Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2007, 13:01

autor: Jiker

Firma Midway notuje straty

Trzeci kwartał bieżącego roku nie był zbyt szczęśliwy z punktu widzenia szefostwa firmy Midway. Choć przychód osiągnięty w okresie do 30 sierpnia był wyższy od zeszłorocznego (36,7 milionów w stosunku do 27,4 milionów dolarów), to jednak nie pomógł on w powstrzymaniu ciągle rosnących strat.

Trzeci kwartał bieżącego roku nie był zbyt szczęśliwy z punktu widzenia szefostwa firmy Midway. Choć przychód osiągnięty w okresie do 30 września był wyższy od zeszłorocznego (36,7 milionów w stosunku do 27,4 milionów dolarów), to jednak nie pomógł on w powstrzymaniu ciągle rosnących strat.

Te w chwili obecnej osiągnęły poziom 33,5 milionów dolarów i były o 1/3 wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Prezes firmy, David Zucker, jest mimo to przekonany, że dobrze zaplanowana strategia wydawnicza pozwoli firmie zdobyć w przyszłości kolejną część rynku, a w efekcie dopomoże w wypracowaniu adekwatnych zysków.

Za największy sukces trzeciego kwartału bieżącego roku uznano oczywiście dobrą sprzedaży gry Stranglehold, którą zdecydowało się nabyć około miliona posiadaczy komputerów osobistych i konsoli Xbox 360. Warta wzmianki jest także duża popularność wersji demonstracyjnej gry Unreal Tournament III, która w rankingu serwisu FilePlanet.com zajmuje aktualnie drugie miejsce (tuż za demem Crysis).

Ostatnim ważnym punktem raportu finansowego jest oczywiście kwestia przyszłości firmy. Rada nadzorcza Midway postanowiła w związku z nią poddać weryfikacji przewidywania co do rocznych przychodów oraz zysków/strat. Czwarty kwartał powinien przynieść firmie około 80 milionów dolarów przychodu, co w efekcie powinno przełożyć się na wynik 160 milionów dolarów w skali całego 2007 roku. Kilkunastomilionowe obniżenie oczekiwanego pułapu jest związane z faktem przesunięcia premiery kilku gier przeznaczonych dla Wii i Nintendo DS na pierwszy kwartał roku przyszłego. Wpływ na tę zmianę miała także niższa niż zakładano sprzedaż konsoli PlayStation 3.