Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2006, 13:31

Me and My Katamari w złotej fazie

Koncern Namco Bandai ogłosił z wielką radością, iż prace deweloperskie nad grą Me and My Katamari zostały ukończone i trafiła ona do tłoczni. Wspomniany tytuł jest specjalną edycją słynnej japońskiej serii gier traktujących o, mówiąc w skrócie, turlaniu kul, przeznaczoną na przenośną platformę Sony, czyli PSP.

Me and My Katamari w złotej fazie - ilustracja #1 Koncern Namco Bandai ogłosił z wielką radością, iż prace deweloperskie nad grą Me and My Katamari zostały ukończone i trafiła ona do tłoczni. Wspomniany tytuł jest specjalną edycją słynnej japońskiej serii gier traktujących o, mówiąc w skrócie, turlaniu kul, przeznaczoną na przenośną platformę Sony, czyli PSP (do tej pory ukazały się jeszcze dwie inne tego typu pozycje – Katamari Damacy oraz We Love Katamari na konsolę PS2).

Me and My Katamari w złotej fazie - ilustracja #2 Me and My Katamari ukazało się dotąd jedynie na rynku japońskim (22 grudnia 2005 roku). Za kilkanaście dni, bo już 21 marca, trafi do amerykańskich sklepów, natomiast Europejczycy, według nieoficjalnych informacji, będą mogli ją kupić od 5 maja.

Me and My Katamari w złotej fazie - ilustracja #3 Wersja przeznaczona na konsolę PSP, w przeciwieństwie do ostatniej edycji wydanej na starszą siostrę PS2, posiada tryb rozgrywki wieloosobowej przeznaczony dla maksymalnie czterech osób (WiFi, ad hoc). Różnice pojawiają się również na innych płaszczyznach – m.in. fabularnej (Król Kosmosu, Książe oraz jego kuzyni spędzają wakacje na rajskiej wyspie, a głównym zadaniem jest stworzenie podobnych do niej schronień dla bezdomnych zwierząt) oraz „charakterologicznej” (w Me and My Katamari będziemy mogli wcielić się we wszystkie poznane dotąd postaci).

Więcej informacji na temat Me and My Katamari znajdziecie w naszej Encyklopedii. Zapraszam również do zapoznania się z recenzją We Love Katamari, która ukazała się wczoraj na naszych łamach.