Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka We Love Katamari (PS2)
OkładkaWe Love Katamari (PS2)

We Love Katamari PS2

We Love Katamari to logiczno-zręcznościowa gra wyprodukowana przez firmę Namco z myślą o użytkownikach konsoli PlayStation 2. Tytuł uznawany jest za następcę Katamari Damacy. Podobnie jak w pierwowzorze zadaniem graczy polega na turlaniu tytułowych kul - katamari.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

We Love Katamari Premiera PS2

20września2005

pudełko PL

3lutego2006

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

We Love Katamari to ideowy następca przedziwnej, quasi-logicznej gry Katamari Damacy. Kontynuacja serwuje wszystkim fanom turlania kulek serię udoskonaleń, utrzymując jednocześnie duże stężenie rozrywkowości, charakterystyczne dla pierwowzoru.

Najistotniejszą nowością jest wprowadzenie dodatkowych postaci do wyboru (oprócz głównego Księcia, wcielić możemy się w jednego z kuzynów przyszłego króla) oraz nowych kulek do turlania, tytułowych katamari – gdyż właśnie o te innowacje najczęściej postulowali miłośnicy serii. Nie ma za to rewolucji w technikaliach – oprawia audiowizualna trzyma poziom oryginału. Grafika nadal pozostaje kolorowo-komiksowa, z dużą ilością kanciastych obiektów, zaś ścieżka dźwiękowa nie ustępuje jakościowo doskonałemu soundtrackowi Katamari Damacy. Także wachlarz występujących grze „przedmiotów” został znacznie poszerzony – nasza kula na swej drodze napotyka między innymi aniołki, rybki Koi czy znaki orientacyjne. Znacznie powiększono również możliwości rośnięcia naszego katamari – z początku turlamy się tylko po drzewach czy samochodach, ale gdy obwód naszej kuli dostatecznie wzrośnie, nic nas nie powstrzyma przed wchłonięciem całych pasm górskich, a nawet Wieży Eiffla! Jako że nasza sympatyczna kuleczka może już odwiedzać zbiorniki wodne, nawet największe i najbardziej leniwe ośmiornice i walenie nie mogą już spać spokojnie.

Reformy nie ominęły trybu multiplayer. Oprócz znanego z pierwowzoru Battle Mode (który w kontynuacji został dodatkowo rozwinięty poprzez wprowadzenie trójpoziomowej skali rozgrywki), do dyspozycji graczy oddano zupełnie nową opcję gry kooperatywnej, w której dwóch graczy dzieli się obowiązkami w sterowaniu kulą – zapewnia to zupełnie nowe doświadczenia i wymaga bardzo dobrej współpracy między partnerami. Ponadto, autorzy usprawnili funkcjonowanie kamer, pozwalając graczowi na cieszenie się grą bez dodatkowych stresów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

We Love Katamari cena w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI We Love Katamari

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

We Love Katamari Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB