Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360
Okładka Beautiful Katamari (PS3)

Beautiful Katamari

Beautiful Katamari Damacy

Beatiful Katamari to kolejna odsłona niezwykle ciekawej japońskiej serii. Zabawa polega na toczeniu kuli, która powiększa się, gdy z czasem przyklejają się do niej znajdujące się na naszej drodze przedmioty (dokładnie tak, jak się to odbywa w przypadku śnieżnej bryły).

Zręcznościowe

Okładka Beautiful Katamari (PS3)

data premiery gry:

anulowana

PS3

16paź2007

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beatiful Katamari to kolejna odsłona niezwykle ciekawej serii, znanej wcześniej wyłącznie posiadaczom PlayStation 2 i PlayStation Portable. Zabawa polega na toczeniu kuli, która powiększa się, gdy z czasem przyklejają się do niej znajdujące się na naszej drodze przedmioty (dokładnie tak, jak się to odbywa w przypadku śnieżnej bryły). Początkowo możemy dołączać do niej wyłącznie rzeczy o małej wielkości, ale z czasem zaczyna ona pochłaniać ludzi, jednorodzinne domki, wieżowce, wyspy, a nawet całe kontynenty.

Grafika, choć utrzymana w komiksowej stylistyce, robi naprawdę doskonałe wrażenie - oczywiście dostępna jest rozdzielczość 720p. Dodatkowym atutem jest humor i postać głównego bohatera – malutkiego Księcia Całego Kosmosu. Poza nim, możemy wcielić się w jednego z jego pięćdziesięciu kuzynów.

Konsole nowej generacji dały firmie Namco Bandai zdecydowanie więcej możliwości, więc Beautiful Katamari jest bardziej rozbudowane, niż części znane z PlayStation 2. O ile w przypadku Katamari Damacy i We Love Katamari kule składały się maksymalnie z około 1500 przedmiotów, to w Beatiful Katamari może ich być nawet 5000. Najważniejszym dodatkiem jest jednak wprowadzenie kilku trybów zabawy wieloosobowej za pośrednictwem Internetu. W jednym z nich zwycięzcą jest ten, kto stworzy jak największą kulę w odpowiednim czasie. Inna zabawa polega z kolei na jak najszybszym uformowaniu obiektu określonego rozmiaru. Zasady, choć mogą wydać się banalne, sprawiają że gra wciąga na długie godziny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran   / wspólny ekran    

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Beautiful Katamari

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Beautiful Katamari

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Beautiful Katamari na Wii anulowane

wiadomość21 maja 2008

Posiadacze innych platform niż Xbox 360 w kontekście premiery gry Beautiful Katamari mogą już mówić o pewnym fatum. Najpierw produkcja studia Namco Bandai ominęła konsolę PlayStation 3, pozostawiając użytkowników sprzętu Sony na lodzie, a teraz podobny los spotka właścicieli Wii.

Dokładna data europejskiej premiery Beautiful Katamari już znana
Dokładna data europejskiej premiery Beautiful Katamari już znana

wiadomość6 lutego 2008

Do tej pory nie znaliśmy dokładnej daty europejskiej premiery gry Beautiful Katamari. Co więcej, w sieci pojawiały się sprzeczne informacje, sugerujące, że tutejszy debiut pierwszej odsłony cyklu przeznaczonej dla konsol najnowszej generacji może zostać zorganizowany nawet w marcu. Okazało się jednak, że opóźnienia nie będzie, a gra trafi do sprzedaży 29 lutego.

Beautiful Katamari w lutym w Europie
Beautiful Katamari w lutym w Europie

wiadomość11 stycznia 2008

Beautiful Katamari to najnowsza odsłona szalonej i nieszablonowej serii gier, w której musimy toczyć ogromne kule składające się z wszystkiego, co akurat mamy pod ręką (no dobrze, pod kulą). Gra w wersji na X360 ukazała się w październiku w Ameryce i dotąd nie wiadomo było, czy w ogóle trafi do Europy. Teraz jednak firma Atari poinformowała, że w lutym wyda ten tytuł na Starym Kontynencie.

Beautiful Katamari w złocie
Beautiful Katamari w złocie

wiadomość3 października 2007

Namco Bandai zakończyło prace nie tylko nad Ace Combat 6, lecz także nad Beautiful Katamari – najnowszą odsłoną przygód Księcia, który na zlecenie Króla Całego Kosmosu musi toczyć olbrzymie, składające się dosłownie z wszystkiego, co się pod nie nawinie kule zwane Katamari.

Nowa gra z serii Katamari trafi na PS3
Nowa gra z serii Katamari trafi na PS3

wiadomość22 września 2007

Posiadacze PS3 pragnący zagrać w najnowszą odsłonę zwariowanej, a jednocześnie mocno wciągającej serii Katamari, nie mieli ostatnio powodów do radości, ponieważ Namco Bandai zrezygnowało z prac nad grą Beautiful Katamari w wersji na tę platformę sprzętową. Okazało się jednak, że nie muszą żegnać się z sympatycznym Księciem.

PS3
X360