Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 listopada 2007, 12:44

autor: Metatron

Projekt [email protected] wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa

We wrześniu informowaliśmy o tym, że dzięki przyłączeniu do projektu [email protected] konsol PS3, jego moc osiągnęła zawrotną wielkość – jednego PFLOPS-a, czyli biliarda operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę. Jak się okazało, pozwoliło to na wpisanie projektu do "Księgi Rekordów Guinnessa", jako dysponującej największą mocą obliczeniową sieci na świecie.

We wrześniu informowaliśmy o tym, że dzięki przyłączeniu do projektu [email protected] konsol PS3, jego moc osiągnęła zawrotną wielkość – jednego PFLOPS-a, czyli biliarda operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę. Jak się okazało, pozwoliło to na wpisanie projektu do „Księgi Rekordów Guinnessa”, jako dysponującej największą mocą obliczeniową sieci na świecie.

Rekord padł 16 września. Powtórzono go kilka dni później. Pod koniec miesiąca sami użytkownicy PS3 byli w stanie osiągnąć tego rzędu moc obliczeniową. Według danych udostępnionych przez prowadzący projekt Uniwersytet w Stanford, klienta [email protected] w wersji na konsolę Sony pobrało już 670 tysięcy użytkowników.

Zarządzający projektem Vijay Pande podziękował wszystkim osobom użyczającym mocy obliczeniowej swoich konsol i komputerów, mówiąc, że dzięki nim udało się poczynić postępy w pracach nad znalezieniem lekarstw na różne poważne choroby. Przyznał również, że tylko dzięki udziałowi wyposażonych w potężny procesor Cell konsol PS3, [email protected] mógł osiągnąć tak wielką moc obliczeniową.

Przypominamy, że klienta [email protected] można pobrać i uruchomić bezpośrednio z głównego menu PS3, a następnie ustawić go, by działał jako wygaszacz ekranu, na przykład w trakcie ściągania dem gier z PlayStation Store.