Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PS3
Okładka Beautiful Katamari (PS3)
OkładkaBeautiful Katamari (PS3)

Beautiful Katamari

Beautiful Katamari Damacy

Beatiful Katamari to kolejna odsłona niezwykle ciekawej japońskiej serii. Zabawa polega na toczeniu kuli, która powiększa się, gdy z czasem przyklejają się do niej znajdujące się na naszej drodze przedmioty (dokładnie tak, jak się to odbywa w przypadku śnieżnej bryły).

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beautiful Katamari Premiera

anulowana

PS3

16paź2007

X360

Beatiful Katamari to kolejna odsłona niezwykle ciekawej serii, znanej wcześniej wyłącznie posiadaczom PlayStation 2 i PlayStation Portable. Zabawa polega na toczeniu kuli, która powiększa się, gdy z czasem przyklejają się do niej znajdujące się na naszej drodze przedmioty (dokładnie tak, jak się to odbywa w przypadku śnieżnej bryły). Początkowo możemy dołączać do niej wyłącznie rzeczy o małej wielkości, ale z czasem zaczyna ona pochłaniać ludzi, jednorodzinne domki, wieżowce, wyspy, a nawet całe kontynenty.

Grafika, choć utrzymana w komiksowej stylistyce, robi naprawdę doskonałe wrażenie - oczywiście dostępna jest rozdzielczość 720p. Dodatkowym atutem jest humor i postać głównego bohatera – malutkiego Księcia Całego Kosmosu. Poza nim, możemy wcielić się w jednego z jego pięćdziesięciu kuzynów.

Konsole nowej generacji dały firmie Namco Bandai zdecydowanie więcej możliwości, więc Beautiful Katamari jest bardziej rozbudowane, niż części znane z PlayStation 2. O ile w przypadku Katamari Damacy i We Love Katamari kule składały się maksymalnie z około 1500 przedmiotów, to w Beatiful Katamari może ich być nawet 5000. Najważniejszym dodatkiem jest jednak wprowadzenie kilku trybów zabawy wieloosobowej za pośrednictwem Internetu. W jednym z nich zwycięzcą jest ten, kto stworzy jak największą kulę w odpowiednim czasie. Inna zabawa polega z kolei na jak najszybszym uformowaniu obiektu określonego rozmiaru. Zasady, choć mogą wydać się banalne, sprawiają że gra wciąga na długie godziny.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran / wspólny ekran  

Nośnik: 1 BD

Klasyfikacja PEGI Beautiful Katamari

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Beautiful Katamari Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS3
X360