Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka Katamari Damacy (PS2)
OkładkaKatamari Damacy (PS2)

Katamari Damacy PS2

Katamari Damacy jest cokolwiek niestandardową i niezbyt skomplikowaną grą wirtualną, zaprojektowaną raczej z myślą o wyjątkowo zagorzałych entuzjastach elektroniczno-rozrywkowych produktów rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Katamari Damacy Premiera PS2

21września2004

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Katamari Damacy jest cokolwiek niestandardową i niezbyt skomplikowaną grą wirtualną, zaprojektowaną raczej z myślą o wyjątkowo zagorzałych entuzjastach elektroniczno-rozrywkowych produktów rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzieło firmy Namco zawiera mnóstwo charakterystycznych odniesień do kultury japońskiej, więc zachodni laicy mają zazwyczaj problem z należytym zrozumieniem zabawy.

Tytuł niniejszej pozycji w wolnym tłumaczeniu oznacza „bryłę dusz” i właśnie owa bryła pełni kluczową rolę w rozgrywce. Otóż głównym bohaterem jest Książę Całego Kosmosu, który musi naprawić wszechświat, ponieważ jego ojciec przez przypadek zniszczył wszystkie gwiazdy. Szlachetnie urodzony syn wyrusza zatem na Ziemię, celem zebrania materiału, potrzebnego do zapełnienia powstałych luk na nieboskłonie. Generalnie zabawa polega na toczeniu stale rosnącej bryły (zasada zbliżona do śnieżnej kuli), złożonej z najrozmaitszych obiektów – zaczynając od doniczek, poprzez samochody, a kończąc na stadionach. Im większy rozmiar takiej zlepki przedmiotów, tym okazalsze rzeczy można do niej dokleić (na początku są to więc np. monety i owady, a później już drapacze chmur, okręty etc.).

Absurdalnemu charakterowi rozgrywki towarzyszy trójwymiarowa oprawa graficzna, zrealizowana w komiksowym stylu, jak również nastrojowa warstwa dźwiękowa. Oczywiście developerzy zaimplementowali kilka odmiennych opcji zabawy jednoosobowej, czyli m.in. odtwarzanie konstelacji (aby zrobić przykładowo gwiazdozbiór panny trzeba dołączyć do każdej składowej bryły odpowiednią ilość kobiet). Istnieje także tryb multiplayer, pozwalający dwóm użytkownikom na prowadzenie emocjonującej rywalizacji (możliwość wyboru Księcia lub któregoś z jego kuzynów, ekran podzielony wertykalnie itd.).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Katamari Damacy: Odpowiednia dla każdego wieku.

Katamari Damacy Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci