Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 września 2007

Namco Bandai tworzy konkurencję dla Wii Fit
Namco Bandai tworzy konkurencję dla Wii Fit

Vercetti, 20 września 2007, 17:23

Wii Fit, czyli ukierunkowana na rozwijanie tężyzny fizycznej inicjatywa Nintendo, doczekała się wreszcie pierwszego konkurenta. W trakcie rozpoczętych dziś targów Tokyo Game Show firma Namco Bandai poinformowała, że pracuje nad grą Active Life: Athletic World, pozycją o typowo sportowej tematyce, która zadebiutuje na rynku w przyszłym roku.

Lost Odyssey będzie potrzebować czterech płyt DVD
Lost Odyssey będzie potrzebować czterech płyt DVD

Krystian Smoszna, 20 września 2007, 16:37

Aż czterech płyt DVD będzie potrzebować firma Mistwalker, aby pomieścić wszystkie dane gry Lost Odyssey, przygotowywanej z myślą o konsoli Xbox 360. W ten oto sposób japońskie studio pobije swój własny rekord. Poprzedni produkt firmy – Blue Dragon – potrzebował „zaledwie” trzech krążków.

Poradnik: Obscure II

Redakcja GRYOnline.pl, 20 września 2007, 16:36

Witam w poradniku do Obscure II. Znajdziesz tu wszystko, co może Ci się w trakcie gry przydać: od kompletnego opisu przejścia, przez lokalizacje wszystkich małych kluczy, aż po sposoby na bossów, a wszystko to okraszone moimi poradami i wskazówkami.

Ujawniono szczegóły nt. przedpremierowych zamówień Pirates of the Burning Sea
Ujawniono szczegóły nt. przedpremierowych zamówień Pirates of the Burning Sea

Vercetti, 20 września 2007, 16:02

W związku ze zbliżającym się, jesiennym debiutem gry Pirates of the Burning Sea, korporacja Sony Online Entertainment ujawniła kolejne szczegóły odnośnie wydawanego przez siebie tytułu. Nowo opublikowane informacje dotyczą oferty, jaką firma przygotowuje z myślą o klientach, którzy zamówią jej pozycję jeszcze przed premierą.

Agent Clank na ratunek Ratchetowi w nowej grze z cyklu Ratchet & Clank

Jiker, 20 września 2007, 15:37

Za głównego bohatera Ratchet & Clank od zawsze uważano nieustraszonego Ratcheta, niejako zapominając o ważnej roli odgrywanej przez Clanka. Nie pomogły w tym nawet poziomy, podczas których to właśnie Clank grał pierwsze skrzypce. Sytuacja ta ulegnie zmianie wraz z premierą kolejnej odsłony tego bardzo popularnego cyklu. W Secret Agent Clank wcielimy się bowiem w przyjaźnie nastawionego robota.

Microsoft o sprzedaży konsoli Xbox 360 oraz wynikach osiągniętych przez usługę Xbox Live

Jiker, 20 września 2007, 15:01

Koncern Microsoft podzielił się z redakcjami największych zachodnich mediów informacjami na temat sprzedaży konsoli Xbox 360. W raporcie znalazły się także szczegółowo opisane wyniki osiągnięte przez usługę Xbox Live oraz serwisy z nią powiązane.

Poznaliśmy amerykańską datę premiery gry No More Heroes

Jiker, 20 września 2007, 14:27

Serwis IGN ujawnił właśnie pierwsze informacje na temat porozumienia zawartego pomiędzy firmami UbiSoft oraz Grasshopper Manufacture, producentem oryginalnego Killer 7 oraz interesująco zapowiadającego się No More Heroes na Wii. Na jego mocy francuski wydawca umożliwi dostarczenie drugiej z wymienionych pozycji do sklepów zlokalizowanych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Obniżenie ceny PlayStation 3? Nie w 2007 roku

Jiker, 20 września 2007, 14:23

Zgodnie z oczekiwaniami, firma Sony nie potwierdziła licznych spekulacji, według których jeszcze w bieżącym roku miałoby dojść do obniżenia ceny konsoli PlayStation 3. Informację tę ujawnił w trakcie targów Tokyo Game Show Kazuo Hirai, aktualny prezes Sony Comuputer Entertainment.

Infinite Discovery - nowe jRPG od Tri-Ace - nabiera kształtu

Jiker, 20 września 2007, 14:20

Japoński magazyn Famitsu ujawnił szereg nowych informacji poświęconych najnowszej produkcji popularnego japońskiego studia Tri-Ace, będącego producentem tak znanych cykli, jak Star Ocean oraz Valkyrie Profile. Zapoznaliśmy się w ten sposób m.in. z parą głównych bohaterów gry Infinite Discovery.

Demo gry Metal Gear Solid 4 z Tokyo Game Show nie trafi do sieci
Demo gry Metal Gear Solid 4 z Tokyo Game Show nie trafi do sieci

Krystian Smoszna, 20 września 2007, 14:16

Studio Kojima Productions zaprezentowało w Tokio demo gry Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, zdecydowanie bardziej rozbudowane od tego, co można było zobaczyć podczas imprezy zorganizowanej z okazji dwudziestych urodzin Solid Snake’a. Kilka godzin temu w Internecie krążyły plotki, że omawiana wersja pokazowa zostanie udostępniona dziś użytkownikom konsol PlayStation 3.

Japońska premiera Gran Turismo 5: Prologue 13 grudnia
Japońska premiera Gran Turismo 5: Prologue 13 grudnia

Metatron, 20 września 2007, 12:44

W najnowszym numerze magazynu Famitsu ujawniono datę premiery gry Gran Turismo 5: Prologue – produkcji mającej za zadanie dać graczom przedsmak tego, czego spodziewać się mogą w piątej części bestsellerowej serii wyścigów tworzonej przez Polyphony Digital.

Nowy pakiet samochodów do gry Forza Motorsport 2 pod koniec września

Metatron, 20 września 2007, 12:38

Od sierpnia posiadacze gry Forza Motorsport 2 mogą nabyć za pośrednictwem Xbox LIVE Marketplace zestaw dodatkowych samochodów. Jak donosi serwis GameSpot, pod koniec września możemy spodziewać się kolejnego pakietu.

Square Enix zapowiada trzy nowe produkcje z serii Kingdom Hearts
Square Enix zapowiada trzy nowe produkcje z serii Kingdom Hearts

Metatron, 20 września 2007, 12:31

Wczoraj informowaliśmy, że podczas trwających właśnie targów Tokyo Game Show doskonale znana miłośnikom jRPG firma Square Enix zapowie aż trzy produkcje z serii Kingdom Hearts. Jak się okazało, niestety żadna z nich nie będzie wyczekiwaną trzecią częścią zapoczątkowanej na PS2 sagi łączącej w sobie disnejowskie światy i postaci z serii Final Fantasy.

Kontroler DualShock 3 oficjalnie potwierdzony
Kontroler DualShock 3 oficjalnie potwierdzony

Metatron, 20 września 2007, 11:21

Kiedy Sony zaprezentowało kontroler SIXAXIS i przyznało, że nie będzie on wyposażony w wibracje, wielu graczy poczuło się rozczarowanych. Początkowo producent zasłaniał się tym, że wprowadzenie czujników wychylenia oraz wibracji w jednym padzie jest niemożliwe. Zaprzeczyły temu firmy produkujące akcesoria do konsol, udowadniając, że można połączyć obie technologie.

Trzy metalowe utwory do Guitar Hero II w ofercie Xbox LIVE Marketplace

Metatron, 20 września 2007, 11:15

Pomimo dość wysokiej ceny, dodatkowe piosenki do Guitar Hero II na X360 cieszą się ogromną popularnością. Trudno się więc dziwić, że twórcy dbają o to, by co jakiś czas udostępniać kolejne tytuły. Tym razem przygotowano pakiet, który zainteresować może fanów cięższego brzmienia, a przede wszystkim miłośników metalcore’owego grania.

Remake gry Populous trafi na NDS

Metatron, 20 września 2007, 11:07

Starsi gracze z pewnością pamiętają stworzoną przez Bullfrog (a więc pod czujnym okiem Petera Molyneux) w 1989 roku grę Populous. Była to ciekawa strategia, w której wcielaliśmy się w rolę boga, a naszym zadaniem była opieka nad ludem. Jak się okazało, ten klasyczny tytuł doczeka się remake’u i ukaże się na przenośną konsolę NDS.

Zapowiedziano The Fate of Hellas, nowy dodatek do gry Ancient Wars: Sparta

Metatron, 20 września 2007, 11:02

Firma World Forge przygotowuje dodatek do wydanej w zeszłym roku strategii czasu rzeczywistego na PC, Ancient Wars: Sparta. Będzie on nosił tytuł The Fate of Hellas. Nie sprecyzowano jeszcze daty premiery.

Halo 3 w sprzedaży przed oficjalną premierą - Microsoft nie będzie karać graczy
Halo 3 w sprzedaży przed oficjalną premierą - Microsoft nie będzie karać graczy

Krystian Smoszna, 20 września 2007, 10:36

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii i Irlandii, którzy kupili grę Halo 3 przed premierą w jednym ze sklepów sieci Argos, nie muszą obawiać się interwencji ze strony koncernu Microsoft Game Studios. Plotki o rzekomym banowaniu konsol Xbox 360, które rozpuścił internetowy serwis Pro-G, okazały się nieprawdziwe.

Serwis społecznościowy Home zadebiutuje w przyszłym roku
Serwis społecznościowy Home zadebiutuje w przyszłym roku

Krystian Smoszna, 20 września 2007, 09:25

Posiadacze konsol PlayStation 3 mogą już porzucić nadzieję, że serwis społecznościowy Home zadebiutuje przed świętami Bożego Narodzenia. Koncern Sony Computer Entertainment zdecydował się opóźnić premierę usługi, o czym jego przedstawiciele poinformowali w trakcie konferencji na targach Tokyo Game Show 2007.

Microsoft przywiózł na targi Tokyo Game Show ponad 80 gier
Microsoft przywiózł na targi Tokyo Game Show ponad 80 gier

Krystian Smoszna, 20 września 2007, 08:21

Solidny zestaw osiemdziesięciu dwóch tytułów przywiózł koncern Microsoft Game Studios do stolicy Japonii na targi Tokyo Game Show 2007. Prezentowane przez giganta z Redmond gry mają pomóc w promocji konsoli Xbox 360, która nie cieszy się w Kraju Kwitnącej Wiśni wielkim zainteresowaniem.

Sony przejmuje firmy odpowiedzialne za powstanie gier MotorStorm i Pursuit Force
Sony przejmuje firmy odpowiedzialne za powstanie gier MotorStorm i Pursuit Force

Krystian Smoszna, 20 września 2007, 07:44

Brytyjska firma Evolution Studios przestała być niezależnym producentem gier video. Twórców MotorStorma wziął pod swoje skrzydła koncern Sony Computer Entertainment, o czym wczoraj poinformował w oficjalnym oświadczeniu prasowym.

PlayStation Store również na PC
PlayStation Store również na PC

Krystian Smoszna, 20 września 2007, 07:07

Sklep PlayStation Store, dostępny dotychczas wyłącznie dla użytkowników konsoli PlayStation 3, pojawi się na PC w formie witryny internetowej – poinformował wczoraj na konferencji prasowej koncern Sony Corporation.