Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka Katamari Damacy (PS2)

Katamari Damacy PS2

Katamari Damacy jest cokolwiek niestandardową i niezbyt skomplikowaną grą wirtualną, zaprojektowaną raczej z myślą o wyjątkowo zagorzałych entuzjastach elektroniczno-rozrywkowych produktów rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Katamari Damacy (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

21września2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Katamari Damacy jest cokolwiek niestandardową i niezbyt skomplikowaną grą wirtualną, zaprojektowaną raczej z myślą o wyjątkowo zagorzałych entuzjastach elektroniczno-rozrywkowych produktów rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzieło firmy Namco zawiera mnóstwo charakterystycznych odniesień do kultury japońskiej, więc zachodni laicy mają zazwyczaj problem z należytym zrozumieniem zabawy.

Tytuł niniejszej pozycji w wolnym tłumaczeniu oznacza „bryłę dusz” i właśnie owa bryła pełni kluczową rolę w rozgrywce. Otóż głównym bohaterem jest Książę Całego Kosmosu, który musi naprawić wszechświat, ponieważ jego ojciec przez przypadek zniszczył wszystkie gwiazdy. Szlachetnie urodzony syn wyrusza zatem na Ziemię, celem zebrania materiału, potrzebnego do zapełnienia powstałych luk na nieboskłonie. Generalnie zabawa polega na toczeniu stale rosnącej bryły (zasada zbliżona do śnieżnej kuli), złożonej z najrozmaitszych obiektów – zaczynając od doniczek, poprzez samochody, a kończąc na stadionach. Im większy rozmiar takiej zlepki przedmiotów, tym okazalsze rzeczy można do niej dokleić (na początku są to więc np. monety i owady, a później już drapacze chmur, okręty etc.).

Absurdalnemu charakterowi rozgrywki towarzyszy trójwymiarowa oprawa graficzna, zrealizowana w komiksowym stylu, jak również nastrojowa warstwa dźwiękowa. Oczywiście developerzy zaimplementowali kilka odmiennych opcji zabawy jednoosobowej, czyli m.in. odtwarzanie konstelacji (aby zrobić przykładowo gwiazdozbiór panny trzeba dołączyć do każdej składowej bryły odpowiednią ilość kobiet). Istnieje także tryb multiplayer, pozwalający dwóm użytkownikom na prowadzenie emocjonującej rywalizacji (możliwość wyboru Księcia lub któregoś z jego kuzynów, ekran podzielony wertykalnie itd.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Katamari Damacy

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Katamari Damacy

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Odświeżona wersja Katamari Damacy na PlayStation Vita

wiadomość15 września 2011

Firma Namco Bandai zapowiedziała, że że na PlayStation Vita pojawi się odświeżona wersja gry Katamari Damacy. Produkcja dołączy do grona ponad dwudziestu tytułów dostępnych w dniu premiery nowej konsolki przenośnej od Sony.

Nowa gra z serii Katamari trafi na PS3
Nowa gra z serii Katamari trafi na PS3

wiadomość22 września 2007

Posiadacze PS3 pragnący zagrać w najnowszą odsłonę zwariowanej, a jednocześnie mocno wciągającej serii Katamari, nie mieli ostatnio powodów do radości, ponieważ Namco Bandai zrezygnowało z prac nad grą Beautiful Katamari w wersji na tę platformę sprzętową. Okazało się jednak, że nie muszą żegnać się z sympatycznym Księciem.

Czy Nobi Nobi Boy powtórzy sukces Katamari Damacy?
Czy Nobi Nobi Boy powtórzy sukces Katamari Damacy?

wiadomość27 lipca 2007

Poznaliśmy tytuł następnej gry Keita Takahashiego. I nie jest to wcale kolejna odsłona wielokrotnie nagradzanej serii Katamari Damacy, lecz zupełnie nowy projekt. Jego tytuł brzmi: Nobi Nobi Boy (ang. Scretchy Scretchy Boy).

Nowe informacje o Beautiful Katamari

wiadomość27 kwietnia 2007

Nowością będzie wprowadzenie trybu multiplayer online, który pozwoli na wspólną rozgrywkę do czterech graczy jednocześnie. Ich zadaniem będzie stworzenie w określonym czasie jak największej kuli albo jak najszybsze osiągnięcie narzuconego przez grę rozmiaru toczonego Katamari.

Startuje oficjalna strona Beautiful Katamari
Startuje oficjalna strona Beautiful Katamari

wiadomość25 kwietnia 2007

W zeszłym tygodniu firma Namco Bandai oficjalnie zapowiedziała grę Beautiful Katamari na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Niedługo później uruchomiona została strona internetowa tej oryginalnej i zwariowanej produkcji.