Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka We Love Katamari (PS2)

We Love Katamari PS2

We Love Katamari to logiczno-zręcznościowa gra wyprodukowana przez firmę Namco z myślą o użytkownikach konsoli PlayStation 2. Tytuł uznawany jest za następcę Katamari Damacy. Podobnie jak w pierwowzorze zadaniem graczy polega na turlaniu tytułowych kul - katamari.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka We Love Katamari (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

20września2005

3lutego2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

We Love Katamari to ideowy następca przedziwnej, quasi-logicznej gry Katamari Damacy. Kontynuacja serwuje wszystkim fanom turlania kulek serię udoskonaleń, utrzymując jednocześnie duże stężenie rozrywkowości, charakterystyczne dla pierwowzoru.

Najistotniejszą nowością jest wprowadzenie dodatkowych postaci do wyboru (oprócz głównego Księcia, wcielić możemy się w jednego z kuzynów przyszłego króla) oraz nowych kulek do turlania, tytułowych katamari – gdyż właśnie o te innowacje najczęściej postulowali miłośnicy serii. Nie ma za to rewolucji w technikaliach – oprawia audiowizualna trzyma poziom oryginału. Grafika nadal pozostaje kolorowo-komiksowa, z dużą ilością kanciastych obiektów, zaś ścieżka dźwiękowa nie ustępuje jakościowo doskonałemu soundtrackowi Katamari Damacy. Także wachlarz występujących grze „przedmiotów” został znacznie poszerzony – nasza kula na swej drodze napotyka między innymi aniołki, rybki Koi czy znaki orientacyjne. Znacznie powiększono również możliwości rośnięcia naszego katamari – z początku turlamy się tylko po drzewach czy samochodach, ale gdy obwód naszej kuli dostatecznie wzrośnie, nic nas nie powstrzyma przed wchłonięciem całych pasm górskich, a nawet Wieży Eiffla! Jako że nasza sympatyczna kuleczka może już odwiedzać zbiorniki wodne, nawet największe i najbardziej leniwe ośmiornice i walenie nie mogą już spać spokojnie.

Reformy nie ominęły trybu multiplayer. Oprócz znanego z pierwowzoru Battle Mode (który w kontynuacji został dodatkowo rozwinięty poprzez wprowadzenie trójpoziomowej skali rozgrywki), do dyspozycji graczy oddano zupełnie nową opcję gry kooperatywnej, w której dwóch graczy dzieli się obowiązkami w sterowaniu kulą – zapewnia to zupełnie nowe doświadczenia i wymaga bardzo dobrej współpracy między partnerami. Ponadto, autorzy usprawnili funkcjonowanie kamer, pozwalając graczowi na cieszenie się grą bez dodatkowych stresów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI We Love Katamari

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe We Love Katamari

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
We Love Katamari - recenzja gry
We Love Katamari - recenzja gry

Recenzja 7 marca 2006, 12:34

Graficznie jest tak jak w przypadku całej gry – oryginalnie. Nie ma mowy o przepychu poligonów czy o bogactwie różnego rodzaju efektów. Prawdę mówiąc, ta gra mogłaby w niższej rozdzielczości i z troszkę mniejszą liczbą obiektów ruszyć na PSX/PSone! Za to cartoonkowy styl całej oprawy po prostu nie daje się nie lubić i większej mocy obliczeniowej zwyczajnie tu nie potrzeba. We Love Katamari to doskonały argument dla tych, którzy twierdzą, że nowoczesna grafika nie jest potrzebna, by zapewnić dobrą zabawę w grach komputerowych. Dźwięk to przede wszystkim idealnie dobrana i zróżnicowana, ale zawsze klimatyczna muzyka, o której już pisałem. Efekty występują głównie w menu – podczas zabawy są znikome.