Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2006, 16:55

autor: Radosław "eLKaeR" Grabowski

Futurystyczna taktyczna gra akcji dla komputerów PC i Macintosh prosto z Irlandii

Irlandia kojarzy się teraz mieszkańcom naszego kraju przede wszystkim z wyjazdami na saksy. Na wyspie Świętego Patryka działa firma developerska o nazwie Star Cave Studios, szykująca aktualnie nową grę dla posiadaczy komputerów PC i Macintosh. Nadchodzący produkt nosi tytuł Illumina i obecnie znajduje się w fazie przedpremierowych testów.

Futurystyczna taktyczna gra akcji dla komputerów PC i Macintosh prosto z Irlandii - ilustracja #1 Irlandia kojarzy się teraz mieszkańcom naszego kraju przede wszystkim z wyjazdami na saksy. Na wyspie Świętego Patryka działa firma developerska o nazwie Star Cave Studios, szykująca aktualnie nową grę dla posiadaczy komputerów PC i Macintosh. Nadchodzący produkt nosi tytuł Illumina i obecnie znajduje się w fazie przedpremierowych testów.

Futurystyczna taktyczna gra akcji dla komputerów PC i Macintosh prosto z Irlandii - ilustracja #2 Omawiana pozycja łączyć ma elementy akcji i motywy taktyczne. Przeniesiemy się w niezbyt odległą przyszłość (tj. do roku 2046), aby zastać Ziemię pozbawioną Księżyca, który uległ zniszczeniu po kolizji z olbrzymią asteroidą. Po utracie swojego jedynego naturalnego satelity macierzysta planeta ludzi została dotknięta szeregiem kataklizmów (m.in. straszliwe powodzie). Pogrążoną w chaosie cywilizację homo sapiens mogą uchronić od zagłady tylko nieliczni obrońcy prawa i porządku – właśnie takimi bohaterami przyjdzie nam pokierować w wirtualnej rzeczywistości.

Futurystyczna taktyczna gra akcji dla komputerów PC i Macintosh prosto z Irlandii - ilustracja #3 Programiści przygotują trzy podstawowe tryby prowadzenia rozgrywki wieloosobowej: Team Death-Match (zespołowa walka na śmierć i życie), Capture the Flag (klasyczne zdobywanie flagi) oraz Conquest (przejmowanie baz). Oczywiście uzyskamy dostęp do szeregu rozmaitych rodzajów broni, czyli np. karabinów maszynowych, wyrzutni rakiet, granatów dymnych i ładunków wybuchowych typu C-4. Ponadto autorzy zaimplementują wiele różnorodnych wehikułów bojowych pokroju samochodów terenowych i czołgów. Zwolennicy opcji single-player otrzymają natomiast możliwość walki wyłącznie z przeciwnikami, sterowanymi przez Sztuczną Inteligencję.