Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2007, 12:52

autor: Metatron

Gra Soul Calibur: Legends gotowa; premiera 20 listopada

Miłośnicy bijatyk z serii Soul Calibur czekają na kolejną odsłonę, która ukaże się na PS3 oraz X360. W międzyczasie ci, którzy posiadają Wii, będą mogli zagrać w Soul Calibur: Legends, spin-off stworzony wyłącznie z myślą o tej konsoli. Jak poinformowało Namco Bandai, prace nad grą zostały ukończone, a płytę-matkę wysłano do tłoczni. Produkcja trafi do sklepów już 20 listopada.

Miłośnicy bijatyk z serii Soul Calibur czekają na kolejną odsłonę, która ukaże się na PS3 oraz X360. W międzyczasie ci, którzy posiadają Wii, będą mogli zagrać w Soul Calibur: Legends, spin-off stworzony wyłącznie z myślą o tej konsoli. Jak poinformowało Namco Bandai, prace nad grą zostały ukończone, a płytę-matkę wysłano do tłoczni. Produkcja trafi do sklepów już 20 listopada. Dotyczy to jednak amerykańskiej wersji. Nie wiadomo jeszcze, kiedy gra zadebiutuje w Europie.

Gra Soul Calibur: Legends gotowa; premiera 20 listopada - ilustracja #1

Warto przypomnieć, że Soul Calibur: Legends zrywa z tradycją serii, czyli pojedynkami jeden na jednego. Zamiast tego twórcy przygotowali przygodową grę akcji, w której przemierzymy dziesięć poziomów, eliminując napotkanych przeciwników. Wcielimy się w rolę doskonale znanego fanom serii Siegfrieda, który wyrusza, by złożyć w całość legendarny miecz – Soul Edge. Akcja gry osadzona będzie między wydarzeniami z pierwszej części, Soul Blade, a jej wydanej na Dreamcasta kontynuacją, Soul Calibur. W trakcie wyprawy napotkamy również innych wojowników znanych z serii, jak choćby Ivy czy Mitsurugiego.

Gra Soul Calibur: Legends gotowa; premiera 20 listopada - ilustracja #2

Soul Calibur: Legends wykorzysta unikalne możliwości sterowania konsoli Nintendo, dzięki czemu z kolejnymi przeciwnikami rozprawiać się będziemy za pomocą Wii-mote’a i nunchuka. Do zabawy będzie można również zaprosić znajomego i wspólnie, na dzielonym ekranie, zmagać się z różnymi wyzwaniami bądź rywalizować ze sobą w bezpośrednim starciu.