Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 marca 2006

Myśli nieprzemyślane - Niepożądane
Myśli nieprzemyślane - Niepożądane

Redakcja GRYOnline.pl, 3 marca 2006, 18:38

"Zdaje się, że jeśli cokolwiek może na dłuższą metę uratować gry pecetowe, a przynajmniej znacząco spowolnić ich przemijanie, to morpegi. Bo już nawet nie erpegi, jak to się jeszcze do niedawna mogło wydawać".

Poradnik: Riven: The Sequel to Myst

Redakcja GRYOnline.pl, 3 marca 2006, 18:03

Poradnik do gry Riven, kontynuacji znanej na całym świecie serii Myst, zawiera kompletny opis przejścia gry, który pomoże rozwiązać tajemnice każdej z pięciu wysp, jakie przyjdzie przemierzyć w poszukiwaniu Catherin.

Cywilizacja IV po polsku! Poznaj szczegóły nowego wydania
Cywilizacja IV po polsku! Poznaj szczegóły nowego wydania

Łukasz Malik, 3 marca 2006, 16:25

Wydana w listopadzie w zeszłego roku, czwarta odsłona Cywilizacji doczeka się polskiej wersji! Firma Cenega Poland zapowiada reedycję tego tytułu na kwiecień tego roku.

Była przyjaciółka Lary Croft - zabójczo piękna Amanda
Była przyjaciółka Lary Croft - zabójczo piękna Amanda

Elrond, 3 marca 2006, 15:48

Można śmiało powiedzieć, iż Tomb Raider: Legend to "być albo nie być" serii z piękną panią archeolog w roli głównej, która mocno nadwyrężyła zaufanie fanów występując w poprzedniej części gry, Tomb Raider: The Angel of Darkness. Okazała się ona totalną klapą i programiści oraz projektanci ze studia Crystal Dynamics robią wszystko co w ich mocy, aby zatrzeć tamto negatywne wrażenie.

TNA Wrestling w świecie wirtualnej rozgrywki za sprawą Midway

Elrond, 3 marca 2006, 15:04

Przedstawiciele Midway poinformowali o nabyciu licencji gwarantującej firmie wyłączność do stworzenia gier opartych na TNA (Total Nonstop Action) Wrestling. Nie podano niestety szczegółów podpisanej umowy ani nie sprecyzowano jak wyglądać będą wspomniane gry. Wiadomo jedynie, iż ukażą się na konsole nowej generacji.

Ścieżka dźwiękowa Final Fantasy już wkrótce
Ścieżka dźwiękowa Final Fantasy już wkrótce

maciek_ssi, 3 marca 2006, 15:03

Premiera Final Fantasy XII zbliża się wielkimi krokami. Square Enix „nakręca” atmosferę oferując coraz to nowe gadżety dla kolekcjonerów i fanów serii. Wspominaliśmy już o oryginalnym wyglądzie konsoli PlayStation 2, specjalnym napoju czy też nowym designie pada. Tym razem będzie o muzyce.

Catz - w kwietniu sprawdzimy, czy małe kotki zawsze spadają na cztery łapy

Jiker, 3 marca 2006, 14:47

W zeszłym roku (dokładnie 1 grudnia) pracownicy firmy UbiSoft umożliwili posiadaczom konsoli GBA, będącym jednocześnie miłośnikami zwierząt, przetestowanie gry podobnej w swych założeniach do hitowej serii Nintendogs, wydanej na Nintendo DS. Tytuł wspomnianej gry brzmial Dogz, a ona sama została przychylnie przyjęta przez zachodnie media i graczy...

Battlefield 2: Euro Force przypadkiem wyciekło do sieci

Elrond, 3 marca 2006, 13:50

Co prawda do premiery rozszerzenia gry Battlefield 2, Euro Force, która będzie miała miejsce 15 marca, pozostało jeszcze trochę czasu, to jednak już wczoraj szczęśliwcy mogli pobrać ten "booster pack". Przy czym nie była to żadna akcja promocyjna, ani nic z tych rzeczy - po prostu Elektronic Arts przypadkowo udostępniło Euro Force do ściągnięcia.

Codemasters wydawcą The Lord Of The Rings Online: Shadows Of Angmar w Europie

Krooliq, 3 marca 2006, 13:35

W zeszłym miesiącu pisaliśmy o tym, że firma Turbine Entertainment, przygotowująca się do wprowadzenia na rynek MMOcRPG o nazwie The Lord Of The Rings Online: Shadows Of Angmar, podpisała z korporacją Midway umowę odnośnie wydania gry na terenie Stanów Zjednoczonych. Dziś natomiast mamy informację dotyczącą naszego Starego Kontynentu.

Legendy z Marvela w nowej grze w 2007 roku
Legendy z Marvela w nowej grze w 2007 roku

Krystian Smoszna, 3 marca 2006, 13:22

O tym, że firmy Marvel oraz Activision bardzo cenią sobie wzajemną współpracę, wiemy nie od dziś. Zarówno komiksowy potentat, jak i producent gier video wkładają mnóstwo pieniędzy w nowe tytuły poświęcone amerykańskim super-bohaterom. Nie dziwi więc specjalnie wieść, że obie strony po raz kolejny spróbują szczęścia we wspólnym tworzeniu nowego programu elektroniczno-rozrywkowego.

Microsoft obniża ceny gier na Xbox serii Platinum Hits

maciek_ssi, 3 marca 2006, 11:28

Od pewnego czasu producent konsoli Xbox stopniowo wypuszcza specjalne, tańsze wersje starszych gier przybijając im „plakietkę” - Platinum. Seria jest podzielona na trzy kategorie. Platinum Hits to gry, które są sprzedawane za 19.99 dolarów. Platinum Family Hits przeznaczona jest dla każdego, ponieważ wszystkie produkty w tej kategorii oznaczone są literką „E” (Everyone). Ostatnią kategorią jest Best of Platinum Hits – tu cena nie przekracza dziesięciu dolarów.

O projekcie okładki do gry Prey
O projekcie okładki do gry Prey

Krystian Smoszna, 3 marca 2006, 11:27

Ostatniego dnia lutego na łamach oficjalnego forum firmy 3D Realms, George Broussard zaprezentował projekt okładki do gry Prey – pierwszoosobowej strzelaniny, która przygotowywana jest przez Human Head Studio. Nie byłoby w tym nic specjalnie dziwnego, gdyby... no właśnie... gdyby cover nie wyglądał tak, jakby stworzono go dwadzieścia lat temu.

Przyszłość dystrybucji to droga elektroniczna, twierdzi przedstawiciel Electronic Arts

Elrond, 3 marca 2006, 11:17

Firmy takie jak Valve, promująca swoją technologię Steam, zaczynają udowadniać, iż przy odrobinie wysiłku można pozbyć się pośredników i dostarczać gry bezpośrednio do klienta. W wywiadzie udzielonym serwisowi GamesIndustry.Biz, Dr. Jens Uwe Intat, wiceprezes europejskiego oddziału Electronic Arts stwierdził, iż właśnie taka forma dystrybucji czeka wszystkie media rozrywkowe.

Depeche Mode w The Sims 2: Własny Biznes
Depeche Mode w The Sims 2: Własny Biznes

eLKaeR, 3 marca 2006, 09:32

Specyficzną mowę, którą posługują się m.in. bohaterowie obu części The Sims, developerzy z Maxis określają jako simlish. W języku tym można śpiewać również piosenki, co udowodnił David Gahan wraz ze słynnym zespołem Depeche Mode, nagrywając nową wersję utworu Suffer Well, pierwotnie umieszczonego na longplayu pt. Playing the Angel (premiera albumu miała miejsce 17 października 2005).

10tacle Studios na targach E3
10tacle Studios na targach E3

Krystian Smoszna, 3 marca 2006, 08:31

Niewiele ponad dwa miesiące dzielą nas od rozpoczęcia największej imprezy branżowej roku – amerykańskich targów E3. Ludzie zajmujący się produkcją gier coraz odważniej zaczynają mówić o tym wydarzeniu, o czym najlepiej świadczy przykład 10tacle Studios. Firma ta już teraz zapowiada, co też takiego ciekawego będzie można zobaczyć na jej stoisku.

Scratches w amerykańskich sklepach
Scratches w amerykańskich sklepach

Vercetti, 3 marca 2006, 08:02

Firma Got Game Entertainment podała do wiadomości, że nowe dziecko ekipy Nucleosys trafiło już do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych. Mieszkańcy USA mogą nabyć swoją kopię oldschoolowej przygodówki w cenie $19.95.

Origami nie będzie przenośnym Xboxem
Origami nie będzie przenośnym Xboxem

Vercetti, 3 marca 2006, 07:57

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Was, że tajemnicze urządzenie, nad którym od pięciu lat pracuje Microsoft, być może będzie przenośną konsolą do gier, mogącą konkurować z takimi handheldami, jak PlayStation Portable czy Dual Screen. Jednak po wiadomości, którą podała ostatnio agencja Associated Press, optymizm w kwestii projektu Origami drastycznie zmalał.