Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSP
Okładka Me and My Katamari (PSP)
OkładkaMe and My Katamari (PSP)

Me and My Katamari PSP

Me & My Katamari

Zabawa w Me and My Katamari polega na kontrolowaniu kuli, która ma możliwość zbierania i „przyklejania” mniejszych od siebie przedmiotów. W ten sposób zwiększa swą objętość. Większość zadań wymaga osiągnięcia odpowiedniej wielkość w określonym czasie.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Me and My Katamari Premiera PSP

21marca2006

pudełko PL

17maja2006

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Me and My Katamari

Patapon

LocoRoco

Patapon 2

Me and My Katamari to mobilna wersja nowatorskiej gry, wydanej w 2004 na konsolę PS2. Pewnego dnia Rajska Wyspa Wspólnoty, na której zamieszkuje w pokoju i harmonii wielka ilość rozmaitych zwierząt, staje na drodze gigantycznego tsunami, które zostawia po sobie pasmo zniszczenia i chaosu. Pewien żółw, który w trakcie klęski żywiołowej został oddzielony od domu, trafia na brzeg pobliskiej Wyspy Księcia i opowiada jej władcy co się przydarzyło. Książę postanawia ruszyć na pomoc poszkodowanym i wybiera się na Wyspę Słonecznikową, by zebrać z niej wszelkie przedmioty, które mogą przydać się przy budowie nowej wyspy zwierząt.

Pomysł na grę jest prosty i skuteczny. Na początku kontrolujesz niewielką kulę, która ma możliwość zbierania i „przyklejania” mniejszych od siebie przedmiotów, aby zwiększać w ten sposób swą objętość. Większość zadań polega na tym, by osiągnąć odpowiednią wielkość w określonym czasie. Wraz ze wzrostem objętości, coraz trudniej jest kontrolować zbitek, w szczególności gdy zaczniemy przyłączać duże, nieforemne przedmioty.

Za sukces Katamari Damacy i późniejszych produktów w dużej mierze odpowiedzialna jest prostota sterowania grą. W wersji na PS2 katamari kontrolowało się za pomocą dwóch gałek analogowych. Na PSP mamy do dyspozycji tylko jeden joystick, a drugi został zastąpiony klawiszami kierunkowymi. Podstawową nowością jest jednak wprowadzenie dynamicznych poziomów. Ich wygląd zmienia się wraz z czasem oraz porami roku. Ponadto ścieżka, według której należy przejść dany etap, jest za każdym razem nieco inna. Scenografia gry zawiera rozmaite motywy, takie jak nawiedzony zamek czy świat podwodny. Me and My Katamari zawiera ponadto opcję gry czteroosobowej przez łącze bezprzewodowe.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 4,6 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Me and My Katamari

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Me and My Katamari Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB