Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2011, 09:06

autor: Kono

Odświeżona wersja Katamari Damacy na PlayStation Vita

Firma Namco Bandai zapowiedziała, że że na PlayStation Vita pojawi się odświeżona wersja gry Katamari Damacy. Produkcja dołączy do grona ponad dwudziestu tytułów dostępnych w dniu premiery nowej konsolki przenośnej od Sony.

Podczas tegorocznych targów Tokyo Game Show, firma Namco Bandai zapowiedziała, że jedna z najoryginalniejszych gier na PlayStation 2, czyli Katamari Damacy, zostanie wydana na PlayStation Vita.

Odświeżona wersja Katamari Damacy na PlayStation Vita - ilustracja #1

Wersja na przenośną konsolkę zatytułowana będzie Katamari Damacy No-Vita. Według zapewnień przedstawicieli Namco Bandai, gra będzie gotowa na japońską premierę handhelda Sony, czyli 17 grudnia. W związku z tym, że nie znamy dokładnej europejskiej daty debiutu PlayStation Vita, możemy przypuszczać, że Katamari Damacy No-Vita (podobnie jak nowy handheld Sony) zagości w tutejszych sklepach dopiero w przyszłym roku.

Zabawa w grach z serii Katamari polega na toczeniu stale rosnącej bryły (zasada zbliżona do śnieżnej kuli), złożonej z przeróżnych obiektów. Początkowo rolujemy niewielkie przedmioty (monety i doniczki), jednak wraz z postępami możemy „doklejać” do niej coraz większe rzeczy (okręty lub stadiony). Wersja na PlayStation Vita zaoferuje ciekawą nowość w serii. Gracze, za pomocą tylnego panelu dotykowego, będą mogli wydłużać lub poszerzać prowadzoną kulkę. Dzięki temu, efektywniej zbiorą mniejsze przedmioty i łatwiej przejdą przez wąskie przesmyki.

Odświeżona wersja Katamari Damacy na PlayStation Vita - ilustracja #2

Oprócz wykorzystania tylnego panelu dotykowego, twórcy nie zapowiedzieli innych rewolucyjnych zmian w wersji na PlayStation Vita. Możemy więc spodziewać się specyficznego, japońskiego humoru i miłej dla ucha oprawy dźwiękowej. Tytuł będzie grywalny podczas Tokyo Game Show, więc wkrótce w sieci powinny pojawić się materiały wideo z Katamari Damacy No-Vita.

Odświeżona wersja Katamari Damacy na PlayStation Vita - ilustracja #3