Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSP
Okładka Me and My Katamari (PSP)

Me and My Katamari PSP

Me & My Katamari

Zabawa w Me and My Katamari polega na kontrolowaniu kuli, która ma możliwość zbierania i „przyklejania” mniejszych od siebie przedmiotów. W ten sposób zwiększa swą objętość. Większość zadań wymaga osiągnięcia odpowiedniej wielkość w określonym czasie.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Me and My Katamari (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

21marca2006

17maja2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Me and My Katamari to mobilna wersja nowatorskiej gry, wydanej w 2004 na konsolę PS2. Pewnego dnia Rajska Wyspa Wspólnoty, na której zamieszkuje w pokoju i harmonii wielka ilość rozmaitych zwierząt, staje na drodze gigantycznego tsunami, które zostawia po sobie pasmo zniszczenia i chaosu. Pewien żółw, który w trakcie klęski żywiołowej został oddzielony od domu, trafia na brzeg pobliskiej Wyspy Księcia i opowiada jej władcy co się przydarzyło. Książę postanawia ruszyć na pomoc poszkodowanym i wybiera się na Wyspę Słonecznikową, by zebrać z niej wszelkie przedmioty, które mogą przydać się przy budowie nowej wyspy zwierząt.

Pomysł na grę jest prosty i skuteczny. Na początku kontrolujesz niewielką kulę, która ma możliwość zbierania i „przyklejania” mniejszych od siebie przedmiotów, aby zwiększać w ten sposób swą objętość. Większość zadań polega na tym, by osiągnąć odpowiednią wielkość w określonym czasie. Wraz ze wzrostem objętości, coraz trudniej jest kontrolować zbitek, w szczególności gdy zaczniemy przyłączać duże, nieforemne przedmioty.

Za sukces Katamari Damacy i późniejszych produktów w dużej mierze odpowiedzialna jest prostota sterowania grą. W wersji na PS2 katamari kontrolowało się za pomocą dwóch gałek analogowych. Na PSP mamy do dyspozycji tylko jeden joystick, a drugi został zastąpiony klawiszami kierunkowymi. Podstawową nowością jest jednak wprowadzenie dynamicznych poziomów. Ich wygląd zmienia się wraz z czasem oraz porami roku. Ponadto ścieżka, według której należy przejść dany etap, jest za każdym razem nieco inna. Scenografia gry zawiera rozmaite motywy, takie jak nawiedzony zamek czy świat podwodny. Me and My Katamari zawiera ponadto opcję gry czteroosobowej przez łącze bezprzewodowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 4,6 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Gry podobne do Me and My Katamari

Klasyfikacja PEGI Me and My Katamari

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Me and My Katamari

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Nowa gra z serii Katamari trafi na PS3
Nowa gra z serii Katamari trafi na PS3

wiadomość22 września 2007

Posiadacze PS3 pragnący zagrać w najnowszą odsłonę zwariowanej, a jednocześnie mocno wciągającej serii Katamari, nie mieli ostatnio powodów do radości, ponieważ Namco Bandai zrezygnowało z prac nad grą Beautiful Katamari w wersji na tę platformę sprzętową. Okazało się jednak, że nie muszą żegnać się z sympatycznym Księciem.

Czy Nobi Nobi Boy powtórzy sukces Katamari Damacy?
Czy Nobi Nobi Boy powtórzy sukces Katamari Damacy?

wiadomość27 lipca 2007

Poznaliśmy tytuł następnej gry Keita Takahashiego. I nie jest to wcale kolejna odsłona wielokrotnie nagradzanej serii Katamari Damacy, lecz zupełnie nowy projekt. Jego tytuł brzmi: Nobi Nobi Boy (ang. Scretchy Scretchy Boy).

Nowe informacje o Beautiful Katamari

wiadomość27 kwietnia 2007

Nowością będzie wprowadzenie trybu multiplayer online, który pozwoli na wspólną rozgrywkę do czterech graczy jednocześnie. Ich zadaniem będzie stworzenie w określonym czasie jak największej kuli albo jak najszybsze osiągnięcie narzuconego przez grę rozmiaru toczonego Katamari.

Startuje oficjalna strona Beautiful Katamari
Startuje oficjalna strona Beautiful Katamari

wiadomość25 kwietnia 2007

W zeszłym tygodniu firma Namco Bandai oficjalnie zapowiedziała grę Beautiful Katamari na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Niedługo później uruchomiona została strona internetowa tej oryginalnej i zwariowanej produkcji.

Beautiful Katamari już w pełni oficjalnie. Jest pierwszy screenshot o wysokiej jakości.

wiadomość21 kwietnia 2007

Jeszcze wczoraj informacje na temat nowej gry spod znaku Katamari trzeba było czerpać z japońskiej prasy. Dziś mamy już oficjalne oświadczenie korporacji Namco Bandai, zapowiadające nadejście pozycji o nazwie Beautiful Katamari. Oprócz informacji stricte tekstowych, dysponujemy również pierwszym screenshotem w wysokiej rozdzielczości.