Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 listopada 2007

Sprzedaż konsol w Japonii (22 – 28 października)

Misiek, 2 listopada 2007, 21:47

Agencja Media Create opublikowała najnowsze zestawienie najlepiej sprzedających się konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni. Na prowadzeniu po raz kolejny pozostał Dual Screen, ale sprzedaż PSP również cały czas utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie.

Aktualizacja PlayStation Store (02/11/07)
Aktualizacja PlayStation Store (02/11/07)

Misiek, 2 listopada 2007, 21:23

Sony Computer Entertainment zaktualizowało ofertę swojego serwisu sieciowego. Udostępniono nam, jak zwykle, nowe dema, trialery oraz grę do pobrania.

Poradnik: Portal

Redakcja GRYOnline.pl, 2 listopada 2007, 18:29

Przed tobą poradnik do jednej z najciekawszych i najoryginalniejszych gier logicznych ostatnich lat, którą określić można mianem „first person puzzle”. Ryzykując życie, weźmiesz w niej udział w serii zadań. Ich ukończenie wymagać będzie od ciebie opanowania mechaniki portali, która pozwala na łączenie dwóch lokacji w przestrzeni.

Hakerzy zdejmują cenzurę z Manhunta 2

Metatron, 2 listopada 2007, 17:55

Odkrycie moda Hot Coffe do gry Grand Theft Auto: San Andreas przyniosło wiele szkody Rockstarowi i Take-Two. Media nagłośniły sprawę, a obie firmy były oskarżane o deprawację młodzieży. Teraz, tuż po premierze wzbudzającego sporo kontrowersji Manhunta 2, doszło do podobnej sytuacji – Rosjanie odkryli sposób na usunięcie filtrów nakładanych na ekran podczas egzekucji. Innymi słowy – zdjęli cenzurę.

Gra Sadness dopiero w 2009 roku
Gra Sadness dopiero w 2009 roku

Metatron, 2 listopada 2007, 17:42

Sadness, powstająca na konsolę Wii produkcja krakowskiego studia Nibris, od momentu ogłoszenia wzbudza sporo zainteresowania. Z jednej strony gotycki horror wykorzystujący Wii-mote’a brzmi obiecująco, z drugiej firma nie pokazała dotąd ani fragmentu rozgrywki, a jedynie film aktorski mający pokazać klimat zapowiadanej produkcji. Trudno się więc dziwić, że data premiery jest wciąż przesuwana.

Duże straty finansowe Electronic Arts; w planach reorganizacja firmy

Metatron, 2 listopada 2007, 17:35

Firma Electronic Arts opublikowała raport finansowy za kończący się 30 września drugi kwartał bieżącego roku fiskalnego. Jak się okazało, ostatni okres nie był zbyt pomyślny dla amerykańskiego producenta.

Dema NFS: ProStreet i TimeShifta debiutują w usłudze PlayStation Network

Vercetti, 2 listopada 2007, 17:20

W ramach cotygodniowej aktualizacji usługi PlayStation Network Sony opublikowało w sieci dema dwóch interesujących tytułów, reprezentujących zarówno gatunek wyścigów, jak i strzelanin. Próbka pierwszego z produktów, gry Need for Speed ProStreet, zajmuje na konsolowym dysku 906 MB. Wersja pokazowa drugiego projektu, FPS-a TimeShift, ma nieco mniejszy rozmiar – 479 MB.

Najlepiej sprzedające się gry na Wii i Nintendo DS

Jiker, 2 listopada 2007, 14:53

Nintendo podzieliło się z nami kolejnymi interesującymi informacjami. Tym razem wybór padł na listę najlepiej sprzedających się gier w historii konsol Nintendo DS oraz Wii (dane z końca września bieżącego roku). Poniższe listy uwzględniają pozycje, które zdołały przekonać do siebie co najmniej milion posiadaczy którejś z wymienionych platform.

Startuje specjalna strona wprowadzająca w fabułę gry Uncharted: Drake's Fortune
Startuje specjalna strona wprowadzająca w fabułę gry Uncharted: Drake's Fortune

Metatron, 2 listopada 2007, 14:29

Sony dba o to, by o grze Uncharted: Drake’s Fortune było głośno, zamieszczając na PlayStation Network filmy o jej powstawaniu, a ostatnio otwierając specjalną stronę, która wprowadzi nas w fabułę.

The Elder Scrolls Online pierwszym produktem firmy ZeniMax Online Studios?

Krystian Smoszna, 2 listopada 2007, 13:42

Redaktorzy serwisu Voodoo Extreme 3D odkryli, że koncern ZeniMax Media zarejestrował domenę ElderScrollsOnline.com. Nazwa ta sugeruje, że amerykańska firma przymierza się do produkcji gry z cyklu The Elder Scrolls w konwencji MMO.

Firma Midway notuje straty

Jiker, 2 listopada 2007, 13:01

Trzeci kwartał bieżącego roku nie był zbyt szczęśliwy z punktu widzenia szefostwa firmy Midway. Choć przychód osiągnięty w okresie do 30 sierpnia był wyższy od zeszłorocznego (36,7 milionów w stosunku do 27,4 milionów dolarów), to jednak nie pomógł on w powstrzymaniu ciągle rosnących strat.

Gra Soul Calibur: Legends gotowa; premiera 20 listopada
Gra Soul Calibur: Legends gotowa; premiera 20 listopada

Metatron, 2 listopada 2007, 12:52

Miłośnicy bijatyk z serii Soul Calibur czekają na kolejną odsłonę, która ukaże się na PS3 oraz X360. W międzyczasie ci, którzy posiadają Wii, będą mogli zagrać w Soul Calibur: Legends, spin-off stworzony wyłącznie z myślą o tej konsoli. Jak poinformowało Namco Bandai, prace nad grą zostały ukończone, a płytę-matkę wysłano do tłoczni. Produkcja trafi do sklepów już 20 listopada.

Projekt [email protected] wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa

Metatron, 2 listopada 2007, 12:44

We wrześniu informowaliśmy o tym, że dzięki przyłączeniu do projektu [email protected] konsol PS3, jego moc osiągnęła zawrotną wielkość – jednego PFLOPS-a, czyli biliarda operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę. Jak się okazało, pozwoliło to na wpisanie projektu do "Księgi Rekordów Guinnessa", jako dysponującej największą mocą obliczeniową sieci na świecie.

Polowanie na dinozaury z Turokiem również na PC
Polowanie na dinozaury z Turokiem również na PC

Krystian Smoszna, 2 listopada 2007, 12:35

Nowy produkt z serii Turok, za którego powstanie odpowiada studio Propaganda Games, doczeka się wersji na PC – zakomunikowała dziś w oficjalnym oświadczeniu prasowym firma Touchstone. Produkt trafi do sklepów wiosną przyszłego roku.

Zapowiedziano trzy dodatki do gry Overlord
Zapowiedziano trzy dodatki do gry Overlord

Metatron, 2 listopada 2007, 12:34

Wydana na komputery PC i konsolę X360 gra Overlord została bardzo dobrze przyjęta przez graczy znudzonych już ciągłym wcielaniem się w ratujących ludzkość dobrych bohaterów. Od czasu premiery minęło już kilka miesięcy, więc twórcy postanowili urozmaicić nieco zabawę wypuszczając trzy wzbogacające rozgrywkę rozszerzenia.

Premiera Warhammer Online: Age of Reckoning ponownie opóźniona

Jiker, 2 listopada 2007, 11:20

Firma Electronic Arts zdecydowała się na kolejne już przesunięcie światowej premiery gry Warhammer Online: Age of Reckoning. Dokonała tego w trakcie konferencji prasowej, zorganizowanej w celu podzielenia się szczegółami z ostatniego raportu finansowego.

Książki z serii Assassin's Creed nie ukażą się na rynku
Książki z serii Assassin's Creed nie ukażą się na rynku

Krystian Smoszna, 2 listopada 2007, 09:02

Przygotowywana przez Stevena Barnesa seria książek o przygodach Altaira – głównego bohatera gry Assassin’s Creed – nie trafi do księgarń. Firma Pocket Books zrezygnowała z wydania powieści po interwencji koncernu Ubisoft Entertainment, który chciał je ocenzurować.