Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2007, 05:55

Czy nowa Zelda będzie remakiem A Link to The Past?

Ostatni numer brytyjskiego magazynu Official Nintendo Magazine przynosi bardzo interesujące wiadomości dla wszystkich wielbicieli krainy Hyrule i przygód ubranego w zielony kubraczek Linka.

Ostatni numer brytyjskiego magazynu Official Nintendo Magazine przynosi bardzo interesujące wiadomości dla wszystkich wielbicieli krainy Hyrule i przygód ubranego w zielony kubraczek Linka. Otóż redaktorzy pisma przeprowadzili wywiad z Eijim Aonumą, który niemal od samego początku swojego pobytu w Nintendo współpracował z Shigeru Miyamoto, twórcą serii The Legend of Zelda. W trakcie powstawania The Legend of Zelda: Ocarina of Time na Nintendo 64 był jeszcze tylko asystentem producenta, ale następna część, Majora’s Mask, była jego autorskim dziełem.

Czy nowa Zelda będzie remakiem A Link to The Past? - ilustracja #1

Ocarina of Time była pierwszym tytułem, przy którym pracowałem. Praca nad tą grą codziennie przynosiła nowe wyzwania, dlatego też myślę, że jest to tytuł, który miał na mnie największy wpływ. Wierzę w to, że zdobyte wtedy doświadczenie uczyniło mnie tym, kim jestem teraz. Kiedy rozpoczynam prace nad nową grą zawsze myślę nad tym, co nie do końca udało się w poprzedniej i gdzie można by nanieść poprawki. Chciałbym przez to powiedzieć, że pierwsza Zeldą, w którą grałem, i w której czułem ogromny potencjał, była The Legend of Zelda: A Link to the Past . Jestem ciekawy, jak ten tytuł by wyglądał, gdybyśmy stworzyli go jeszcze raz w 3D.”

Oczywiście jest to dość niejednoznaczna wypowiedź i potrzeba naprawdę dużo silnej woli do tego, aby traktować ją jako ogłoszenie prac nad nową Zeldą. Niemniej jednak stanowi to jakiś punkt wyjścia do rozważań na temat, jak w nowych przygodach Linka powinno wyglądać Hyrule. Eiji Aonuma w dalszej części wywiadu twierdzi, że bardzo chciałby zaskoczyć graczy i sprawić im prawdziwą niespodziankę.

Przypomnijmy, iż The Legend of Zelda: A Link to the Past w sprzedaży pojawiło się w 1991 roku ma konsolę SNES (Super Nintendo Entertainment System).