Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2007, 14:40

autor: Metatron

Nowa gra z serii Katamari trafi na PS3

Posiadacze PS3 pragnący zagrać w najnowszą odsłonę zwariowanej, a jednocześnie mocno wciągającej serii Katamari, nie mieli ostatnio powodów do radości, ponieważ Namco Bandai zrezygnowało z prac nad grą Beautiful Katamari w wersji na tę platformę sprzętową. Okazało się jednak, że nie muszą żegnać się z sympatycznym Księciem.

Posiadacze PS3 pragnący zagrać w najnowszą odsłonę zwariowanej, a jednocześnie mocno wciągającej serii Katamari, nie mieli ostatnio powodów do radości, ponieważ Namco Bandai zrezygnowało z prac nad grą Beautiful Katamari w wersji na tę platformę sprzętową. Okazało się jednak, że nie muszą żegnać się z sympatycznym Księciem. Podczas Tokyo Game Show potwierdzono bowiem, że gra z serii trafi na PS3 – nie będzie to jednak Beautiful Katamari.

Nowa gra z serii Katamari trafi na PS3 - ilustracja #1

Redaktor serwisu 1UP w trakcie trwającego właśnie Tokyo Game Show zdołał zamienić parę słów z zarządzającym pracami nad Beatiful Katamari Junem Morikawą. Ten przyznał, że rzeczywiście obecna produkcja nie trafi na konsolę Sony, ale za to już niedługo zostanie zapowiedziana inna gra z serii, która powstanie na tę platformę sprzętową.

W trakcie rozmowy Morikawa dał ponadto do zrozumienia, że w planach jest również odsłona serii Katamari na konsolę Wii. Z oczywistych powodów nie zostały wyjawione żadne szczegóły na temat wspomnianych produkcji.