Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 marca 2006

Grafika 3D z gry Broken Sword: The Angel of Death na pierwszych screenshotach

eLKaeR, 29 marca 2006, 14:44

Czekaliśmy długo i niecierpliwie, ale wreszcie je mamy! Mowa o pierwszych screenshotach, prezentujących grę Broken Sword: The Angel of Death, czyli kolejną odsłonę przebojowego cyklu przygodówek, rozwijanego już od dziesięciu lat. Niniejszy produkt szykowany jest przez fachowców ze słynnej brytyjskiej grupy developerskiej Revolution Software na zlecenie korporacji wydawniczej THQ.

Czy Infogrames/Atari podzieli losy Interplay’a?

Łosiu, 29 marca 2006, 14:27

Nieprzerwane okresowe straty od roku 1999 – oto obraz francuskiego wydawcy znanego pod nazwą Infogrames, który jest również właścicielem pod-firmy Atari. Niegdysiejszy potentat stoi na krawędzi bankructwa, podobnie zresztą jak samo Atari. Ostatnie wieści mówiły, iż jego agonia może zakończyć się już w marcu, kiedy to mijały terminy spłat ogromnych odsetek od pożyczek. Infogrames udało się jednak zyskać nieco czasu.

Wykorzystaj save’y z PS2 na PSP!
Wykorzystaj save’y z PS2 na PSP!

Vercetti, 29 marca 2006, 13:32

Ciekawą wiadomość podała ostatnio firma Myelin Media. Otóż jej najnowsza produkcja, traktująca o pokerze, czyli Stacked With Daniel Negreanu, umożliwi nam synchronizację stanów gry pomiędzy stacjonarną konsolą PlayStation 2, a handheldem PlayStation Portable.

Hip-hopowi b-boye dla PS2 i PSP
Hip-hopowi b-boye dla PS2 i PSP

eLKaeR, 29 marca 2006, 13:23

Dzisiejszy dzień można bez wahania nazwać „breakdance’ową środą”, ponieważ nie tylko korporacja Playlogic ogłosiła chęć przygotowania gry o hip-hopowym tańcu. Tym samym szlakiem podąża bowiem firma Sony Computer Entertainment, która ujawniła właśnie nowy produkt dla PlayStation 2 i PlayStation Portable, noszący tytuł B-Boy.

Drugie Życie gotowe na nowych graczy

Łosiu, 29 marca 2006, 12:34

Firma Linden Lab pochwaliła się wczoraj, iż zdobyła 11 milionów dolarów na dalsze prowadzenie swojej gry MMO pt. Second Life. Przy okazji poruszono kila ciekawych kwestii związanych z tym, bardzo interesującym produktem.

The Legend of Zelda: The Hero of Time - film na podstawie gry niemal ukończony
The Legend of Zelda: The Hero of Time - film na podstawie gry niemal ukończony

Krystian Smoszna, 29 marca 2006, 12:29

Większość graczy komputerowych oczekujących na filmy nawiązujące do ich ulubionych programów, ma jasno określoną wizję takich obrazów. Producenci mają więc trudne zadanie – nie tylko muszą zrealizować przekonujące widowisko, ale przy okazji trzymać się ściśle fabuły, klimatu czy też świata znanego z pierwowzoru. Efekty są różne, czego najlepszym przykładem był Doom...

Wypróbuj za darmo Savage 2: A Tortured Soul
Wypróbuj za darmo Savage 2: A Tortured Soul

Krooliq, 29 marca 2006, 11:39

Firma S2 Games ogłosiła, że wszystkie osoby zainteresowane grą Savage 2: A Tortured Soul będą ją mogły wypróbować zupełnie za darmo.

Nowego Indianę Jonesa zobaczymy już wkrótce
Nowego Indianę Jonesa zobaczymy już wkrótce

eLKaeR, 29 marca 2006, 11:11

Czwarty pełnometrażowy film, traktujący o przygodach archeologa Indiany Jonesa, trafić ma do kin w Anno Domini 2007 – w roli głównej ponownie Harrison Ford, a o reżyserię i scenariusz zadba odpowiednio Steven Spielberg i George Lucas. Natomiast już w bieżącym roku korporacja LucasArts, należąca do tego ostatniego twórcy, zaprezentuje szerokiej publiczności nową grę z cyklu Indiana Jones.

Dwie gry MMO od CDV i Enlight

Krooliq, 29 marca 2006, 11:07

Moda na produkcje gier z gatunku MMO, czyli massively multiplayer online wciąż trwa i ma się dobrze. Teraz do tego trendu postanowiły dołączyć kolejne firmy - CDV ogłosiła właśnie, że podpisała porozumienie ze studiem developerskim Enlight, na mocy którego obie firmy zajmą się stworzeniem dwóch tytułów z w/w gatunku.

Pierwszy screenshot z gry Lair

Krystian Smoszna, 29 marca 2006, 10:23

O tym, że Lair – gra produkowana przez firmę Factor 5 – będzie prawdopodobnie jednym z produktów startowych konsoli PlayStation 3, dowiedzieliśmy się w połowie grudnia ubiegłego roku. Twórcy nie kwapią się do ujawniania szczegółowych informacji dotyczących programu. Dziś również nie dowiecie się niczego ciekawego na temat Lair, możecie za to zobaczyć pierwszy screenshot z gry...

Full Spectrum Warrior: Ten Hammers w amerykańskich sklepach
Full Spectrum Warrior: Ten Hammers w amerykańskich sklepach

Krooliq, 29 marca 2006, 09:56

Firma THQ poinformowała, że wczoraj w amerykańskich sklepach zadebiutowała nowa odsłona cyklu Full Spectrum Warrior, zatytułowana Ten Hammers. Program ukazał się w wersji PC oraz na konsole PlayStation 2 i Xbox.

Twórcy Shadowbane zostaną zwolnieni przez Ubisoft
Twórcy Shadowbane zostaną zwolnieni przez Ubisoft

Krystian Smoszna, 29 marca 2006, 09:52

Piętnastego maja studio Wolfpack przestanie istnieć. Pracownicy firmy zlokalizowanej w amerykańskim mieście Austin, dowiedzieli się kilka dni temu od przedstawicieli Ubisoft, że stracą swoje posady. W nowym roku fiskalnym koncern pragnie zwiększyć wysiłki w produkcji gier na konsole nowej generacji, likwiduje więc niepotrzebnych mu producentów programów rozrywkowych.

Breakdance pod egidą "Czerwonego Byka"

eLKaeR, 29 marca 2006, 09:32

Wprawdzie firma, produkująca napoje energetyczne Red Bull, mieści się w Austrii, ale rodowód „Czerwonego Byka” sięga tajlandzkich ulic. Niemniej jednak holenderska korporacja Playlogic uzyskała właśnie licencję na stworzenie gry w oparciu o Red Bull BC One, czyli popularny turniej breakdance’owy.

True Crime: New York City już dostępna w wersji na PC
True Crime: New York City już dostępna w wersji na PC

Krystian Smoszna, 29 marca 2006, 09:27

True Crime: New York City – druga odsłona cyklu gier akcji, zapoczątkowanego w 2003 roku przez firmę Luxoflux – doczekała się wreszcie wersji na PC. O wydaniu programu, który dla konsol obecnej generacji jest już dostępny od kilku miesięcy, poinformowała wczoraj firma Aspyr Media.

Gier z silnikiem Unreal Engine 3 jednak nie zobaczymy na platformie Revolution?

eLKaeR, 29 marca 2006, 09:23

Zakulisowym informacjom sprzed dwóch miesięcy, dotyczącym przyszłej obecności Unreal Engine 3 na platformie Revolution, wydają się przeczyć świeże doniesienia z zakończonej już tegorocznej imprezy z cyklu Game Developers Conference. Głos w sprawie zabrał bowiem Mark Rein z korporacji Epic Games, czyli jeden z głównych twórców wspomnianej technologii.

Pierwsze screeny z anglojęzycznej wersji Let’s Make A Soccer Team!
Pierwsze screeny z anglojęzycznej wersji Let’s Make A Soccer Team!

Krooliq, 29 marca 2006, 09:16

Firma SEGA Europe postanowiła uraczyć nas pierwszymi obrazkami z europejskiej, a zarazem anglojęzycznej edycji bardzo popularnego w Japonii managera piłkarskiego o nazwie Let’s Make A Soccer Team!.

Posiadacze konsol dostaną grę na podstawie serialu telewizyjnego pt. Lost?
Posiadacze konsol dostaną grę na podstawie serialu telewizyjnego pt. Lost?

eLKaeR, 29 marca 2006, 09:09

Gdy Telewizja Polska emitowała ostatnimi czasy odcinki hitowego serialu pt. Lost (Zagubieni), przed szklanymi ekranami zasiadało tylu widzów, że nawet wyraźnie spadała ilość Internautów, odwiedzających GRY-OnLine. Być może już niebawem gracze zobaczą rozbitków z tropikalnej wyspy w oficjalnej wirtualnej adaptacji telewizyjnego cyklu.

Crysis dopiero na początku przyszłego roku
Crysis dopiero na początku przyszłego roku

Krystian Smoszna, 29 marca 2006, 08:52

Koncern Electronic Arts poinformował wczoraj, że Crysis – najnowsza strzelanina studia Crytek – pojawi się w sklepach w pierwszym kwartale przyszłego roku, a nie przed świętami Bożego Narodzenia, jak pierwotnie planowano. Opóźnienie związane jest z premierą systemu operacyjnego Windows Vista, który według ostatnich zapowiedzi firmy Microsoft, również nie zadebiutuje przed końcem bieżącego roku.