Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 września 2007

Microsoft dostarczy Project Gotham Racing 5
Microsoft dostarczy Project Gotham Racing 5

Misiek, 27 września 2007, 21:51

Największą niespodzianką dzisiejszego dnia była bez wątpienia informacja o wykupieniu studia Bizarre Creations (autorów m.in. serii Project Gotham Racing) przez Activision, o czym donosiliśmy Wam rano. Już wtedy pisaliśmy, że kolejne odsłony PGR będą najprawdopodobniej tworzone przez innego producenta. Microsoft potwierdził tę wiadomość.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (17–23 września)

Misiek, 27 września 2007, 21:30

Crisis Core: Final Fantasy VII na PSP w ubiegłym tygodniu całkowicie zdeklasował konkurencję w Kraju Wschodzącego Słońca. W bieżącym notowaniu również okupuje pierwszą pozycję, ale dystans między pierwszym, a drugim miejscem nie jest już tak wyraźny.

The Orange Box w „złocie”
The Orange Box w „złocie”

Vercetti, 27 września 2007, 18:15

Dwa tygodnie – już tylko tyle czasu dzieli nas od premiery długo oczekiwanego zestawu The Orange Box, skupiającego w sobie pięć pozycji reprezentujących znaną markę Half-Life 2. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, jakie podał zachodnim mediom jeden z autorów projektu, deweloper z grupy Valve Software, szumnie zapowiadana kompilacja osiągnęła właśnie status „gold”, co oznacza, że prace nad nią z

Tri Synergy zapowiada grę I Love Kittens
Tri Synergy zapowiada grę I Love Kittens

Vercetti, 27 września 2007, 18:08

Firma Tri Synergy poinformowała dzisiaj, że w jej laboratoriach powstał nowy, dość nietypowy produkt. Mowa tu o grze I Love Kittens, która zgodnie ze swoją nazwą pozwoli swym nabywcom na przygarnięcie, pokochanie i zaopiekowanie się kilkoma rozkosznymi kociakami.

MechWarrior na silniku Crysisa - Microsoft daje zielone światło
MechWarrior na silniku Crysisa - Microsoft daje zielone światło

Vercetti, 27 września 2007, 16:50

Choć długo oczekiwany Crysis nie ujrzał jeszcze światła dziennego, istnieją na świecie ludzie, którzy już pragną go modyfikować. Do takich osób należą z pewnością programiści, pracujący nad projektem MechWarrior: Living Legends, tytułem będącym modem do dzieła ekipy Crytek i stanowiącym jednocześnie nieoficjalną kontynuację znanej serii gier o walkach wielkich robotów.

Konami ujawnia listę Osiągnięć dostępnych w grze Pro Evolution Soccer 2008

Jiker, 27 września 2007, 15:49

Japońska firma Konami ujawniła zestaw Osiągnięć możliwych do zdobycia w grze Pro Evolution Soccer 2008 w wersji na konsolę Xbox 360. Fani produkcji traktujących o piłce nożnej będą mogli pozyskać 28 Achievementów, składających się na sumę 1000 punktów GS.

50 milionów DS-ów na świecie
50 milionów DS-ów na świecie

Misiek, 27 września 2007, 15:39

Przed premierą Dual Screena chyba nikt nie spodziewał się, że osiągnie on tak wielki sukces. Obecnie to najlepiej sprzedająca się konsola (biorąc pod uwagę handheldy i next-geny) – według danych VG Charts, znalazła już na świecie ponad 50 milionów nabywców.

Projekt Metroid Dread jest wyłącznie plotką

Jiker, 27 września 2007, 15:25

Wszystko wskazuje na to, że wiadomość o pracach nad projektem Metroid Dread, wynoszona od czasu do czasu przez najzagorzalszych fanów dwuwymiarowych przygód Samus Aran do miana poważnej informacji, jest tak naprawdę czystą spekulacją. Takiego zdania są bowiem ludzie odpowiedzialni za produkcję ostatniej odsłony Metroid Prime.

Angielskie demo Metal Gear Solid 4 w produkcji
Angielskie demo Metal Gear Solid 4 w produkcji

Metatron, 27 września 2007, 15:05

Tydzień temu informowaliśmy o tym, że demo gry Metal Gear Solid 4, w które było można pograć podczas tarów Tokyo Game Show, nie trawi do oferty Playstation Network. Jak się jednak okazało, twórcy przystąpili do przygotowania angielskiej wersji, która pozwoli graczom poza Japonią zasmakować tego, co oferować będzie planowana na wiosnę przyszłego roku produkcja.

Wideorelacja z pokazu Mass Effecta
Wideorelacja z pokazu Mass Effecta

Redakcja GRYOnline.pl, 27 września 2007, 14:55

Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej ekipy z MTV prezentujemy Wam materiał filmowy z prezentacji gry Mass Effect, która odbyła się na początku września w Hamburgu.

R.E.M. i Flyleaf w Rock Band

Jiker, 27 września 2007, 14:25

Pojedynek na plastykowe gitary pomiędzy miłośnikami Guitar Hero III i fanami Rock Band będzie niewątpliwie jednym z najciekawszych wydarzeń końcówki bieżącego roku. Nie dziwią więc działania wydawców obu pozycji (Activision i Electronic Arts), starających się przekonać do swojego produktu jak największą liczbę potencjalnych klientów.

Project Gotham Racing 4 lepsze niż Halo 3? Redakcja Official Xbox Magazine twierdzi, że tak

Jiker, 27 września 2007, 12:36

Do stosunkowo ciekawej sytuacji doszło w ostatnim wydaniu brytyjskiego Official Xbox Magazine. Recenzenci popularnego periodyku wystawili w nim noty dwóm najbardziej oczekiwanym pozycjom przełomu września i października – Halo 3 i Project Gotham Racing 4. Ich werdykt zaskoczył wielu czytelników.

Unreal Tournament 3 bez możliwości rozgrywek online między posiadaczami PC i PS3
Unreal Tournament 3 bez możliwości rozgrywek online między posiadaczami PC i PS3

Metatron, 27 września 2007, 11:47

Posiadacze PS3 nie będą mieli możliwości pogrania online w Unreal Tournament 3 z właścicielami pecetowej wersji gry – poinformował Mark Rein, wiceprezes Epic Games, podczas rozmowy z fanami gry.

Wersje demonstracyjne Clive Barker's Jericho i NHL 2K8 już w ofercie Xbox Live Marketplace

Jiker, 27 września 2007, 11:47

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich użytkowników konsoli Xbox 360. Firma Microsoft umożliwiła właśnie kolejną w ostatnich dniach aktualizację oferty usługi Xbox Live Marketplace, poszerzając ją w ten sposób o wersje demonstracyjne krwawego Clive Barker’s Jericho oraz dynamicznego NHL 2K8.

Oficjalna strona i okładka gry Condemned 2: Bloodshot
Oficjalna strona i okładka gry Condemned 2: Bloodshot

Metatron, 27 września 2007, 11:40

Przed kilkoma dniami wystartowała oficjalna strona internetowa poświęcona grze Condemned 2: Bloodshot. Obecnie nie jest jeszcze zbyt bogata w treść, ale można wykorzystać ją, by zapisać się na newsletter dotyczący wspomnianej produkcji. Z czasem twórcy obiecują rozbudować witrynę o kolejne działy.

Twórcy chińskiej gry MMORPG banują konta mężczyzn wcielających się w postaci kobiet

Metatron, 27 września 2007, 11:33

Firma Aurora Technology, twórca chińskiego MMORPG King of the World postanowiła zablokować konta męskich graczy wcielających się w postaci kobiece. Co ciekawe, restrykcje nie działają w przeciwną stronę – kobiety mogą grać jako mężczyźni.

Nowy dodatek do gry Warhammer 40.000: Dawn of War oficjalnie zapowiedzany

Krystian Smoszna, 27 września 2007, 09:19

Kolejny, trzeci już dodatek do gry Warhammer 40.000: Dawn of War został wczoraj oficjalnie zapowiedziany. Koncern THQ opublikował oświadczenie prasowe, w którym zdradził kilka szczegółów na temat nowego rozszerzenia. Soulstorm, bo tak nazywać będzie się omawiany produkt, zadebiutuje na rynku w przyszłym roku.

Znamy tytuły utworów, jakie pojawią się w grze Need for Speed: ProStreet
Znamy tytuły utworów, jakie pojawią się w grze Need for Speed: ProStreet

Krystian Smoszna, 27 września 2007, 08:48

Koncern Electronic Arts ujawnił wczoraj pełną listę utworów, jakie będzie można usłyszeć podczas gry w najnowszą odsłonę cyklu Need for Speed, zatytułowaną ProStreet.

Halo 3 deklasuje konkurencję pod względem sprzedaży
Halo 3 deklasuje konkurencję pod względem sprzedaży

Krystian Smoszna, 27 września 2007, 07:55

Koncern Microsoft Game Studios podzielił się pierwszymi informacjami o wynikach sprzedaży gry Halo 3 w Stanach Zjednoczonych. Z danych opublikowanych przez „giganta z Redmond” wynika, że produkt firmy Bungie Studios zarobił w ciągu dwudziestu czterech godzin 170 milionów dolarów!

Koncern Activision przejął studio Bizarre Creations
Koncern Activision przejął studio Bizarre Creations

Krystian Smoszna, 27 września 2007, 07:23

Istniejące od 1994 roku studio Bizarre Creations przestało być niezależnym producentem gier video. Brytyjska firma dołączyła do wielkiej rodziny koncernu Activision, o czym dowiedzieliśmy się za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia prasowego.

Znamy datę premiery gry Kane & Lynch: Dead Men w Stanach Zjednoczonych
Znamy datę premiery gry Kane & Lynch: Dead Men w Stanach Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 27 września 2007, 06:50

Firma Eidos Interactive ujawniła wczoraj datę premiery gry Kane & Lynch: Dead Men, przygotowywanej przez znane z serii Hitman studio IO Interactive. Produkt zadebiutuje w amerykańskich sklepach we wtorek, 20-ego listopada bieżącego roku.