Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release "Licomp Empik Multimedia Press Release" 24 marca 2006, 16:07

Star Wars wraca do gry... i klocków!

Sukces gry ''Star Wars Empire At War'' PC już stał się faktem. Ta świetna gra strategiczna, która również w Polsce od premiery nieprzerwanie gości na top listach popularności i sprzedaży, zmotywowała firmię LucasArts do realizacji ciekawych pomysłów na kolejne gry osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta / wydawcy / dystrybutora produktu i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

Sukces gry ''Star Wars Empire At War'' PC już stał się faktem. Ta świetna gra strategiczna, która również w Polsce od premiery nieprzerwanie gości na top listach popularności i sprzedaży, zmotywowała firmię LucasArts do realizacji ciekawych pomysłów na kolejne gry osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Dokładnie 29 marca mija rok od premiery ,,LEGO Star Wars'', wspólnej produkcji LEGO i LucasArts. Grę stworzyło studio Traveller’s Tales. Do tej pory sprzedano na świecie prawie trzy i pół miliona kopii gry (na wszystkie platformy sprzętowe). Według danych organizacji NPD, zajmującej się badaniem rynku, ,,LEGO Star Wars'' zajęło trzynaste miejsce wśród najchętniej kupowanych programów rozrywkowych ubiegłego roku. Ale sukces marki ,,Lego Star Wars'' wynika z faktu, że jest to połączenie olbrzymiego, pełnego mozliwości świata Star Wars z Lego - najbardziej kreatywnymi klockami na świecie. Dziś mamy przyjemność poinformować Państwa, że jesienią 2006 roku firma LEM wyda 2 część gry ,,Lego Star Wars'' czyli ''LEGO Star Wars II: The Original Trilogy”.

„LEGO Star Wars 2: The Original Trilogy” – jest kontynuacją gry „LEGO Star Wars”. W drugiej części autorzy gry umieścili fabułę w pierwszych epizodach filmowej sagi Gwiezdnych Wojen, czyli w epizodzie IV, V i VI: „Nowa Nadzieja”, „Imperium kontratakuje” oraz „Powrót Jedi”.

Oprócz dostępnych bohaterów, znanych z pierwszej części LEGO Star Wars , jak: Luke Skywalker, Darth Vader, Han Solo, czy R2D2, programiści z Traveller’s Tales udostępnią graczom opcję tworzenia nowych postaci, które złożymy samodzielnie z klocków LEGO. Możemy stworzyć ponad 50 grywalnych ludzików, składając je z dostępnych części, co daje nam łącznie milion możliwych kombinacji! Następną nowością, dla posiadaczy wybranych platform sprzętowych, jest możliwość przeniesienia bohaterów dostępnych w pierwszej części LEGO Star Wars. Pozwala to na włączenie do zabawy ponad 50 dodatkowych postaci. Jedną z ważniejszych innowacji, jest również możliwość prowadzenia rozmaitych wehikułów, począwszy od pojazdów naziemnych, na gwiezdnych myśliwcach skończywszy, niedostępnych w pierwszej części LEGO Star Wars.

Podsumowując:

  • gra zawiera sceny z IV, V oraz VI części filmowej trylogii Gwiezdnych Wojen,
  • łącznie ponad 100 grywalnych bohaterów – w tym ponad 50 postaci przeniesionych z pierwszej części „LEGO Star Wars”,
  • milion kombinacji przy tworzeniu postaci,
  • znane postacie z ekranizacji Gwiezdnych Wojen: Luke Skywalker, Darth Vader, Han Solo, czy R2D2,
  • możliwość prowadzenia różnych pojazdów, zarówno naziemnych, jak i powietrznych,
  • możliwość gry dla 2 osób.