Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2007, 13:01

autor: Jiker

Firma Midway notuje straty

Trzeci kwartał bieżącego roku nie był zbyt szczęśliwy z punktu widzenia szefostwa firmy Midway. Choć przychód osiągnięty w okresie do 30 sierpnia był wyższy od zeszłorocznego (36,7 milionów w stosunku do 27,4 milionów dolarów), to jednak nie pomógł on w powstrzymaniu ciągle rosnących strat.

Trzeci kwartał bieżącego roku nie był zbyt szczęśliwy z punktu widzenia szefostwa firmy Midway. Choć przychód osiągnięty w okresie do 30 września był wyższy od zeszłorocznego (36,7 milionów w stosunku do 27,4 milionów dolarów), to jednak nie pomógł on w powstrzymaniu ciągle rosnących strat.

Te w chwili obecnej osiągnęły poziom 33,5 milionów dolarów i były o 1/3 wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Prezes firmy, David Zucker, jest mimo to przekonany, że dobrze zaplanowana strategia wydawnicza pozwoli firmie zdobyć w przyszłości kolejną część rynku, a w efekcie dopomoże w wypracowaniu adekwatnych zysków.

Za największy sukces trzeciego kwartału bieżącego roku uznano oczywiście dobrą sprzedaży gry Stranglehold, którą zdecydowało się nabyć około miliona posiadaczy komputerów osobistych i konsoli Xbox 360. Warta wzmianki jest także duża popularność wersji demonstracyjnej gry Unreal Tournament III, która w rankingu serwisu FilePlanet.com zajmuje aktualnie drugie miejsce (tuż za demem Crysis).

Ostatnim ważnym punktem raportu finansowego jest oczywiście kwestia przyszłości firmy. Rada nadzorcza Midway postanowiła w związku z nią poddać weryfikacji przewidywania co do rocznych przychodów oraz zysków/strat. Czwarty kwartał powinien przynieść firmie około 80 milionów dolarów przychodu, co w efekcie powinno przełożyć się na wynik 160 milionów dolarów w skali całego 2007 roku. Kilkunastomilionowe obniżenie oczekiwanego pułapu jest związane z faktem przesunięcia premiery kilku gier przeznaczonych dla Wii i Nintendo DS na pierwszy kwartał roku przyszłego. Wpływ na tę zmianę miała także niższa niż zakładano sprzedaż konsoli PlayStation 3.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.