że z obozu Microsoftu. Obecni na tegorocznej imprezie Game Developers Conference 2006 mieli okazję posłuchać o technologii XNA Framework oraz narzędziach XNA Studio.

Za co zabiorą się ludzie z 3D Realms po premierze Prey i Duke Nukem Forever?

eLKaeR, 22 marca 2006, 12:44

Ekipa z korporacji 3D Realms myśli zaiste długofalowo. Nie tylko od dziewięciu lat pracuje nad ciągle niedokończoną grą Duke Nukem Forever, ale również snuje plany na czas po rynkowym debiucie owego produktu. Rąbka tajemnicy odnośnie przyszłości uchylił w krótkim wywiadzie dla serwisu FiringSquad dyrektor zarządzający wspomnianej firmy, czyli Scott Miller.

Za tydzień premiera książki Gamedec: Sprzedawcy lokomotyw
Za tydzień premiera książki Gamedec: Sprzedawcy lokomotyw

Shuck, 22 marca 2006, 12:42

We wtorek, 28 marca, miejsce mieć będzie premiera książki Marcina Przybyłka Gamedec: Sprzedawcy lokomotyw – drugiej odsłony przygód gierczanego detektywa Torkila Aymore’a.

Kod źródłowy Mech Commander 2
Kod źródłowy Mech Commander 2

Thorwalian, 22 marca 2006, 12:18

Dość interesującą wiadomość mamy dla wszystkich graczy i zarazem programistów pamiętających Mech Commander 2. Produkt powstały w 2001 roku na zlecenie korporacji Microsoft, został udostępniony do użytku publicznego w formie kodu źródłowego.

Call of Duty 2 w łatki

Jiker, 22 marca 2006, 11:36

Firma Activision udostępniła wreszcie łatkę, stworzoną z myślą o xboxowej (360) edycji Call of Duty 2. Lutowe zapowiedzi zostały potwierdzone – po zainstalowaniu patcha poprawie ulega wiele elementów trybu rozgrywki wieoloosobowej.

Obalanie tropikalnego reżimu w grze Just Cause także w wersji dla Xbox 360

eLKaeR, 22 marca 2006, 11:32

Interesująco zapowiadająca się gra akcji pt. Just Cause, stanowiąca zarazem pierwszy poważny projekt elektroniczno-rozrywkowy szwedzkiej firmy Avalanche Studios, zostanie udostępniona w drugiej połowie 2006 roku nie tylko użytkownikom komputerów osobistych klasy PC oraz posiadaczom konsol PlayStation 2 i Xbox. Developerzy oznajmili bowiem, iż szykują jeszcze edycję, dedykowaną platformie Xbox 360.

Suikoden V – w USA już grają, Europa jeszcze poczeka
Suikoden V – w USA już grają, Europa jeszcze poczeka

Krooliq, 22 marca 2006, 11:08

Firma Konami poinformowała, że od wczoraj w sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych jest już dostępna piąta odsłona serii Suikoden.

Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse doczeka się polskiej premiery
Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse doczeka się polskiej premiery

Krystian Smoszna, 22 marca 2006, 10:47

Edward „Stubbs” Stubblefield – pechowy komiwojażer, który po śmierci stał się żywym trupem – już w maju odwiedzi Polskę. Zombie skorzystał z zaproszenia firmy CD Projekt, która zdecydowała się opublikować debiutancki produkt studia Wideload na naszym rynku.

Usługa Marketplace "świadkiem" 10 milionów transakcji

Jiker, 22 marca 2006, 10:36

Uruchomienie usługi Marketplace okazało się strzałem w dziesiątkę. System rozprowadzania oraz sprzedaży różnej maści dodatków, trailerów i dem, wchodzący w skład Xbox Live, przekroczył kolejną granicę. Wczoraj przeprowadzona została transakcja numer 10.000.000.

Metal Gear Acid 2 już jest
Metal Gear Acid 2 już jest

Krooliq, 22 marca 2006, 10:35

Firma Konami poinformowała, że wczoraj w amerykańskich sklepach zadebiutowała nietypowa strategia turowa o nazwie Metal Gear Acid 2.

Battlefield 2142 oficjalnie i szczegółowo

eLKaeR, 22 marca 2006, 10:32

Jeszcze wczoraj dysponowaliśmy jedynie szczątkowymi informacjami na temat nadchodzącej gry Battlefield 2142. Natomiast dziś dotarliśmy do znacznie większej ilości danych, dotyczących nowego wspólnego przedsięwzięcia szwedzkiej firmy Digital Illusions i amerykańskiej korporacji Electronic Arts.

CSI 3: Dimensions of Murder już wkrótce w Europie
CSI 3: Dimensions of Murder już wkrótce w Europie

Thorwalian, 22 marca 2006, 10:17

CSI 3: Dimensions of Murder to gra z gatunku przygodowych, w bezpośredni sposób nawiązująca do popularnego głównie w Stanach Zjednoczonych serialu kryminalnego pod tym samym tytułem. Nie dziwi więc, że to właśnie tam (14 marca) koncern Ubisoft postanowił najpierw skierować swój produkt. Dzisiaj poznaliśmy europejską datę premiery.

Trzy razy więcej nowych Xboxów!
Trzy razy więcej nowych Xboxów!

BK, 22 marca 2006, 09:49

Problemy z dostępnością Xboxa 360 w sklepach już niedługo się skończą. Fabryki pracują szybciej, a Microsoft produkuje teraz więcej konsol niż kiedykolwiek wcześniej. Wkrótce trafią one na rynek.

Metroid Prime: Hunters w amerykańskich sklepach
Metroid Prime: Hunters w amerykańskich sklepach

Krooliq, 22 marca 2006, 09:38

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj do sklepów na terenie Stanów Zjednoczonych trafiła gra Metroid Prime: Hunters – o czym poinformował jej producent, a zarazem wydawca, firma Nintendo.

Tom Clancy's Splinter Cell: Essentials już na rynku
Tom Clancy's Splinter Cell: Essentials już na rynku

Krystian Smoszna, 22 marca 2006, 09:17

Koncern Ubisoft poinformował wczoraj, że jego najnowszy produkt z cyklu Tom Clancy’s Splinter Cell, zatytułowany Essentials, zadebiutował na rynku elektronicznej rozrywki. Przygotowana specjalnie z myślą o konsoli PlayStation Portable gra, jest jak na razie dostępna w Stanach Zjednoczonych.

PoPoLoCrois również w Europie

eLKaeR, 22 marca 2006, 08:23

Pochodząca z Dalekiego Wschodu gra typu cRPG dla konsoli PSP, zatytułowana PoPoLoCrois, pojawiła się w USA pod koniec 2005 roku. Korporacja Ignition Entertainment chce wkrótce rozpocząć sprzedaż niniejszej pozycji również na rynku europejskim.

Nintendogs według Segi
Nintendogs według Segi

BK, 22 marca 2006, 08:11

Szalenie popularna gra Nintendogs, której kilka rodzajów związanych z rasami psów ukazało się na konsolę Nintendo Dual Screen, doczeka się niebawem kolejnej odsłony, a właściwie kopii. Wydanie swojej wariacji na temat hodowli psów zapowiedziała Sega.

Znamy nazwisko kompozytora muzyki do Full Spectrum Warrior: Ten Hammers
Znamy nazwisko kompozytora muzyki do Full Spectrum Warrior: Ten Hammers

Krystian Smoszna, 22 marca 2006, 07:54

Znamy już nazwisko kompozytora ścieżki dźwiękowej do gry Ten Hammers, będącej kontynuacją popularnej strzelaniny Full Spectrum Warrior. Koncern THQ zdradził wczoraj, że jest nim Garry Schyman, muzyk związany z producentem programu, studiem Pandemic Studios.

Strzelanina Power of Destruction oficjalnie zapowiedziana
Strzelanina Power of Destruction oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 22 marca 2006, 07:27

Przedstawiciele włoskiego studia Profenix opublikowali wczoraj oświadczenie prasowe, w którym zapowiedzieli swój debiutancki produkt. Program nosi roboczy tytuł Power of Destruction i będzie pierwszoosobową strzelaniną wykonaną w konwencji rail shootera, dzięki czemu bliżej mu do hitów pokroju Operation Wolf niż Call of Duty.

Kaskadarska jazda superszybkimi bolidami
Kaskadarska jazda superszybkimi bolidami

eLKaeR, 22 marca 2006, 07:07

Już od ponad roku we francuskim Lyonie działa studio developerskie o nazwie Game Seed. Zespół programistów rodem z ojczyzny Charlesa de Gaulle’a przygotowuje się właśnie do wprowadzenia na rynek swojego debiutanckiego dzieła, czyli ekstremalnych wyścigów samochodowych, zatytułowanych Nitro Stunt Racing.