Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 listopada 2007

City Interactive coraz bliższe wejścia na giełdę

Vercetti, 7 listopada 2007, 18:40

Pod koniec czerwca informowaliśmy Was, że warszawska firma City Interactive zamierza wejść na giełdę, chcąc w ten sposób pozyskać środki na realizację kolejnych inwestycji. W tym celu spółka wysłała do Komisji Nadzoru Finansowego tzw. prospekt emisyjny, czyli dokument charakteryzujący szczegółowo planowane przez nią przedsięwzięcie. Pismo to zostało wczoraj zaakceptowane, dzięki czemu rodzimy prod

Znamy polskie ceny produktów w usłudze PlayStation Store
Znamy polskie ceny produktów w usłudze PlayStation Store

Vercetti, 7 listopada 2007, 17:20

Przed trzema tygodniami informowaliśmy Was, że już w listopadzie rodzimy oddział koncernu Sony uruchomi oficjalnie polską (choć nadal anglojęzyczną) edycję sklepu PlayStation Store. Plan zakładający realizację tej inicjatywy wejdzie w życie jutro, dziś natomiast poznaliśmy pierwsze ceny produktów, jakie dostępne będą w internetowym sklepie dla właścicieli konsol PS3.

Atari bliskie bankructwa

Vercetti, 7 listopada 2007, 15:45

O tym, że firma Atari boryka się z dużymi problemami finansowymi, wiemy doskonale już od kilku lat. Nie dziwi więc fakt, że w najnowszym raporcie finansowym wydawcy Wiedźmina po raz kolejny pojawiły się niezbyt optymistyczne statystyki.

Tekken 5: Dark Resurrection Online od jutra w Europie
Tekken 5: Dark Resurrection Online od jutra w Europie

Misiek, 7 listopada 2007, 13:50

Tekken 5: Dark Resurrection od dawna dostępny jest na europejskim PlayStation Store, jednak nie umożliwia nam rozgrywki online z innymi graczami z całego świata. Firma Sony Computer Entertainment Europe zapowiedziała, że już jutro pojawi się nowa wersja, która będzie zawierała w sobie tryb gry po sieci.

PlayStation Eye jednak później w Europie?
PlayStation Eye jednak później w Europie?

Misiek, 7 listopada 2007, 13:24

W połowie października donosiliśmy Wam, że europejska premiera PlayStation Eye – kamerki nowej generacji do PlayStation 3 – została ustalona na 7 listopada. Nic z tego jednak najprawdopodobniej nie wyjdzie.

Gra Silent Hill: Origins już w sprzedaży
Gra Silent Hill: Origins już w sprzedaży

Metatron, 7 listopada 2007, 13:19

Kiedy Konami zapowiedziało wydanie na PSP gry Silent Hill: Origins, wielu fanów serii zaczęło się niepokoić, czy niewielki ekran konsolki przenośnej będzie w stanie oddać przerażający klimat tonącego we mgle miasta. Amerykańscy gracze mogą się już przekonać, czy ich obawy były słuszne – produkcja od wczoraj jest już do nabycia.

Geometry Wars: Galaxies w złocie
Geometry Wars: Galaxies w złocie

Metatron, 7 listopada 2007, 13:13

Firma Sierra Entertainment, oddział Vivendi Games, poinformowała, że przygotowywana z myślą o Wii i NDS gra Geometry Wars: Galaxies osiągnęła fazę złota. W Ameryce Północnej wersję na konsolę stacjonarną będzie można nabyć 20 listopada. Tydzień później ukaże się edycja na handhelda.

Namco ujawnia wygląd prototypu pistoletu Guncon 3
Namco ujawnia wygląd prototypu pistoletu Guncon 3

Przemysław Zamęcki, 7 listopada 2007, 13:02

Na oficjalnym blogu Playstation pojawił się wpis, w którym Takashi Satsukawa, producent Time Crisis 4, przedstawia prototypowy wygląd pistoletu Guncon 3. Seria Time Crisis jest jedną z najpopularniejszych gier z tzw. gatunku celowniczków, w których rozgrywka polega wyłącznie na strzelaniu do pojawiających się na ekranie postaci przeciwników. Gracz nie ma wpływu na przemieszczanie się swojego bohatera, a o tym, gdzie należy się udać w następnej kolejności decyduje sama gra.

Pierwsza gra na Wii z płatnymi dodatkami
Pierwsza gra na Wii z płatnymi dodatkami

Misiek, 7 listopada 2007, 12:59

Z systemem płatności za dodatki do gier mamy już do czynienia zarówno w przypadku serwisu Xbox Live, jak i platformy sieciowej Sony – PlayStation Network. Strona internetowa Famitsu (najpopularniejszego japońskiego magazynu poświęconego grom video) podaje, że Namco Bandi tworzy pierwszy tytuł dedykowany Wii, do którego będą wypuszczane płatne bonusy.

Call of Duty 4 najlepiej ocenianym tytułem na PlayStation 3?
Call of Duty 4 najlepiej ocenianym tytułem na PlayStation 3?

Misiek, 7 listopada 2007, 12:26

Pierwsze recenzje Call of Duty 4: Modern Warfare pokazują, że mamy do czynienia z niemal doskonałym tytułem. Doszło do tego, że wersja dedykowana PlayStation 3 jest jak na razie najlepiej ocenianą grą na najnowszą konsolę Sony. Wyprzedziła między innymi The Elder Scrolls IV: Oblivion oraz Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction.

Medal of Honor Heroes 2 ozłocony

Przemysław Zamęcki, 7 listopada 2007, 11:32

Już wkrótce posiadacze konsol Nintendo Wii i Playstation Portable będą mieli możliwość zapoznać się z nową odsłoną słynnego cyklu Medal of Honor. Firma Electronic Arts poinformowała, że projekt Medal of Honor: Heroes 2 wszedł właśnie w fazę gold, co oznacza, że płyta matka pojechała do tłoczni.

Destineer tworzy w oparciu o Unreal Engine 3
Destineer tworzy w oparciu o Unreal Engine 3

Thorwalian, 7 listopada 2007, 11:30

Obiekt westchnień wielu producentów, a dla szerokiego grona graczy po postu synonim najwyższej jakości. O czym mowa? Oczywiście o silniku Unreal Engine 3. Jakie możliwości oferuje przekona się teraz także firma Destineer.

Kolejna postać z MGS-a w Super Smash Bros. Brawl
Kolejna postać z MGS-a w Super Smash Bros. Brawl

Misiek, 7 listopada 2007, 11:25

Od dawna wiadomo już, że w najnowszej części Super Smash Bros. na Wii pojawi się Solid Snake, główny bohater serii Metal Gear Solid. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że to nie jedyna postać z dzieła Hideo Kojimy, którą zobaczymy w nietypowej bijatyce Nintendo.

Microsoft zdradza szczegóły na temat Xtival ‘07

Misiek, 7 listopada 2007, 10:59

O tym, że koncern Microsoft ma zamiar zorganizować Xtival ’07 pisaliśmy Wam już kilka dni temu. Jedną z głównych atrakcji tej inicjatywy ma być udostępnienie na kilka dni użytkownikom konta Silver pełnych zasobów usługi Xbox Live (będzie więc można przez kilka dni pograć po sieci bez uiszczania stosownych opłat). Teraz poznaliśmy więcej szczegółów.

Znamy datę premiery WWE SmackDown vs. Raw 2008
Znamy datę premiery WWE SmackDown vs. Raw 2008

Misiek, 7 listopada 2007, 10:33

WWE SmackDown! vs. Raw 2008 to kolejna część popularnej serii, podejmującej temat wrestlingu. Wspomniana marka świetnie radzi sobie zwłaszcza w USA, choć również w Europie ma wielu oddanych fanów. Koncern THQ ogłosił właśnie dokładne daty premiery swojej flagowej bijatyki.

Zobacz, jak sławy branży gier bawiły się podczas Halloween
Zobacz, jak sławy branży gier bawiły się podczas Halloween

Metatron, 7 listopada 2007, 10:10

O tym, że deweloperzy nie tylko w pocie czoła pracują nad nowymi produkcjami lecz także w przerwach lubią się dobrze zabawić wiadomo nie od dzisiaj. A jaki może być lepszy powód do zabawy, jeżeli nie impreza z okazji Halloween? Oczywiście, nie mogło na niej zabraknąć przebierania się. Przedstawiciele LucasArts, Blizzard Entertainment, NC Soft, BioWare i Volition postanowili być monotematyczni.

Electronic Arts zamyka oddział w Chicago
Electronic Arts zamyka oddział w Chicago

Thorwalian, 7 listopada 2007, 10:00

Reorganizacja Electronic Arts, o przyczynach której pisaliśmy przed paroma dniami, trwa w najlepsze. Ofiarą bezwzględnego rachunku ekonomicznego padło kolejne wewnętrzne studio koncernu, tym razem zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych.

NC Soft przejmuje prawa do gier City of Heroes i City of Villains

Przemysław Zamęcki, 7 listopada 2007, 09:42

NC Soft szerszej rzeszy polskich graczy znany jest głównie z wydania bardzo popularnej w naszym kraju serii Guild Wars, której producentem jest zespół ArenaNet, założony przez byłych pracowników Blizzarda. Ale to nie jedyny sukces tej południowo koreańskiej firmy, gdyż komercyjnym hitem okazał się także LineAge II. Mamy nadzieję, że wydana zaledwie przed kilkoma dniami Tabula Rasa również dołączy do tego grona.

Data premiery i zawartość edycji kolekcjonerskiej gry Devil May Cry 4 ujawniona
Data premiery i zawartość edycji kolekcjonerskiej gry Devil May Cry 4 ujawniona

Metatron, 7 listopada 2007, 09:27

Capcom w końcu ujawnił skład edycji kolekcjonerskiej gry Devil May Cry 4. Nie będzie ona tak interesująca, jak wcześniej informowaliśmy, mimo to fani serii powinni być zadowoleni. Ponadto wraz z informacjami o wspomnianej edycji wydawca zdradził amerykańską datę premiery gry.

Beanbag Studios - nowy gracz na rynku casual games

Thorwalian, 7 listopada 2007, 09:20

Rynek gier typu casual rośnie w siłę - o fakcie tym nie trzeba chyba nikogo zbytnio przekonywać. Dwóch weteranów branży rozrywkowej postanowiło włączyć się do walki o klienta zakładając własną firmę o nazwie Beanbag Studios.

Wiadomo już do kogo należy Homeworld

Thorwalian, 7 listopada 2007, 09:02

Wyjaśniła się ostatecznie kwestia posiadania praw do marki Homeworld. Kres plotkom położył sam zainteresowany, czyli koncern THQ, zabierając w tej ważnej dla wielu graczy sprawie oficjalne stanowisko.

Gears of War na PC debiutuje na rynku
Gears of War na PC debiutuje na rynku

Metatron, 7 listopada 2007, 08:53

W rok po premierze konsolowej wersji gry, posiadacze komputerów PC mogą zagrać w Gears of War. Microsoft poinformował, że produkcja Epic Games, która w edycji na X360 stała się bestsellerem, w wersji opatrzonej znaczkiem Games for Windows trafiła na amerykańskie półki sklepowe.

SCEA potwierdza God of War III w produkcji

Przemysław Zamęcki, 7 listopada 2007, 08:20

SCEA (Sony Computer Entertainment America) oficjalnie potwierdza, że trwają prace nad trzecią częścią serii God of War. Tym razem jednak przygody Kratosa, pałającego chęcią zemsty na bogach Olimpu, zmierzają nie w kierunku najpopularniejszej stacjonarnej konsoli świata czyli PlayStation 2, ale jej młodszej siostry, PlayStation 3. Co zresztą było łatwe do przewidzenia, bowiem twórcy serii, Studio Sony Santa Monica, nie ukrywali, że są zachwyceni potencjalnymi możliwościami tej konsoli.